Hanačky vezou z Kynžvartu dva body.

Házená Kynžvart – DHK ZORA Olomouc  24:26 (9:14)

Průběh utkání:  1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 4:5, 5:7, 7:7, 7:9, 8:11, 8:13, 9:14 – 9:15, 10:17, 11:18, 11:19, 15:19, 16:21, 16:22, 18:22, 21:23, 22:25, 24:25 24:26.

Rozhodčí: Hájek – Kozler   Počet diváků :  150         Střelba 7 m hodů: 3/3 – 5/3              Vyloučení: 2 – 1

Házená Kynžvart:, Srpová Novotná, Hejkalová – Königová 3, Tesařová 2, Dvořáková 9/3, Vávrová 2, Michalcová, Patrnčiaková 3, Bezruková 3, Dresslerocá, Brožovič 2, Rudincová, Vysloužilová.

Trenér: Peter SABADKA

DHK ZORA Olomouc: Polášková , Habermanová, Spurná – Závišková 6/3, Jansová 5, Protivánková, Roupcová, Přikrylová 1 , Krajčovičová , Krejzlíková, Smějová 3 , Fryčáková, Možíšová 2 , Machačová 5, Kuxová 1, Kubálková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Po sérii zápasů, v nichž Hanačky neměly příliš mnoho štěstí na konečné výsledky, máme na mysli zejména zápasy doma proti Písku nebo Slavii nebo po nepovedené utkání ve Zlíně. Na druhé straně naopak se nám i výsledkově dařilo zejména v zápasech doma s Iuventou nebo v Mostě. Hlavně hodně podařený byl včerejší zápas na západě Čech v lázeňském prostředí lázní v Kynžvartu. Ze začátku zápasu to ani moc nevypadalo, domácí gólmanka Sabrina Novotná se mezi domácími tyčemi předváděla v plné parádě, tak jako před několika roky, když jsme ji poprvé sledovali v Olomouci při Poháru míru a kdy tehdy v dresu slovenské Šaľy předváděla super výkony. Naštěstí se k ní v sobotu výkonem brzy přidala i naše brankařka  Míša Polášková, která nezůstávala v ničem za Sabrinou pozadu. První desetiminutovka se odvíjela v režii domácích, zejména se blýskla nám dobře známá Anička Patrnčiaková dvěma brankami v řadě   a domácí si vynutily vedení 4:2. V polovině poločasu se skóre zápasu začalo odvíjet ve prospěch našeho týmu, zejména po dvou brankách zaznamenaly Kubálková s Jansovou a naše družstvo si vynutilo vedení 5:7. Do střelecké listiny se postupně zapisovaly další naše hráčky, Smějová a Závišková a na začátku poslední dvacetiminutovky prvního poločasu se tak navýšilo vedení našeho týmu na čtyřbrankový rozdíl 8:12m, zásluhou tří branek Záviškové se rozdíl ještě navýšil, z toho dvě branky vstřelila ze sedmiček až na poločasových 9:14.

Po poločasové přestávce začal druhý poločas tak jak skočil ten první, tedy dalšími ofenzivními počiny našeho týmu. Začalo to po přihrávce od Natálky Kuxové na Kláru Kubálkovou a navýšení vedení na 9:15, poté se třikrát v řadě trefila Monika Machačová, která zvýšila vedení našeho týmu na 11:18 a  Nikola Jansová ukončila desetiminutovou smršť. Když do konce zbývalo dohrát deset minut, začala odmlka našich děvčat, které provázelo několik střeleckých chyb v našem týmu a znovu excelovala výbornými zákroky Novotná v brance domácích a vedení našeho týmu se začalo postupně vytrácet. Trenér našeho týmu Libor Malínek reagoval Time Team outem, který zastavil nápor domácích pomocí dvou branek Záviškové, která upravila skóre na 16:22. Následovala další „černá“ pětiminutovka našeho družstva bez vstřelené banky, přerušená jen jediným přesným zásahem střely Smějové, zatím co domácí v té době vstřelily pět branek a snížily naše vedení už na nebezpečný stav 21:23, což bylo v čase 25:26. V dalším čase do konce utkání se naštěstí trefily už jen naše děvčata třikrát (dvakrát Machačová a jednou Jansová), domácí už měly střelkyni pouze jedinou, a to Veroniku Dvořákovou, která těch branek dohromady nastřílela devět a byla nejlepší střelkyní zápasu. K zápasu nutno připomenout snad ještě jednu zajímavost, v čase 50:45 vystřídali domácí v brance excelentní brankařku Sabrinu Novotnou za dvacetiletou Adélu Srpovou a ta předvedla několik (minimálně 8) famózních zákroků a málem jimi zápas rozhodla opět v náš neprospěch! Ještě že se štěstí tentokrát už přiklonilo k našim barvám.

K utkání dodejme ještě pár postřehů k našemu týmu. Brankařka Miša Polášková se zhostila svého úkolu velmi dobře, statistiky ji zapsaly 12 úspěšných zákroků, a to je na takovéto vypjaté utkání velmi solidní číslo. Střelecky se nejlíp dařilo Nikole Jansové, která zaznamenala ze 6 střeleckých pokusů 5 branek, tedy úspěšnost 83%, Monika Machačová zaznamenala 5 branek z 8 pokusů (62%) úspěšnosti a hodnotné je, že zaznamenala zejména branky v rozhodujících a kritických okamžicích utkání. Vysoké procento úspěšnosti měla také Iva Závišková, 6 branek  z 9 pokusů včetně 3 sedmiček (66%) úspěšnost). Vysokou střeleckou úspěšnost měly i další naše hráčky Kubálová, Smějová a Možíšová. Zastavme se ještě krátce u Natálie Kuxové. Je pravdou, že se neprosadila tentokrát nijak výrazně střelecky, ale je třeba vzít v úvahu jakou pozornost takové klíčové hráčce soupeřky věnují, a navíc, co ve statistikách stojí: 5 brankových asistencí, 3 evidované obranné zákroky atd. A vzpomeňme si, na jaké pozici Natálie stojí v tabulce střelkyň, se 60 vstřelenými brankami patří do absolutní špičky. Patří přece jednoznačně mezi TOP hráčky soutěže. Díky za to Natálie!!!

Autor textu: Václav DOBEŠ