V Olomouci se dnes hrály dva rozdílné poločasy

DHK ZORA Olomouc – MŠK Dunajská Streda 29:27 (16:8)

Průběh utkání: 2:0, 7:1, 8:2, 9:4, 9:7, 11:8, 16:8 – 16:10, 17:12, 18:15, 21:16, 22:18, 25:18, 26:22, 27:23, 28:26, 29:27.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka    200 diváků    7m hody: 3/1 – 3/3  vyloučení: 5 – 4

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Rašková, Haládiková – Závišková 2/1, Trumpešová, Kapsová 2, Jansová 5, Sovová, Protivánková, Kašpárková 5, Salčáková 3, Krajčovičová 1, Gajdošíková 1, Řezníčková, Patrnčiaková 6, T. Fryčáková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

MŠK DUNAJSKÁ STREDA: Bundová, K. Bugárová, Olláhová – Lelkešová 3, Bizik 12/3,  Kozma 2, Brunczvi, 4, Straková, Meszároš 3, Demeter, Rajnohová 2, Ollé, C. Bugárová 1.

Trenér: Hoekendijk Xavier Mena

Zaslechli jsme na tiskovce:

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Byly to rozdílné dva poločasy. První půlka tam jsem byl spokojenej s hrou. Předzápasovou taktiku jsme plnili. Vycházeli nám rychlé útoky. Fungovala obrana. Druhou půlku jsem upozorňoval abychom nepodceňovali soupeře, ale stalo se to a začaly se kupit střelecké chyby a soupeř se dostal na dostřel. S druhým poločasem absolutně nespokojenost. V první půlce dostaneme 8 branek a v druhé 19. někde se to prostě vypustilo nebo někde něco nefungovalo. Nefungovala obrana a my jsme se nedostávali do rychlých útoků. Pak jsme se báli o výsledek.“

Hoekendijk Mena Xavier, trenér MŠK Dunajská Streda: „Pro mě to byly dva zápasy v jednom. Jeden poločas pro každý tým. Začali jsme docela dobře, ale potom jsme ztratili koncentraci a spoustu balonu. Soupeř se té příležitosti chytil a dal 6 – 8 rychlých gólů, utrhl se a vedl v poločase 16:8. Druhý poločas jsme našli cestu jak spolupracovat se dvěma pivoty. Zrychlili jsme hru, středová hráčka to rychleji rozehrávala na spojky, začali jsme procházet dovnitř a dělali jsme soupeři problémy. Jsem hrdý, jak se hrálo druhý poločas.“

Dva rozdílné poločasy jako noc a den sehrály v sobotu v domácím prostředí olomoucké házenkářky. Nejprve předvedly skvělý první poločas a nepustily soupeře ze Žitného ostrova doslova vůbec k ničemu, naopak si s ním zahrávaly jako kočka s myší, domácím stačily dva krátké údery, ten první sedmibrankový mezi třetí a 11. minutou oddělený jednou brankou hostujícího týmu a podobnou v závěru prvního poločasu podobná smršť, opět jen provázána jedinou brankou, po níž následoval závěrečný tříminutový koncert domácích, kdy nasázely za záda brankařky Belly Oláhová dalších pět. branek. Pohodlné poločasové vedení jako by domácí celek uspokojilo a hostující tým brzy začal domácí varovat. První desetiminutovku vyhrálo hostující družstvo 5 – 9. Domácí družstvo se v polovině druhého poločasu trochu jako by chytlo a odvrátilo akutní nebezpečí, když se třemi brankami znovu vzdálily soupeři na sedmibrankový rozdíl. Bohužel vážné varování pokračovalo, v poslední patnáctiminutovce domácí úplně vypadly z rytmu, a do koncovky vstupovaly v lepším rozpoložení hostující děvčata, která na dvě přesné trefy domácích, mezi patnáctou a 28. minutou odpověděly zejména zásluhou fantastické střelkyně Bizíkové k níž se ale přidaly i další Lelekešová a Bruncvikové hned osmi brankami a rázem byl dvě minuty před koncem stav 27:26. Sedmičkovou pojistku na dvoubrankový rozdíl zařídila Iva Závišková. Drama však pokračovala až do poslední minuty, šťastnou brankou snížila Bruncvik na kontaktní branku 28:27, ale poslední slovo nakonec přece jen měla v pohodě hrající Nikola Jansová, která pečetila na konečný dvoubrankový rozdíl. Tak skončila další ze šťastných vítězství Hanaček.

Domácí trenéři dali tentokrát v brance šanci mladičké Poláškové, která  si připsala devatenáct úspěšných zákroků. Další velkou osobnost utkání byla zkušená střelkyně a nejlepší interligová kanonýrka Boglárka Bíziková, které však rozhodčí v závěrečných posledních minutách odpískali několikrát zaslouženě prorážení a několik dalších technických chyb, prostě to v některých chvílích s bojovností přehnala, nicméně, je to „paní hráčka“ a je zaslouženě v čele interligových střelkyň. Jinak naše družstvo prokázalo velkou míru bojovnosti, ukázalo znovu bojovného ducha, pokud se daří je jen těžkou k překonání, někdy však nesmí zapomínat, že mohou přijít i „horší časy“ a pak se musí bojovat  i když se třeba nedaří. Jak správně zhodnotil trenér Libor Malínek, prostě se něco vypustilo a přestalo to fungovat. Jde o to, aby těch výpadku bylo v dalších zápasech co nejméně a aby to „nepřestalo fungovat

Autor textu: Václav DOBEŠ