Kontrolní turnaj mladších dorostenek v Olomouci

V rámci turnaje starších dorostenek v Olomouci „Handball Cup Olomouc 2017“, o kterém jsme informovali včera zvláštním článkem, se střela v Olomouci také trojice mladších dorostenek z českých klubů které v Olomouci hrál v turnaji starších. Střetla se trojice špičkových předních českých týmů v přestávkách mezi zápasy hlavního turnaje, uvážíme-li, že se v Olomouci sešla družstva loňského mistra České republiky HK Ivančice, bronzový tým Slavie Praha a domácí celek, který se i přes své celkově osmé místo dá v klidu počítat mezi nejlepší, protože v rámci minulého ročníku se družstvo „dostalo“ na samý chvost tabulky po kontumaci a odebrání bodů za administrativní chybu, které se bohužel dopustila vedoucí družstva při mistrovském utkání a která stála olomoucké mladší dorostenky několik cenných bodů. Turnaj mladších dorostenek splnil do puntíku to, co se od něj očekávalo a prověřil kvalitu, sílu a předpoklady nově tvořených družstev a hráček, které budou hrát nejvyšší soutěž mladších dorostenek – 1. ligu v boji o medaile a titul mistra ČR. Po odehrání tří zápasů se v nelepším světle představilo družstvo Slavie Praha, které oba moravské prvoligové týmy přehrálo vysokým rozdílem o 16, resp. 19 branek.

Výsledky zápasů:
HK Ivančice – DHC Slavia Praha 18:37 (7:19)
DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice 32:21 (14:11)
DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha 22:38 (8:18)

Konečné pořadí:

Pořadí   Z V R P Skóre B
1. DHC Slavia Praha 2 2 0 0 75:40 4
2. DHK ZORA Olomouc 2 1 0 1 54:59 2
3. HK Ivančice 2 0 0 2 39:69 0

Sestavy a branky družstev:
DHC Slavia Praha
Řezáčová, Vávrová – Škvorová 8/1, N. Řezáčová 5, Holeňáková 8, Tichá 7, Vostárková 12, Přesličková 1, Martinková 12/1, Jankulíková 2 Svobodová 8/1, Vojtová 1, Obořilová 5, Pavliščáková 2, Linhartová 4.
Trenérka: Martina PAPEŽOVÁ

DHK ZORA Olomouc
Křenková, Novotná – Brázdilová 2, Grofková 9/1, Hejlová 2, Roupcová 11/1, Palátová 8/3, Foretová 10/3, Vykoukalová 3/2, Paličková 1, Stuchlová 2, Kubálková 2, Miklíková 2, Monetti 1, Vondrková, Maráčková 1.
Trenér: Kamil ZEMÁNEK

HK Ivančice
Čožíková – Bučková 3/1, Strakatá 7, Rechová 8, Kocábová 7/2, L. Krejčíková 7/1, Kolářová 2, Ondráčková 3, Brzoňová, Drtilová 2, Strnadová.
Trenér: Marek KREJČÍK

Komentář k jednotlivým družstvům:
Slavia Praha
Družstvo se představilo jako nejkomplexněji postavený tým v této kategorii, když v něm je řada hráček, které už v minulé sezoně hrávaly jednak v soutěži mladších, ale některé byly už také výraznými protagonistkami v soutěžích starších dorostenek. Představitelkou těchto hráček je na příklad Natálie Svobodová (2001) odchovankyně Ivančic, hrající minulý rok v dresu T. Bohunice a byla nejlepší střelkyní soutěže starší dorostenky východ se 189 brankami. Družstvo je velmi dobře trénované, má zažity moderní prvky, hráčky jsou výborně technicky vybaveny, mají za sebou kvalitní atletickou přípravu. Hráčky jsou členkami TCM při Slavii Praha, mají zajištěnu všestrannou kvalitní péči a určitě se s nimi uvidíme v bojích o nejvyšší mety v prvoligové soutěži mladších dorostenek.

DHK ZORA Olomouc
Družstvo je úplně nově sestaveno z loňských družstev žaček ročníku 2001 a 2002, v minulém roce startovala v mladších dorostenkách jediná hráčka Tereza Palátová, hostující z Lesany Zubří. Přesto se družstvo začíná stabilizovat, děvčata začínají vnímat vyšší náročnost dorostenecké házené a začínají vnímat vyšší kvalitu a nutnost i nadále na sobě pracovat. Mezi osu nově se tvořícího celku by měly patřit zejména brankařka Křenková odchovankyně Lesany Zubří, Grofková, Roupcová, Foretová a již vzpomínaná Palátová. U ostatních jsou předpoklady, ale také hodně a hodně nutného úsilí a tréninkové píle. Věřme, že děvčata ve svém úsilí a píli nepoleví a budou patřit k tomu lepšímu, co v nejvyšší soutěži mladšího dorostu uvidíme.

HK Ivančice
Také v družstvu, které obhajuje loňský mistrovský titul, dochází k výměně generací. Z loňského úspěšného hráčského kádru, kterým byla zejména děvčata ročníku 2000, tvořících jádro družstva, odcházejí do starších dorostenek. Většina z nich navíc hrávala také už v minulém ročníku v soutěži starších dorostenek na hostování, jako na příklad Vavroušková, Olšová a Kovářová v Olomouci, nebo Šiplová, Bára Krejčíková, Fraňková, nebo Bendová ve Velkém Meziříčí, které jim také nesporně pomohlo ke zvyšování herních kvalit. Z těch mladších pak zbylo jen několik hráček z ročníku 2001 a 02, které budou tvořit nové jádro – Bučková, Strakatá, Rechová, Kocábová, Tereza Krejčíková, Ondráčková, budou doplněna děvčaty ze starších žaček, protože i některé z těch mladých, které hrávaly i v minulém ročníku, naopak budou doplňovat své kolegyně ve starších dorostenkách, tak jak tomu bylo i v minulé sezoně. Každopádně musíme i s mladšími dorostenkami Ivančic počítat i nadále mezi nejlepšími v boji o medailová umístění.

Více fotografií, které nafotil pan Pavel Vavroušek najedete zde: https://vapal.rajce.idnes.cz/2017-09-02-03_TURNAJ_V_OLOMOUCI

Václav Dobeš