Interliga házenkářek začíná svou druhou polovinu

         Jedenácté kolo interligy bylo posledním z první poloviny dlouhodobé části soutěže a nazrál tedy čas k tomu,  krátce se za první polovinou poohlédnout. První polovina soutěže se vyznačovala nebývalou vyrovnaností, když s výjimkou Iuventy Michalovce, která ztratila v soutěži jediný bod za remízu v Olomouci a je v čele s pětibodovým náskokem, jsou zbývající družstva seřazena po šesté místo s bodovými odstupy, za dvěma 16 bodovými (Most a Šaľa), je na čtvrté pozici jedno z největších překvapení podzimu – Veselí. Z odstupem dalšího bodu je pátá Poruba, která se do první poloviny tabulky probojovala až v posledním kole, kdy na půdě nováčka soutěže Plzně získala v sezoně svou první výhry z venkovního hřiště. První šestici družstev v tabulce uzavírá naše družstvo, které získalo 13 bodů, když jedinou bolestnou ztrátou je porážka doma proti  Zlínu, naopak potěšily body za remízu proti Iuventě a také domácí zisky za výhru proti moravským celkům, Poruby a Veselí. Druhou polovinu tabulky vede Zlín, potýkající se v posledních kolech s rozsáhlou marodkou s dvoubodovou ztrátou za naším družstvem, ale zejména zatím desetibodová Slavia, kterou jsme v předchozích letech pravidelně vídali bez zaváhání na druhé pozici českého play-off, Slavia se tak stala v první polovině soutěže zatím největším nepříjemným zklamáním dosavadního průběhu soutěže. Naopak zatím nejpříjemnější překvapení můžeme připsat postupu nováčka soutěže – mladičkému týmu Plzně,  který svými osmi body v polovině soutěže překonal bez zaváhání všechna očekávání. Zbývající trojice posledních (Písek, Prešov a Bánovce) budou jen těžkou sbírat síly na větší překvapení, i když lze očekávat, že Prešov, který z důvodů stavebních úprav v hale hrál doma jen tři zápasy, zbývající bude dohrávat v jarních odvetách a dá se očekávat jejich „úprků tabulkou vzhůru. Mezi  největší překvapením podzim lze zařadit zejména ztrátu bodu Poruby v Bánovcích Zajímavostí dosavadního průběhu je první místo Veselí v tabulce zápasů na domácím hřišti, přesto že zaznamenalo už tříbodovou ztrátu, zatím co čtveřice Michalovce, Most, Šaľa a Poruba mají zatím své haly “nedobytné“.

          Poslední podzimní kolo nepřineslo podle očekávání žádné větší překvapení, zaznamenali jsme jen dva dílčí poločasové výsledky, když naše družstvo hrálo  v poločase v Šaľe 11:11 a Prešov doma trápil Iuventu, když vedl 18:17 a plzeňský nováček hrál v poločase doma s Porubou 11 12. Konečné výsledky však už patřily favoritům, když v Šaľe a Pešově vyhráli favorité čtyřbrankovým rozdílem, Poruba nakonec porazila Plzeň rozdílem osmi branek. Ostatní zápasy skončily vysokými výhrami favorizovaných týmů, když Veselí porazilo Zlín 23:33, Písek nestačil na Most a podlehl mu 15 brankovým rozdílem 19:34 a Slavia si porazila s Bánovcemi dokonce rozdílem 16 brankovým (40:24). Zajímavostí je další hráčská změna ve Veselí, odchod střelkyně Olšovské do Švýcarska vyřešilo vedení Panenek angažováním další ex nejlepší kanonýrek interligy Klaudie Michnové, hrající dosud za Bánovce (36 branek).

          První kolo druhé poloviny interligové soutěže zahájí o víkendu kompletní kolo když už pátek se bude hrát zápas v Prešově, dva zápasy uvidíme v sobotu a v neděli bude kolo dohráno trojicí zápasů.  V sobotním  programu najdeme superšlágr dvou nejlepších slovenských týmů Šaľy a Michalovců, zajímavý souboj slibuje také páteční utkání na Šariši, soudě podle průběhu zápasů před týdnem, v němž domácí hráčky v souboji proti Iuventě potvrdily, to co jsme signalizovali z našeho vzájemného utkání v Olomouci, že Prešov bude po  podzimním nuceném azylu v domácím prostředí docela jiným soupeřem. No uvidíme.  V neděli se střetne pouze šestice  českých týmů, z nichž nejzajímavějším bude asi zápas v Ostravě, kde se střetnou Sokol Poruba  s našim děvčaty. Ve bývajících utkáních  nastoupí nejprve v Jižních Čechách v Písku domácí Sokolky proti Veselankám a po nich od 17 hodin v pražském Edenu domácí Slavia proti nováčkovi z DHC Plzeň.

Rozpis 12. kola interligy MOL ligy

Pátek   18. 01. v 17:00 hlod.: ŠŠK Prešov – DHK Baník Most

Sobota 19. 01. v 17:00 hod.: HC Zlín – HK Sokol Bánovce

Sobota 19. 01. v 18:00 hod.: HK Slovan  Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce

Neděle 20. 01. v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – SHK Veselí n. Mor.

Neděle 20. 01. v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHC Plzeň

Neděle 20. 01. v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc

 

DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc

           Druhou polovinu interligové soutěže zahájí Hanačky v neděli v Ostravě, kde budou čelit domácím Sokolkám. Ostravské družstvo je připraveno odčinit porážku, kterou utrpěl  jejich  celek  v prvním kole v zápase v Olomouci, což by bylo pro ambiciozní tým  jistě velkou satisfakcí. Porubě se ale v průběhu podzimu příliš nedařilo, zatím co v domácím prostředí vyhrálo všech pět utkání, z šesti zápasů na hřištích soupeřů si připsalo pouhé 4 body, v posledním kole v Plzni a dvě remízy (v Bánovcích  a Veselí), v ostatních utkáních  (v Olomouci, Michalovcích a Mostě) prohrály. Sokolky ale v pravý čas zabraly, v prvním zápase v novém roce si připsaly cennou domácí výhru se Šalou a v posledním kole před týdnem pečetily závěr první poloviny výhrou v Plzni.  Do velmi dobré formy se dostaly mladé hráčky Desortová a Smetková, obě ostravské teenagerky, které daly zapomenout na Silvii Poláškovou, která byla v loňském toce střeleckou oporou týmu, ale druhou polovinu podzimu laboruje s vleklým zraněním. Trenér Dušan Daniš ale disponuje i dalšími kvalitními hráčkami, oporami se staly na příklad po provdání Alžbeta Michalíková, roz. Rechtorisová, rychlonohé křídlo, nebo reprezentační pivotka Konečná, účastnice prosincového ME, nebo brankařská vycházející hvězda Hana Mučková, oporami budoucnosti jsou jisě zlínské odchovankyně Andrýsková a Baumbachová atd.  Naše družstvo pojede do Ostravy ne sice v roli favoritek, ale jistě plné odhodlání neprodat svou kůži lacino a na horké ostravské půdě zabojovat.