Hanačky vyhrály po pěti letech v interlize nad Porubou

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba  19:17 (11:  7)

Průběh utkání: 2:0, 3:1,5:2, 5:3, 7:3, 8:5, 9:6, 11:7 – 11:8, 14:8, 14:9, 17:9, 17:11, 18:13, 19:13, 19:17.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška        240 diváků                7 m hody: 5/4 – 3/3                        vyloučení: 2 – 3

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládiková – Hurychová 5, Závišková, Trumpešová 1, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková 1, Salčáková, Krajčovičová, Severová 1, Salašová, Gajdošíková 5/1, Patnčiaková 5/3, Chlandová 1.

Trenér: Jan HEGAR

DHC Sokol Poruba: Krebs, Mučková, Roháčková – Mýlková 1, Konečná 2, Smetková 3, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková 5/3, Michalíková 4, Minarčíková, Desortová 2, Baumbachová, Šmídáková, Revajová.

Trenér: Dušan DANIŠ

Kvalitní a vyrovnané utkání se hrálo v sobotu na Hané v utkání dvou tradičních soupeřů. Od prvních minut bylo zřejmé, že v utkání rozhodnou obrany a v té byla domácí Zora o poznání lepší, bojovnější i když ani hostující hráčky neskládaly zbraně a ze všech svých akcí hrozily tvrdými střelami od svých vysokých spojek, Poláškové, Andrýskové, Desortové, ale i mladičké Valerie Smetkové. Jejich střelba však byla často nepřesná a hlavním důvodem byla skutečnost, že v domácí brance stála  Lucka Rašková, která ve všech směrech předčila Ukrajinskou posilu hostujícího celku Olexandru Krebs. Rašková byla největší překážkou hostujícího družstva ve zdolávání domácí branky, vedla si výtečně, jejich 20 úspěšných zásahů bylo základem, na kterém celé olomoucké družstvo mohlo stavět a to toho také využilo. Od prvních minut skládaly Hanačky mozaiku úspěšného vstupu do sezony, zejména obě jejich ostré spojky mladá Hurychová a Gajdošíková předváděly střelecký koncert, zejména v přesnosti svých zásahů, které trefovaly růžky Ukrajinské brankařky.

Domácí házenkářky si vytvořily hned v úvodu mírný náskok, v sedmé minutě vedly tříbrankovým náskokem, když dvakrát ukázala bleskurychlá Patrnčiaková, v čem tkví tajemství jejich očekávaných střeleckých hodů a i když byla pečlivě střežena svými strážkyněmi a neprosadila se tak výrazně jak se čekalo. Hanačky stále držely vývoj zápasu ve svých rukou, celý první poločas bušily do soupeře a do šaten se v poločase šlo za čtyřbrankového vedení domácího týmu. Nápor domácích se vystupňoval v první polovině druhého poločasu, který vyhrály 6:2 a navýšily tak své vedení až na osmibrankový rozdíl  – 17:9, poté se však začaly stále více prosazovat hostující hráčky a domácí děvčata se střelecky úplně odmlčela. Nakonec byli všichni olomoučtí příznivci a zejména děvčata na hřišti rádi, že poslední desetiminutovka skončila jen 1:6 ve prospěch Sokolek, které v závěru mocně dotahovaly a domácím jako by zvlhnul střelecký prach. Nakonec všechno dobře dopadlo, a domácí celek si mohl oddechnout a za nadšených ovací domácích příznivců si mohly po pěti letech připsat cenné vítězství pro své barvy.

O velkém podílu Lucky Raškové na úspěšném výsledku jsme hovořili už v úvodu. Jejich dvacet úspěšných zákroků bylo základem, musíme se ale také zmínit o jednom z dalších důvodů výhry domácích. Tou byla až katastrofálně nepřesná střelba hostí. V utkání jsme zaznamenali deset střel ostravských střelkyň vedle branky, k tomu šest nastřelených tyčí a celkem 53 střeleckých pokusů proti 40, které měly na svém kontě celkem domácí hráčky. Tolik snad ale bez komentáře.