Hodnocení prvních dvou utkání starších žaček B

HC Zlín A – DHK Zora Olomouc B 37:19 (16:8)

Sestava a branky: Šťastná, Niklová – Polesová 1/1, Hynková 7/1, Florianová 1, Marešová 1, Hoffmannová, Šebestová 1, Kalabisová 2, Kučerová 1, Himrová 5, Veselá/1

Naše první utkání nové sezóny se staronovým týmem. Stávající družstvo bylo doplněno loňskou ml.ž. Klárou Šťastnou na pozici brankářky a dvěma hráčkami z Velké Bystřice- Šárkou Himrovou a Evou Horáčkovou.
Do 8.min. 1.pol. jsme týmu Zlína stačily, ale potom se zlínská mašina rozjela a zastavila se až v 50.min. na konečném výsledku 30:19. Zlíňanky nás válcovaly ve všech směrech, a to jak v akcích 1na1, tak rychlých brejcích a v herních kombinacích. Celé utkání střelecky odtáhly Hynková s Himrovou, v brance nás držela Niklová.

DHK Zora Olomouc B – DHK Litovel 30:19 (16:9)

Sestava a branky: Šťastná, Niklová- Polesová 1/1, Hynková 7, Florianová 1, Marešová 5, Hoffmannnová 3, Horáčková 2, Šebestová 2, Kalabisová 4, Kučerová 1, Himrová 4, Veselá

Utkání výsledkově i průběhově stejné jako předešlé ve Zlíně, jen naše družstvo tahalo za delší provaz. Od 8.min., kdy jsme odskočily o 2 branky, jsme se díky rychlým přechodům do útoku dostaly do 6 brankového vedení, které jsme postupně navyšovaly. Smolařem zápasu byla Julie Veselá, která ze 4 náskoků z křídla neproměnila ani jeden. Jinak se do střelecké listiny zapsaly všechny hráčky. Největší slabinou byla obranná činnost, kdy jsme z postu spojek nechaly střílet 2 hráčky soupeře, ke kterým jsme vůbec nepřistupovaly. Není možné, aby nám jedna hráčka nastřílela 10 branek z 9m. Ale jak vidět, možné to je.

Trenéři: Monika Vykoukalová, Kateřina Růžičková