Hanačky vrátily Zlínu podzimní porážku i s úroky

HC Zlín – DHK ZORA Olomouc   21:27  (9:15)

Průběh utkání: 0:2, 3:3, 4:5, 5:8, 7:11, 8:15, 9:15 – 9:18, 14:19, 17:20, 19:21, 20:22, 21:27.

Rozhodčí: Dalajka, Šohaj        53 diváků     7 m hody:  7/5 – 5/5   vyloučení: 1 – 2

HC Zlín: Vařechová – Hozová 1, Pavelková, Daňková 6/4, Šimanová, Křižanová 1, Bumbálová, Žáková, Hvozdenská 5, Záhorová 2, Zahradníčková 2, Plachá 4/1. Klinkovská, Mrázková.

Trenér: Marek KOLÁŘ

DHK  ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 1, Veselá 1, Protivánková 6, Molíková 3, Grofková, Kristková, Možíšová 7/2, Palátová 1, Dobrovská, Brázdilová, Rožková 1, Krůpová 7/3.

Trenér:. Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Jedno z klíčových utkání jarní části (a které nebude klíčové ??) čekalo starší dorostenky Zory v neděli večer ve Zlíně, kde na ně čekal jeden ze soupeřů se kterými měly Olomoučanky po podzimu nevyřízené účty, když v domácím prostředí jen těsně podlehly (19:21). Nic jiného než lítá bitva se od domácích děvčat  ani nečekala, ale na to byly i Hanačky dobře připraveny. Od prvních kontaktů  bylo zřejmé, že si soupeři nic nedarují. První dvě branky v síti domácí Vařechové naše holky trochu uklidnily, ve velké pohodě se prezentovala od prvních minut Áďa Protivánková, důležité branky jí dodaly hodně sebedůvěry. Domácí družstvo však nepouštělo soupeře do většího brejku, v polovině prvního poločasu se přesto podařilo naším děvčatům mírně odskočit na tříbrankový rozdíl, který se na konci druhé desetiminutovky navýšil na čtyřbrankový. Nadějný náskok se radikálně navýšil v samotném závěru poločasu, kdy proměnila Bětka Krůpová těsně za sebou dvě sedmičky a naše družstva zvýšilo své vedení na solidní sedmibrankový rozdíl, který ještě domácí snížily na konečný šestibrankový  rozdíl.

Když se po přestávce navýšil rozdíl už na devět branek zásluhou přesných zásahů ze středních vzdálenosti v podání Aničky Možíšové a Bětky Krůpové, zdálo  se, že by mohlo být rozhodnuto a utkání se může jen v pohodě dohrát. Domácí hráčky však byly jiného mění,  nerezignovaly, naopak se jim začalo dařit střelecky a pěti brankami v řadě během pěti minut snížily na čtyřbrankový rozdíl. Domácí družstvo jako by ožilo, vrátilo se zpátky do hry a utkání začalo být znovu zcela otevřené. Desetiminutovka mezi 10. – 20. minutou se hrála víceméně pod taktovkou domácího týmu, kterému se podařilo několikrát snížit až na rozdíl dvou branek. Konečné rozuzlení přinesla až poslední pětiminutovka, kdy nejprve Anička Možišová proměnila sedmičku na rozdílových 23:20 a poté Protivánková a v závěru třemi brankami Anička rozhodla o konečném výsledku. Utkání tedy skončilo pohodlným rozdílem šesti branek, bylo však až do posledních minut vyrovnané a dramatické. Naše holky je třeba pochválit a vyzvednout za bojovnost a nasazení, kterým zlomily odpor kvalitního soupeře. V této souvislosti je třeba ocenit výraznou pomoc Julie Rožkové, v závěru utkání, která přispěla k tomuto obratu přesto, že nebyla ještě úplně fit po přestáté  nemoci.

Pochvalu za  předvedený výkon zaslouží všechny naše holky, především ale hlavně Poly Polášková, která vyřešila řadu ošemetných situací a družstvo jednoznačně  podržela. Excelentní výkon předvedla  Áďa Protivánková, ale také Bětka Krůpová za ucelený a bojovný výkon, Anička Možišová se blýskla střelecky, Hodě práce na rozehrávce odvedla Markéta Dobrovská, prakticky bez střídání odehrála obě křídla Tereza Veselá s Monikou Molíkovou.  Domácí v době svého velkého tlaku na začátku druhého poločasu začali hrát volnou osobku na Markétu Dobrovskou, trvalo pak chvíli, než jsme jejich snahu otupili a vrátili iniciativu zpět na naši stranu. na naši strnu. Je třeba také připomenout, že Bětka s Terezou Palátovou sehrály ještě v poledne utkání v Zubří  proti B družstvu Poruby ve druhé lize.