Hanačky to dokázaly – play-off je skutečností

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín 28:20 (16:8)

Průběh utkání: 2:0, 3:2, 6:2, 10:3, 13:4, 14:5, 16:7, 16:8 – 18:9, 19:14, 22:15, 23:17, 25:18, 27:20, 28:20.

Rozhodčí: Valášek, Vychcodil         Diváků 330         7 m hody: 3/2 – 5/2      vyloučení: 8 – 5  Nikola Jansová – diskvalifikace po třetím vyloučení.

 Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 6, Růžičková 7, Trumpešová 2, Kapsová, Jansová, Sovová 1, Hvostaľová 2, Salčáková 2, Žáčková, Severová 2, Kubáčková 3/2, Salašová, Gajdošíková,  Chlandová 3.

Trenér: Jan HEGAR.

HC Zlín: Benedíková, Stojarová, Rybníčková – Herbočková 3, Nygrýnová 2, Očadlíková 1, Vlková, Hradilová, Ševčíková 5/2, Kolářová 2, Baumbachová .2, Polomíková 2, Křičková 3, Matejíková.

Trenér Martin SPUCHLÁK

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „My jsme byli samozřejmě pod větším tlakem s tím, že ten rozhodující zápas se vždycky musí dokročit. Ale jsem moc rád, že děvčata si v té první půli dokázala vytvořit náskok, který byl pak pro další průběh rozhodující. Moc sympatický byl výkon Zlína ve druhé půlce a vůbec sympatické výkony v celé soutěži. Tam je to samozřejmě o tom, že to družstvo je mladé a má před sebou perspektivu a musí se sním pracovat dlouhodobě. Takže držíme palce a za nás jsem moc rád, že to z naší strany byl skvělý kolektivní výkon.“

Přestože se všeobecně  očekávalo, že v posledním kole může dojít k řadě nepředvídaných výsledků a jisté obavy panovaly i mezi olomouckými příznivci, nic nečekaného se nakonec nekonalo, nepočítáme-li nečekaně hladkou výhru Slavie v Mostě. Opět se potvrdilo při absenci Szarkové, jak důležitou hráčkou pro úspěch týmu, tato slovenská reprezentantka může být. Všechna ostatní utkání skončila podle předpokladů žádné drama se v žádném utkání nekonalo. V českém play-off nakonec proti sobě nastoupí Český mistr a nový vítěz interligy Baník Most, který nastoupí v semifinále proti našim děvčatům a druhou semifinálovou dvojici vytvoří Slavia Praha a SHC Veselí n. Mor. V souboji o udržení nastoupí v dvoukolovém měření sil čtveřice Sokol Poruba, HC Zlín, Sokol Písek a HK Hodonín. Hraje se dvakrát každý s každým doma – venku a body ze základní části se započítávají. Z toho plyne, že Sokol Poruba nastoupí do play-out s 28 body, HC Zlín bude mít na kontě 12 bodů a Sokol Písek a HK Hodonín bude vycházet s boje o udržení s počtem 10 bodů na svém koně a mezi Zlem, Pískem a Hodonínem to ještě může být hodně zajímavé.

Utkání našich děvčat se Zlínem bylo v podstatě jednoznačnou záležitostí, V průběhu utkání se ukázalo v plné nahotě jak velký výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy v letošní sezoně byl a je. .Naše družstvo si od prvních minut budovalo vedení, v mezidobé mezi  6.minutou, tedy od stavu 3:2 do začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu nastřílelo naše družstvo deset branek proti dvěma v podání hostujícího týmu a vedení se navýšilo na 13:4, do poločasu se náskok našeho družstva mírně snížil na 16: 8.  V první desetiminutovce druhého poločasu hostující družstvo jakoby vycítilo svou šanci a dotáhlo se na rozdíl pěti branek (19:14) víc už však naše družstvo soupeři nedovolilo a za dalších deset minut zvýšilo opět na osmibrankový rozdíl a utkání v klidu dohrálo. Střelecky se prosadily obě ostré spojky Růžičková a Hurychová

Autor textu: Václav Dobeš

Zdroj a více foto: https://fotohazena.rajce.idnes.cz/