Kontrolní turnaj starší dorky 1. únor 2020

     Týden před zahájením jarní – odvetné části soutěží starších dorostenek jsme měli připravený pravidelný kontrolní turnaj pro starší dorostenky, bohužel nám týden před turnajem odřeklo už dříve přihlášené družstvo dorostenek Zlína, kde si chtěli zkonzultovat současnou formu některých týmů, ale hlavně stav přípravy našich starších dorostenek. I proto jsme vzali zavděk souhlas k účasti družstva Házená Velká Bystřice a přivítali jsme zájem našich kolegů z Velké Bystřice, kteří přijeli v dá se říci ve svém kompletním složení. Třetím do party byly už tradičně starší dorostenky MHK Bytča, které figurují momentálně také na třetím místě slovenské nejvyšší soutěže staršího dorostu.  Pohotově jsme tedy turnaj nazvali jako turnaj bronzových a byli jsme rádi za to, že se sešla trojice relativně velmi kvalitních týmů, které vzali za vděk úrovni hry všech zápasů, které jsme hráli v plném čase  2 x 30 minut. Zhodnoťme si tedy v krátkosti úroveň hry a kvalitu všech tří účastníků, abychom mohli posoudit celkovou úroveň turnaje.

MHK Bytča starší dorky          

Podle očekávání se slovenský účastník dostavil na Hanou ve velmi silném složení, vedené trenérkou Ludmilou Danišovou. V týmu měla své zastoupení i trojice kadetek SR (brankařka Ludmila Chudejová a dvojice spojek Laura Holincová a Lucia Leštinová). Jmenovaná trojice hráček, byla také nejvýraznějšími hračkami družstva Bytče a nejlepšími střelkyněmi týmu. Mezi hráčkami se netratily ani tři mladší dorostenky (roč. 2004). Družstvo produkovalo klasickou slovenskou rychlost hry s moderními herními trendy.

Házená Velká Bystřice – ženy 2. liga

Zkušený tým Bystřice, staví na bývalých hráčkách našeho klubu (Hejtmánková, Kelarová, Coufalová, Kaczmarczyková, předností je výborná úroveň obou brankařek – Zemanová, Steigerová. Předností je herní vyzrálost.

DHK ZORA Olomouc – starší dorostenky

Vítězství v turnaji si připsaly domácí dorostenky, které pokračovaly ve výborných výkonech v posledních utkáních podzimních výkonech a zasloužen si odnesly první místo. Obě brankařky Anita Poláčková a Klára Habermannová se prostřídaly vždy po poločase a obě zanechaly výborný dojem a chytaly naprosto spolehlivě. Jedničku v herní kvalitě potvrdila Natálie Kuxová, jednak potvrdila střeleckou formu, když skončila mezi nejlepší trojicí střelkyň spolu s oběma slovenskými reprezentantkami. Natálie potvrdila svou herní kreativitu a herní přehled a věříme, že se stane znovu vůdčí osobností týmu.  Další střední spojky Klára Žůrková a  Bětka Krůpová si zahrály každá jedno utkání, protože plnily další klubové povinnosti. Střelecky se více prosadila Bětka, Klára prokázala smysl pro kombinaci, obě však prokázaly své tvůrčí schopnosti. Další ze spojek Markéta Grofková  a Eliška Krejzlíková se zaskvěly střelecky, Markéta sedmi a Eliška dokonce devíti vstřelenými  brankami. Další ze spojek Anička Možíšová, plnila další úkoly při hře, zejména když musela zasakovat i na místě křídel, prokázala také svou herní flexibilitu. Oba pivoti Štěpánka Hejlová i Tereza Palátová se uplatnily více v obranných fázích  hry  Štěpánka těží při střelbě zakončování akcí při střelbě, má více zažité automatismy  ze spolupráce s Kuxovou. Z křídel dostala nejvíc příležitostí Foretová, má výborně zažité rychlostní stereotypy, které uplatňuje při  rychlostních činnostech. Obě křídla Dušková a Maráčková  dostaly tentokrát podstatně více šsncí než obvykle . V utkáních chyběla Klára Kubálková, která v turnaji nenastoupila.

Konečné pořadí turnaje:

  1. DHK ZORA Olomouc            2  2  0  0   71:41   4
  2. Házená Vel.Bystřice (ženy)  2   1  0  1    54:61  2
  3. MHK Bytča — starší dorky   2  0  0  2    56:79  0

Výsledky  všech utkání:

DHK ZORA Olomouc – Házená  Vel. Bystřce (ženy)     29:17  (14: 8)

Házená Vel. Bystřice  (ŽENY) – MHK Bytča  37:32  (17:15)

DHK ZORA Olomouc – MHK Bytča  42:24  (23:11)

 

SESTAVY A BRANKY:

DHK ZORA Olomouc:  Poláčková , Habermannová – Dušková 1 ,  Maráčková 1, Kuxová 15/3, Grofková 7, Možišová 6, Žůrková 1, Foretová 9,  Palátová 5, Hejlová 9, Krejzlíková 9/1 – 71 branek celkem

Házená Velká Bystřice:  Steigerová, Zemanová –  Hejtmánková 8/1, Koppová 8, Kelarová 5, Jirousová 5, Grygarová 3, Kummerová 7, Kaczmarczyková 6, Novobilská 5/1 Coufalová 3,Begalová 4 – 54 branek.          

MHK Bytča starší dorky – Chudejová, Jakubíková – Holincová 16/4, Valúchová 2, Gaňová 5, Zubáňová 3, Nepelová 1, Jánošíková 1, Wweberová 3, Hartantová 3, Rantrúvhová 1, Brnová, 6, Margušová 1 – 56 branek celkem    

Autor textu: Václav DOBEŠ