Interliga pokračuje o víkendu 6. kolem jediným utkáním

Předchozí, páté kolo interligové soutěže, ve kterém se které vlivem opatření MŠVV a ŠSR  hrála pouze tři utkání, to první z nich bylo předehráno už v pátek 25. záři v Hodoníně, kde přivítali družstvo Zlína, druhé pak v sobotu v Plzni kde nastoupilo družstvo pražské Slavie a třetím pak bylo Slovenské derby Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce. Zajímavostí bylo, že ve všech utkáních vyhrála hostující družstva, navíc dvě s nich skončila jen nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Pouze v utkání na Moravě se hostující tým Zlína dočkal svých prvních bodů v letošní sezoně, když své soupeřky přehrál rozdílem pěti branek 20:25, po nerozhodném poločase 11:11. Také utkání na západě Čech kde hostil plzeňský nováček zkušený celek Slavie, se odehrálo velké drama. Domácí celek vedl po prvních 30 minutách 19:17 a zkušené družstvo Slavie rozhodlo o svém nejtěsnějším vítězství až brankou v poslední minutě, když šťastnou střelkyní byla ve své dvanácté trefě v utkání Magdalena Svobodová. Dramatem skončilo také utkání na Slovensku, kde o dvoubodovém zisku úřadujícího mistra rozhodla také branka v poslední minutě utkání.

Další pokračování WHILKy jako takové přes veškerou snahu ze strany vedení soutěže, konkrétně Ing. Petera Brunovského jako ředitele soutěže, zůstávají bohužel zatím s velkým otazníkem.  Pro úplnost současných informací, předkládáme v plném znění stanovisko ředitele MOL ligy k problematice pokračování interligové soutěže:

Na základě potvrzení od MŠVV a ŠSR, které  vynaložilo velké úsilí na podporu našeho návrhu odehrát česko-slovenské zápasy v „bublině“, bohužel (v této situaci vyhlášených nouzových  stanov  a vysokého počtu pozitivních na COVID-19  v obou zemích), výjimka nebude udělená ze strany Úřadu veřejného zdravotnictví  SR.  Vyjádřili podporu odehraní zápasů v rámci svojich zemí a později opětovně můžeme požádat o výjimku (v případě potřeby).

Vycházíme z faktu, že pokud je možnost hrát zápasy, budeme hrát, protože to je pro sportovce nejpodstatnější. Pro nejbližší kola upravíme rozlosování zápasů tak (snaha o co nejmenší zásahy), že tak v daném kole měly hrát spolu česká družstva, tak tyto zápasy budou bez změny a ostatní česká družstva spárujeme pokud to bude možné.

Slovenská družstva odehrají  do 21.11.2020  všechny zůstávající zápasy mezi sebou. Věříme, že od 9. 1. 2021 budeme moci pokračovat česko-slovenskými a zbývajícími česko-českými zápasy.„

Program 6. kola pode redukovaných tabulek, zpracovaných podle nejnovějších pravidel dává pouze jediné české utkání a tím bude sobotní zápas v Písku, (TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc zač. v 15:00 hod.),kam pojedou naše děvčata, ostatní utkání zasahují buď mezi utkání slovenských a českých týmů, nebo se mezi účastníky českých družstev, která by teoreticky mohla o víkendu své utkání absolvovat, ale patrně se v některém z obou zúčastněných klubů HK Hodonín – DHC Plzeň objevila virová nákaza, která znemožnila utkání sehrát. Uvedené utkání bude stejně jako dosud nesehraná utkání českých soupeřů, která byla z nejrůznějších důvodů odložená budou sehrána v náhradních termínech. Jedná se o dosud nesehraná utkání českých týmů: Sokol Poruba – Sokol Písek a HK Hodonín – DHC Plzeň.