Mladší dorostenky dovezly body z Prahy

HC Háje – DHK Zora Olomouc 21:26 (10:12)

Sestava a branky: Helísková T., Jurečková L.- Žůrková Z., Hynková N. 10/1, Floriánová N. 3, Jurečková M. 1, Jurečková K., Smetková A.1., Krajčová L. 3, Šmídová H., Krajčová M. 3, Marešová P. 5

K nedělnímu utkaní jsme zajížděli do Prahy do městské části Chodov, kde v místní hale hraje svá domácí utkání družstvo z Hájů. Po nepřesvědčivém domácím utkání se Strakonicemi, jsme v tréninku pracovali více na obranných činnostech, kdy chceme do děvčat dostat větší agresivitu a nebojácnost, která jim chybí. Utkání bylo vyrovnané hlavně díky našim nepřesnostem a zbytečným ztrátám, které jsme kupili hlavně díky naší zbrklosti. 

Na středním bloku se nám dařilo kvalitně bránit a několikrát jsme dokázali získat míč, avšak vzápětí jsme o něj hned zbytečnou ztrátou přišli. Domácí hráčky nám svou trpělivou hrou v útoku, který byl místy až na hranici pasivity, nedovolily dostat se do tempa. Svou hru zakončovaly převážně z prostoru pivota. Naše děvčata tentokrát v obraně obstála hlavně na středu, v prostorách křídel se stále trápíme. V útočné fázi jsme byli jako na houpačce – pěkné akce střídala bezradnost, která vyplývá hlavně z malého a neúčinného pohybu spojek bez míče.

Celkově zaslouží holky pochvalu, ale je potřeba pracovat dál ve všech směrech. Potřebujeme si i zdravě věřit a poučit se z nezdaru.

Trenéři: Zemánek, Táborský