Hanačky v Plzni letos už podruhé prohrály

DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc 30:27  (14:12)

Průběh utkání: 0:4, 2:5, 4:7, 9:8, 12:10, 14:12 – 16:12, 18:15, 19:17, 21:18, 26:21, 26:25, 28:26, 29:27, 30:27

Rozhodčí: Králíček, Letev    300 diváků      7 m hody:   6/5 – 7/6    vyloučení: 2 – 2

Sestavy a branky:

DHC Plzeň: Šííbrová, Mácalová – Kepková 2, Oravcová 9, Šmrhová 6, Bušauerová, Sedláková, Formanová, Mudrová 1, Franzová 3, L. Galušková 1, Šlehoferová, D. Galušková 5/5, Fousková, Poslední, Svobodová 3.

Trenér: Richard ŘEZÁČ

DHK ZORA Olomouc: Polášková – Hurychová 4, Závišková, Kapsová, Jansová, Sovová, Salčáková, Krajčovičová 10/6, Severová 4, Salašová 4, Gajdošíková, Řezničková 1, Patrnčiaková 4.

Trenér: Vladan TÁBORSKÝ

Dvakrát hrály Hanačky v letošní sezoně v Plzni proti nováčkovi soutěže a dvakrát se domů vracely bez bodů. Poprvé to bylo v odvetě základní části interligy, kdy sevracely domů s tříbrankovou porážkou 19:16. Utkání se hrálo na konci února a tehdy  to bylo vyvažováno tak trochu za  překvapení,  i když už Západočešky před tím měly na svém kontě na příklad skalpy Veselí, dvakrát  porazily Písek, Prešov i Bánovce a bez bázně a hany a si klestily cestu mimo pásmo sestupu. V současnosti už je družstvo plnohodnotným účastníkem nadstavby s velkou ambicí na setrvání v soutěži, i když to ještě bude mít hodně těžké.

Hanačky do Plzně  cestovaly bez Magdy Kašpárkové, čímž se opět snížila úderná síla družstva, Magda totiž, v posledních utkáních vždy patřila ke spolehlivým článkům   a střelkyním týmu a její branky schází.  Naše děvčata vstoupila do utkání velmi dobře a svižně, brzy vedly 4:0, po Hurychové  se trefily naše rychlonohé hráčky Krajčírová, Salašová a Patrnčiaková, většinou z brejků. Domácí se však brzy otřepaly, naše hráčky skončily úspěšnou sřelbu v 13. minutě  a od té doby trefily domácí branku  úspěšně pouze jednou (Krajčovičová ze sedmičky), naopak soupeřky zaznamenaly  v tomto mezidobí osm branek a úplně tak otočily vývoj zápasu  z 4:7 na  12:8. Hostujícímu družstvu  se ještě do poločasu podařilo snížit  na poločasových  14:12. Ve druhém poločase začalo lépe domácí družstvo, které si v 10. minuté navýšilo vedení na 21:17 a tento si s mírnými změnami udržovalo až do 22. minuty, kdy se podařilo navýšit na rozdíl pěti branek na 26:21 a zdálo, že je rozhodnuto. S vývojem se však nehodlalo smířit naše družstvo, znovu ukázalo bojového ducha a i  za pomoci sedmiček se jim podařilo snížit na kontaktní gól 26:25, víc však už toho nestihly, domácí ještě nějaké branky v závěru přidaly, takže si připsaly více méně šťastnou  výhru.

Utkání to bylo bojovné a vyrovnané po většinou času utkání. V našem týmu spolehlivě zachytala Polášková, z hráček v poli se nejvíc dařilo Denise Krajčírové, střelecky se prosadily ještě  Hurychová, Severová, Salašová a Patrnčiaková. Z domácích hráček se proti našemu družstvu tradičně  daří Věře Oravcové, která ve všech třech utkáních proti našemu týmu  byla nejlepší  střelkyním když nám nastřlela nastřílela celkem  21 branek,. V sobotním utkání se dále dařilo Šmrhové,  která nastřílela 6 branek a Dominika Galušková nastřílela všech 5 sedmimetrových hodů.

Autor textu: Václav Dobeš

Zdroj fotografie: Plzeňský Deník – Zdeněk Vaiz