Interliga se v 17. kole zlomila do poslední čtvrtiny.

                Dnešním kolem se láme druhá polovina interligy do své poslední čtvrtiny, do konce dlouhodobé části zbývá odehrát pět úplných kol a několik dohrávek, celkem tedy 36 zápasů. Po dlouhodobé části se v obou republikách sehraje po dvou semifinálových střetnutích systémem (1 – 2 a 2 – 3) a poté pak poražení semifinalisté budou hrát o 3. místo a bronzové medaile. Vítězové semifinále  se utkají o stříbrné a zlaté medaile a o český a slovenský titul. U českých týmů neúspěšná čtveřice, které unikne postup do play – off, bude muset sehrát dvojkolovou nadstavbu o udržení mezi elitou.

                 Pětice zápasů 17. kola bylo sehráno v sobotu 18. února, dvě utkání se hrála v Čechách a tři  na Slovensku. Zápas Sokol Poruba – Iuventa Michalovce se bude dohrávat v úterý 8. března 2023. První zápas Kynžvart hrál proti Slavii Praha a Pražanky vyhrály 27:30. Utkání to bylo vyrovnané, také v poločase vedla Slavia těsně (13:14). Nejlepšími střelkyněmi zápasu byly za Slavii Míšova a Weisenbilderová se sedmi brankami a z Kynžvartu Dvořáková s osmi a Božovič se sedmi brankami. Druhým zápasem bylo střetnutí na Hané, které přes počátečních deset minut, kdy kralovaly hráčky Zlína, naše holky zápas ovládly a bezpečně si dokráčely pro pětibrankovou výhru. Zbývající tři zápasy se hrály na Slovensku. V prvním zápase kralovaly hráčky Šaľy, které poslaly domů s patnáctibrankovým debaklem družstvo Plzně, které do Šaľy cestovalo s ambicemi obrat lídra o body. Největší hvězda Plzně Veronika Galušková utkání nedohrála, obdržela červenou kartu za tři vyloučení, což vážně narušilo plzeňskou ofenzívu, protože druhá kanonýrka Schreibmeierová vstřelila jen dvě branky. Velmi kvalitní výkon a celkový dojem z vystoupení zanechaly v Dunajské Stredě hráčky Písku, když podlehly domácímu týmu o jedinou branku. Sokolkám opět zahrála excelentně Iveta Korešová, která byla s 12 vstřelenými brankami opět nejlepší střelkyní zápasu. Bylo to její už deváté utkání v sezoně, v nichž nastřílela víc než 10 branek, třikrát se trefila v zápasech 15krát. No a co k tomu dodat??? Má se tedy naše družstvo o  víkendu v Písku na co těšit !!!. Posledním sobotním utkáním byl zápas ve Stupavě, kam zavítal Baník Most. A ten se vůbec s domácími nijak nepáral. Nastřílel jim sice „jen“ 32 branek, ale o deset méně jich inkasoval, takže se dá říci, norma splněná. Zajímavostí utkání byly tři udělené červené karty dvěma hráčkám hostujícího Mostu (Cholevová a Somionka) a jednu domácímu týmu (Jagodič). Střelkyní zápasu byla mostecká Adéla Stříškova s 13 brankami.  Dohrávka zápasu Písek – Dunajská Streda, který se začal, ale nedohrál 15.10. 2022, skončil po dohrávce za řízení původní dvojice českých rozhodčích Opava – Blanár výhrou Dunajské Stredy 31:33 (16:17).

 

                 Další kolo interligy, tedy 18. kolo, se uskuteční na konci tohoto týdne 25. a 26. února, po jeho skončení proběhne reprezentační přestávka. Další kolo interligy bude už 19. kolem a proběhne v sobotu 11. března. 2023. Bude mít ale zajímavé složení. Všechna čtyři slovenská družstva budou hrát svá utkání v domácích halách proti českým soupeřům, v Česku se budou hrát jen dva zápasy ZORA Olomouc proti Mostu a sokolské derby Sokol Poruba – Sokol Písek.  Ze všeho nejdřív ale uvidíme mimo program devátenáctého kola předehrávku 20. kola ve které se střetnou ve Zlíně domáci s Iuventou Michalovce. Dále si pak nejprve přibližme z programu 19. kola oba české duely. V Olomouci přivítáme úřadujícího českého mistra Baník Most, který přijede nabuzený a bude toužit odčinit plichtu, kterou náš tým uhrál na podzim v Mostě (25:25). Vůbec bychom se nezlobili, kdyby podobným výsledkem skončila i odveta na Hané. V druhém českém zápase v Ostravě, kde nastoupí obě družstva Sokolek, budou ty písecké velkými favoritkami, i když Poruba bude chtít určitě bodovat. Písek však si nebude chtít komplikovat postup do play-off, kam má nakročeno velmi důrazně. Trojice slovenských velkoklubů bude chtít jistě potvrdit role favoritů, jejich soupeřky zase budou chtít přivést domů kýžené body, které by jim přiblížily nebo potvrdily roli postupu do play-off. Nakročeno mají všechna tři česká družstva, Plzeň, Zlín i Slavia. Někdo víc, někdo to zatím má do play-oof dál. Každý bodík získaný ze Slovenska by byl kýženou injekcí pro postup. Uvidíme, který z české trojice urve od slovenských kolegů dárek pro svůj postup. Jediným týmem, který si může být skoro jist, že si body ze Slovenska přiveze, bude družstvo Kynžvartu, který určitě nebude chtít opakovat loňské martyrium, když Kynžvart v roli favorita nejprve ztroskotal v semifinále na Plzni, aby pak neuspěl ani v souboji o bronz proti našemu týmu.

 

19. kolo MOL ligy:

Čtvrtek 09.03. 2023 v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – Iuventa Michalovce        (Fukala – Mohyla )

Sobota 11.03. 2023 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most       (Fukala – Mohyla)

Sobota 11.03. 2023 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – Handball PSG Zlín         (Haščáková – Kellner)

Sobota 11.03. 2023 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda –  DHC SlavIa Praha   (Budzák – Záhradník)

Sobota 11.03. 2023 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek             (Kirchner – Vacula)

Sobota 11.03. 2023 v 18:00 hod.: AHT Tatran Stupava – Házená Kynžvart       (Balogh – Klimko)

Neděle 12.03. 2023 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DHC Plzeň                   (Daňo – Sabol )

 

Autor textu: Václav DOBEŠ