Hanačky přivezly z Polska cenný bod

KPR RUCH Chorzów – DHK ZORA Olomouc 29:29 (16:12)

Průběh utkání: 9:0, 9:1,10:1, 10:11, 13:12, 14.12, 16:12 – 16:13, 18:14, 19:16, 22:17, 22:18, 23:20, 24:23, 24:25, 26:26, 28:27, 28:29. 29:29.

Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (SR)      Počet diváků:        7m hody: 5/3 – 4-2      Vyloučení: 4 – 2

KPR RUCH Chorzów: K. Gryczewska – Jasinowska 7, Polańska 7/3, Wilczek, Tyszczak, Iwanowicz, Kolonko 2, Masiuda 3, Doktorczyk, Kiel, Ciesiółka, M. Gryczewska 1, Radlak, Grabińska 3, Stokowiec 3, Masalova 3,

Trenér: Vít TELEKY

DHK ZORA Olomouc: Haládikova, Polášková – Závišková 5, Sovová 2, Přikrylová 7, Roupcová 1, Krajčovičová, Machačová, Fryčáková 1, Možišová, Hejlová 2, Kuxová 9/2, Kubálková, Kubáčková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hodně oslabená se vydala v sobotním ránu do polského Chorzówa výprava olomouckých házenkářek k utkání druhého kola interligy. I když chtěly hodit za hlavu výsledek nevydařeného utkání prvního kola před týdnem v Plzni, přece jen v koutku duše dřímaly jisté obavy, nic naplat, utkání se děvčatům silně nevydařilo. Navíc musely překousnout další neblahou zprávu ještě před odjezdem do Polska. Ve výpravě totiž chyběla trojice velkých opor týmu – tvůrkyně  hry Slovenka Valentýna Kapsová, opora zadních řad Nikola Jansová, bez které se dá  jen těžko domyslet těžká ztráta v obraně a  naše nejúčinnější kanonýrka Magda Kašpárková, která je naší dlouhodobě nejúdernější střelkyní. Hodně narychlo se musel tým doplnit o další dorostenku Moniku Machačovou, která v původní nominace nefigurovala.

Domácí družstvo začalo utkání lépe v prvních minutách utekly až na rozdíl čtyř branek, před ukončením poloviny prvního poločasu se však podařilo Hanačkám srovnat a dokonce se dostaly porve i krátce do vedení, poločas však skončil vedením domácích 16:12. Také ve druhém poločase měly domácí v první části převahu, vedly nad naším týmem většinou rozdílem až pěti branek. Rozdíl ve vedení domácích se začal zkracovat až v závěrečné desetiminutovce utkání. Poslední čtvrtina totiž zcela patřila olomoucké hráčce – Natálii Kuxové. Ta totiž během 16 minut do závěru utkání začala nejprve proměněnou sedmičkou poté následovala branka ze spojky, další proměněný 7 m hod, další klasická branka z proskoku, další sedmička v pořadí v závěru už třetí, poté ji bohužel přibrzdilo dvouminutové vyloučení to už se odbývalo za vedení Hanaček 24:25, vyloučení však stálo Olomoučanky vedení 26:25. V končící 57. minutě zařídila vyrovnání na 26:26 Závišková, následovalo rychlé vedení domácích a vzápětí vyrovnání Sovové na 27:27, opět rychlé vedení domácích na 28:27. V čase 58:31 vyrovnání z ruky Záviškové a v čase 59:52 závěrečný gól Kuxové na 29:28 a bohužel ještě následovala vyrovnávací branka domácí Masalové, která ukončila zápas s výsledkem 29:29. Konečná remíza je ale asi z pohledu a vývoje utkání spravedlivým vyjádřením sil, i když ztráta bodu mrzí.