Hanačky v prvním kole v Ostravě v obou kategoriích  jen o fous podlehly

V prvním kole soutěže starších dorostenek bylo před týdnem odehráno pouze pět utkání, zápas v hale Sokola Vršovice mezi Sokolem Kobylisy a Kynžvartem byl odloženo na 10. října. Ze sehraných zápasů se prosadili brankově především družstva Baníku Most, který v domácím prostředí porazil rozdílem devíti branek HC Praha Háje a rozdílem sedmi branek vyhrál v domácím prostředí Handball Zlín nad Sokolem Písek. Těsných výsledků bylo dosaženo ve dvou případech, když v Praze vyhrála Slavia Praha nad DHC Plzeň jen 21:20 a v Ostravě porazil Sokol Poruba 28:26 naše děvčata, když po 75 %  doby utkání průběhu kralovaly a podlehly domácímu týmu, až když našemu družstvu tak říkajíc „došla pára“. Jediná remíza se zrodila v Jindř. Hradci po trochu divokém průběhu, když nejprve vedly Plzeňačky, v polovině prvního poločasu převzaly otěže domácí hráčky, které vyhrály poločas čtyřbrankovým rozdílem, ještě šest minut před koncem vedly 30:25, aby pak v dramatické koncovce uhájily remízu, kterou uhájily v poslední minutě utkání. Zápas se nakonec stal  přestřelkou domácí třináctibrankové Valentýny Hauserová a Plzeňské  Valérie Bláhové, autorce dokonce 17 branek. Hned po prvním kole se také ustavila skupina favoritů, která bude asi hodně široká a pestrá a můžeme se také asi v každém kole těšit na překvapující výsledky s řadou zlomů. Kdo by dnes dokázal odhadnout, kdo z vítězných celků prvního kola by mohl chybět mezi favority – Slavia, Most, Zlín, Poruba, nebo i poražených Olomouc, DHC Plzeň, Písek, Jindř. Hradec, nebo třeba HC Plzeň, nebo snad Černý kůň Kynžvart, nebo snad „Probůh“ dokonce někdo z dvojice pražských týmů Háje – Kobylisy ???  Tak nevím asi si budeme muset počkat jak to všechno dopadne, no ne ??

Už druhé kolo hodně napoví, už v sobotu vstoupí do hry nováček Házená Kynžvart, který se představí v nedaleké Plzni v hale Lokomotivy.Také na Hané se bude už v sobotu hrát derby dvou tradičních týmů, Zlín předvedl před týdnem kam až sahají jeho ambice, to si však určitě nebudou chtít nechat jen tak líbit domácí Hanačky. Zajímavý dvojzápas se dá očekávat v obou Jihočeských destinacích Písku a Jindř. Hradci , kam přijedou očekávaná lídři Most a pražská Slavia. Druhé utkání v Plzni, tentokrát v hale na 31. ZŠ, tedy v sídle interligového klubu, kam zamíří z Ostravy celek Porubských Sokolek i se svými mladšími kolegyněmi. Posledním nedělním utkáním bude v předvečer od 17:00 hod. v hale TJ JM Chodov pražské derby HC Praha Háje – Sokol II. Kobylisy.

Rozpis starší dorostenky

Sobota 11. 09. 2021 v 12:30 hod.: HC Plzeň – Házená Kynžvart                          (Hájek – Řeháček)

Sobota 11. 09. 2021 v 13:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Handball PSG Zlín     (Paulík – Fiala)

Neděle 12. 09. 2021 v 13:00 hod.: Sokol Písek – DHK Baník Most                       (Beňuš – Háza)

Neděle 12. 09. 2021 v 15:00 hod.: DHC Plzeň – DHC Sokol Poruba                     (Mošna – Vaník)

Neděle 12. 09. 2021 v 16:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHC Slavia Praha     (Ledvinka – Tůma)

Neděle 12. 09. 2021 v 17:00 hod.: HC Praha Háje – HC Sokol II. Kobylisy           (Artl – Navrátil)

Mladší dorostenky:

Čtveřici týmů se v první kole podařilo nastřílet svým soupeřům více než deset branek, tedy vyhráli rozdílem třídy která se počítá  za rozdíl, dělící soupeře mezi favority a outsidery. V domácím prostředí tuto pomyslnou hranici v prvním kole zdolali Jindř. Hradec o 11 branek v souboji proti nováčkovi soutěže SHK Kunovice, další dva zdolali tuto barieru rozdílem  17 branek, což se povedlo Baníku Most proti  HC Praha Háje a Slavii Praha rozdílem o 18 branek o kterých porazily Slavistky DHC Plzeň. Uvedená trojice hrála a vyhrála své zápasy doma. Svého soupeře  z Chebu sice porazily „jen“ o devět branek, ale zato „venku“, úspěšným týmem byla děvčata ze Strakonic. Naše děvčata  od prvních minut zaostávala, soupeř jim stále, ne o moc ale stále měl jaksi trochu navrch rozdíl nebyl velký, ale stále by a soupeř si to náležitě hlídal, pustil nás vždycky na 4 až pět branek a víc nám nepovolil a tak to také až do konce zůstalo. Nic naplat body jsou fuč ! Tak snad by to chtělo poznamenat. V družstvu domácích zářila extra střelkyně Klára Ulmanová, ta nám nasázela 16 branek a držela nás v šachu.   A na závěr ještě jedno drama. Obě družstva htírála po celé tkání drama až na doraz. O víc než na dvě beranky rozdílu se nepouštěli, Písek vedl poločas o gól, ale také ještě poslední dvě minuty, závěr ale více vyšel domácímu Zlínu.

Už v sobotu se bude na Hané očekávat soupeř nadmíru zdatný, celek Zlína náš velký odvěký soupeř. Oba soupeři se zdají být asi největším rivaly, hrávají proti sobě přáteláky, turnaje, není divu vždyť nejbližšími soupeři po všech stránkách. Už v prvním kole naznačili oba, co je čeká. Nebudou chtít prohrát, půjde o souboj  doslova na život. Uvidíme, kdo v souboji uspěje lépe!! Dalším sobotním utkáním bude zápas v jižních Čechách. Do Strakonic přijedou děvčata z Kunovic, ale ty si příliš velké ambice nepřipouštějí, domácí budou jako velcí favorité a jistě to také patřičně uvedou. Obě utkání u jihočeských soupeřů nabídnou souboj vyrovnaných soupeřů v roli favoritů ale budou vystupovat jistě oba lídři Most a Slavia. Zvědavi budeme také na souboj v Plzni, kam přijíždějí Sokolky z Poruby, vezou si jako základ dvoubodový zisk z Ostravy, o který brali naše holky. Dramatický zápas se také očekává v souboji v HC Háje oba soupeři budou asi vyrovnanými soky

Rozpis mladší dorostenky

Sobota 11. 09. 2021 v 13:30 hod.: ČZ HBC Strakonice 1921 – SHK Kunovice          (Pražák – Hladký)

Neděle 12. 09. 2021 v 17:00 hod.: HC Praha Háje – FK Hvězda Cheb                  (Artl – Navrátil)

Neděle 12. 09. 2021 v 16:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHC Slavia Praha     (Ledvinka – Tůma)