Krutý výsledek starších žaček A proti Zlínu

DHK Zora Olomouc A – HC Zlín  21:31 (15:14)

Sestava a branky: Mocňáková – Györe 5, Vláčilová, Stroupková 2, Dostálová 7/1, Neumannová, Hlaváčková 4, Kubálková 3/3, Polesová, Ryšánková. 

Těžký zápas odehrály starší žačky A doma proti Zlínu, který je v této kategorii na špici tabulky. Konečný výsledek je k holkám tentokrát velice krutý, jelikož do poločasové přestávky šel domácí tým s vedením o jednu branku, v konečném výsledku nakonec podlehly Zlínu o deset. V prvním poločase hrály děvčata velice pěknou házenou, dávaly si míč pěkně z lajny dokola, odehrávaly v kontaktu a získávaly tak jednoduché branky z proskoků. Obrana fungovala jak měla, holky makaly a velice pěkně se zajišťovaly. Ke konci poločasu přišel pro nás sporný moment v útoku, kdy jsme mohly jít do poločasu +3 branky, ale nakonec jsme v posledních vteřinách ještě jednu dostaly a bylo to pouze +1. Takových situací je v házené samozřejmě spoustu a zápas to určitě nerozhodlo. Určitě by však šly holky do druhé půle s větším klidem. Bohužel jsme právě v druhém poločase začaly odpadávat fyzicky z čehož pramenily chyby v obraně a nepřesné zakončení, soupeře jsme pouštěly k jednoduché střelbě z dálky, která pokud není pod kontaktem je u Zlína velice silnou stránkou. Holkám se však nedá odepřít bojovnost, která trvala po celý zápas. 

Do zápasů se nám dlouhodobě nedaří více zapojit děvčata, která v dřívějších letech nedostávala dostatečný herní čas na palubovce, na tréninku mají krásné střely, ale jakmile naskočí na hřiště v zápase chybí herní jistota a psychika jde dolů, jde vidět obrovský rozdíl mezi holkami, které jsou vyhrané a nebojí se na hřišti ukázat co umí a děvčaty, které ani nejsou zvyklé být na hřišti. Bohužel se s tímto budou muset teď holky poprat jak jen to půjde. Moc nás to mrzí, protože holky mohly být úplně někde jinde. Budeme se snažit do konce sezóny hlavně tady na tom zapracovat a všechny před přechodem do dorostu trošku zvednou. Celkově zápas se Zlínem hodnotíme, jako pěkné utkání v kategorii starších žaček. 

Děkujeme všem fanouškům za parádní atmosféru na tamto zápase a gratulujeme soupeři k vítězství. Holky před sebou mají další kolo žákovské ligy, tentokrát v Chebu. 

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček