Hned první týden v roce 2022 pokračuje MOL liga

               Přesně osm týdnů uplynulo od posledního mistrovského utkání Hanaček v Praze na Slavii, kdy naše holky po domácí remíze se Zlínem, hrály další důležité utkání proti tradičnímu rivalovi Praze a utkání se pro ně nevyvíjelo nikterak příznivě, když v průběhu 1. poločasu už prohrávaly až osmibrankovým rozdílem. Druhou půlku však sehrály holky excelentně a v závěru se dokonce ujaly vedení 23:24, domácí však v posledním útoku přece jen „urvaly“ plichtu.  Hanačky tak zakončily minulý rok sérií remíz, když se staly se čtyřmi plichtami bohužel nekorunovanými remízovými královnami soutěže – remízovaly postupně v Chorzově, doma s Michalovcemi a Zlínem a nakonec v Praze s pražskou Slavií. V závěru roku ještě Hanačky sehrály své poslední utkání v roce v Hodoníně a zase smolně, když ve čtvrtfinále Českého poháru po nerozhodném výsledku  26:26 („a zase ta nešťastná  plichta“) podlehly po střelbě sedmiček o jedinou  branku 30:29 domácímu týmu a úspěšný loňský podzim tak nezopakují.

                 Závěr roku pak patřil reprezentaci, kdy se ve španělských halách hrálo mistrovství světa, které však pro naše barvy nedopadlo vůbec nijak oslnivě, když jsme po jediné výhře ve skupině (nad Slovenskem) porazili v dalším pokračování už jen Kongo a obsadili v konečném hodnocení až devatenáctou příčku. Je však třeba přiznat, že se na tomto výsledku podepsaly bohužel do značné míry některé okolnosti v sestavě našeho týmu, řada absencí jak zdravotních, ale i dalších, se na výkonu reprezentace bohužel podepsaly měrou vrchovatou. Připomeňme si jen některé absence: (Satrapová, Korešová, Maňáková, Kvášová, Frančíková, Stellnerová a řada dalších). Věřme, že další reprezentační akce se už potkají s lepšími a radostnějšími výsledky.

                   Doufejme, že pokračování druhé poloviny soutěže se potká i v našem družstvu s příznivějšími zprávami, pokud se zdravotních komplikací týká. Vždyť si jen připomeňme, jaké komplikace si řada našich děvčat vytrpěla, v podzimních zápasech. Zejména citelný byl dlouhodobý výpadek obou elitních křídel Přikrylové už od 3. kola a Fryčákové od dvě kola později. Citelně se na celkové výkonnosti týmu odrazila i opakovaná  absence dalších hráček, ať už to byly na příklad Nikola Jansová, Denisa Krajčovičová, Iva Závišková, nebo Natálie Kuxová.

               Rok 2022 zahájí už ve středu 5. ledna předehrávkou slovenské derby ve Stupavě, kde nastoupí DAC Dun. Streda přesto, že Stupavě ještě zbývá sehrát dvojice odložených zápasů doma s Baníkem Most a v Michalovcích. Dalšími utkáními, která ještě zbývá dohrát z minulých kol jsou zápasy Ruch Chorzów – Házená Kynžvart a Slovan Duslo Šaľa – DAC Dunajská Streda, naopak předehrán už byl jarní zápas 23. kola Házená Kynžvart – Ruch Chorzów. Dalšími utkáními posledního podzimního kola budou sobotní západočeská střetnutí DHC Plzeň – KPR RUCH Chorzów a Házená Kynžvart – Iuventa Michalovce, naopak na Moravě se uskuteční dva zápasy HK Hodonin – DHK Baník Most a DHC Sokol Poruba – Handball PSG Zlín. Jediným sobotním utkáním na Slovensku pak bude v Šale zajímavý duel domcích proti Slavii Praha. Posledním utkáním kola posledního kola pak bude až ve středu 8. ledna dohrávka kola na Hané kam přijedou Jihočeské Sokoly z Písku. Ani neděle nezůstane bez ženské házené. Český mistr Baník Most se po sobotním duelu v Hodoníně přesune jen pár kilometru na Slovensko, kde odehraje avizované odložené utkání 11. kola ve Stupavě.

 

Rozpis 13. kola MOL ligy:

Středa  05. 01. 2022  v 19:00 hod.: HC Tatran Stupava – DAC Dunajská Streda   (Baďura – Haščíková)   

Sobota 08. 01. 2022  v 15:00 hod.: DHC Plzeň – KRK RUCH Chorzów                  (Halada – Kosmák)

Sobota 08. 01. 2022  v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – Iuventa Michalovce          (Šlezingr – Špunar)

Sobota 08. 01. 2022  v 17:00 hod.: HK Hodonín – DHK Baník Most                       (Králíček – Letev)

Sobota 08. 01. 2022  v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha          (R.Sivák – B.Sivák)

Sobota 08. 01. 2022  v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Handball PSG Zlín         (Kichner – Vacula)

Neděle 09. 01. 2022  v 15:00 hod.: HC Tatran Stupava – DHK Baník Most            (Balogh – Klimko)

Středa  12. 01. 2022  v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek  (Valášek – Vychodil)   

 

Autor textu: Václav Dobeš