Mladší dorostenky doma zvládly napínavé utkání proti Písku

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek A 27:26 (15:13)

Sestava a branky – Helísková T., Jurečková L.- Žůrková Z. 1, Hynková N. 5, Floriánová N. 2, Jurečková M. 1, Habermannová N. 1, Horutová J. 1, Smetková A. 4/1, Krajčová L. 5, Šmídová H., Krajčová M. 5, Marešová P. 2, Jurečková K.

V sobotním dopoledním čase jsme se na domácím hřišti utkali s děvčaty z Písku. V podzimní části jsme v písecké obloukovce předvedli žalostný výkon, kdy se nám opravdu téměř nic nepovedlo, a chtěli jsme soupeři vysokou prohru vrátit.
Děvčata se nám pomalu uzdravují a soupiska hráček před utkáním byla téměř kompletní.
První poločas se oba týmy střídaly ve vedení, kdy byl stav 9. minutě 7:4 pro nás, ve 20. minutě 8:10 vedl soupeř a konečný poločasová stav 15:13 opět pro nás. Bylo vidět několik pěkných akcí jak v útoku, tak v obraně, která celkem slušně pracovala v čele s brankářkou Luckou Jurečkovou.

V úvodní desetiminutovce druhého poločasu jsme předvedli nejlepší výkon utkání. V útoku jsme se dokázali prosazovat ze všech postů a hráčky se ve skórování pravidelně střídaly. Co však následovalo v závěrečné dvacetiminutovce, si umíme jen těžko vysvětlit. Přestalo se nám dařit v zakončení, naše psychika šla okamžitě dolů, a to bohužel u všech hráček. Nepomohlo ani prostřídání, ani dva time-outy. Začali jsme kupit technické chyby (absolutně bez přičinění soupeře), na obraně jsme přestali být důrazní a soupeř toho využil a dokázal ve 28. minutě vyrovnat. V závěru jsme měli trochu štěstí a velkou měrou přispěla k vítězství Terka Helísková, která chytila sedmičku a přidala dva důležité zákroky.

Nedokážeme si moc vysvětlit, co se stalo. Hledáme lídra na hřišti, který by v těchto situacích dokázal vzít zodpovědnost na sebe, hru uklidnit a dát ji řád. I v obraně potřebujeme přitvrdit muziku, ale ne za cenu vyloučení. Chybí organizace obrany a hlavně komunikace, která je stěžejní. Holky musí pochopit, že když se nedaří v útoku, musí si pomoci obranou.

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.