Hanačky z Jindř. Hradce body nepřivezly

Házená Jindř. Hradec – DHK ZORA Olomouc  33:23  (16:14)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:4, 5:6, 8:8, 13:9, 14:11, 16:14 – 18:16, 21:17, 23:19, 24:21, 31:21, 33:23.

Rozhodčí: Sovová, Mrázová            7 m hody:   6/4 – 0   vyloučení: 2 – 1

Házená Jindř. Hradec: Haňková – Kovářová, Kalajová, Rytířová 5, Tržilová 5, Březinová 12/4, Hauserová 1, Frühaufová 4,  Tomanová 1, A. Hauserová 1, Jírová 4, Coufalová.

Trenér: Karel PETRŽALA

DHK ZORA Olomouc:  A. Polášková, Habermannová – Maráčková, Kristková 3, Kuxová 7, K. Kubálková 1, Možíšová, Palátová, Krejzlíková 3, Foretová 2, Grofková 1, Hejlová 6.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

I když to tak podle výsledku asi nevypadá, podalo naše družstvo na hřišti velkého favorita na jihu Čech solidní výkon a bylo až na herní  situaci v průběhu mezi 17. – 26. minutou druhého poločasu vcelku vyrovnaným soupeřem. Je třeba říci, že družstvo Jindř. Hradce patří mezi vyspělé kolektivy, ve kterém většina hráček je v průměru o rok a více starší, všechny klíčové hráčky, které nastoupily a které se podílely na výsledku nejvyšší mírou jsou narozené roč. 2001 (Rybářová, Tržilová, Březinová, ale také Frühaufová a Jirová) a na příklad tato pětice nastřílela 30 branek, prostě u této kategorie je roční až dvouletý věkový rozdíl znát hodně citelně a zkušenosti a fyzická převaha je znatelná. Nic proti tomu, samozřejmě ve starších dorostenkách děvčata roč. narození 2001 hrát mohou a také hrají, jen poukazujeme na to, k jakým rozdílům může docházet a také dochází. Jen bereme v úvahu možnou frustraci děvčat která může výkon ovlivnit a nemohou být proto naplněna  očekávání, protože fyzická převaha soupeřek je naprosto evidentní

Pokud vezmeme v úvahu vlastní průběh střetnutí,  prvních osmnáct  minut bylo naprosto vyrovnaných až do stavu 8:8, mělo naše družstvo dokonce většinou herně navrch, zvrat nastal poté, kdy se domácímu týmu podařil čtyřbrankový trhák na 12:8, který se ještě podařilo našemu družstvu odvrátit na poločasový dvoubrankový rozdíl (16:14). Další zvrat ve vývoji nastal zhruba ve stejném časovém úseku jako v prvním poločase, kdy od stavu 24:21, došlo opět k nečekanému zvratu skóre na 31:21 a tím prakticky konec všech nadějí. Družstvo nakonec rezignovalo na vývoj, většina hráček prostřídala a zbývající časový úsek se dohrál v klidu.

V našem družstvu je třeba pochválit zejména brankařku Anitu Poláčkovou za vynikající výkon, většinu akcí našeho týmu táhla převážně Natálka Kuxová, velmi dobrý výkon podala také na pivotu hrající Štěpánka Hejlová. Velmi citelně v družstvu chyběly Bětka Krůpová a svou kreativitu při hře  uplatňující Klára Žůrková.