Famózní výkon Hanaček v dohrávce 1.ligy starších dorostenek

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba  26:21  (12:11)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 4:2, 4:5, 5:7, 7:8, 9:8, 9:10, 10:11, 12:11 – 13:12, 14:14, 16:15, 19:15, 19:17, 22:17, 23:20, 25:21, 26:21.

 Rozhodčí: Hlavinka, Planka        35 diváků        7 m hody: 3/2, 3/3          vyloučení 5 – 2

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Hašlarová, Švábová – Gazdíková 3, Pšenicová 2, Veselá 4, Protivánková, Roupcová 2, Kristková, Juřičková 4, Konvičná 2, Dobrovská 1, Rožková 5/2, Krůpová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ.

Sokol Poruba: A. Blahová, Šuláková – Mihačová, E. Blahová, Dluhošová 3, Michnová, Novobilská 1, Noworytová 1, Kiršnerová 5, Prašivková, A. Dejová, Kortusová, Desortová 10/3, Šmídáková 1.

Trenér: Roman TICHÝ

Jeden ze svých nejlepších, ne-li vůbec nejlepší výkon sezony předvedly starší dorostenky olomoucké Zory v nedělní dohrávce odloženého utkání 14. kola, které se mělo hrát už na začátku března, tedy skoro o dva měsíce dříve, kdy si odložení vyžádala v tu dobu na Hané řádící chřipková epidemie. Jarní termín utkání zastihl Olomoučanky v dobré pohodě. V prvním poločase se musely vypořádat s agresivním pojetím hry Porubských Sokolek, velice aktivní byla zejména Adéla Kiršnerová hrající na levém křídle, která nejen nebojácně pronikla na brankoviště domácích děvčat, a dařilo se jí také zakládat a poté realizovat rychlé brejky. Adéla byla daleko nejproduktivnější hráčkou na hřišti, za 12 minut nastřílela za záda naší gólmanky Poláškové pět branek ze sedmi proměněných ostravského týmu. Vysoká produktivita hostující hráčky trochu otupila ostří domácích akcí, takže celkově byla v první polovině poločasu hra zcela vyrovnaná, postupně se ale začaly střelecky prosazovat také naše hráčky, dařilo se hodně aktivní Julii Rožkové i oběma křídlům Elišce Konvičné  a Tereze Veselé, dvakrát se do černého trefila také Bětka Krůpová. Poločas skonči těsným vedením našeho družstva 12:11.

Po změně stran jsme očekávali zvýšený atak jedné z nejobávanějších střelkyň celé soutěže Elišky Desortové, odchovankyně hlučínské házené, hrající letos velmi úspěšně v interligovém týmu Sokola Poruba, kde už nastřílela 60 branek. V soutěži starších dorostenek patří k TOP střelkyním soutěže, její konto se již blíží stovce nastřílených branek.  Atak jsme očekávali i proto, že Elišce se první poločas příliš nedařilo, vstřelila pouze jedinou branku a to je na střelkyni jejího kalibru hodně nízké číslo. To, co nám Desortová předvedla ve druhém poločase to se hned tak nevidí. Poruba vstřelila na začátku druhého poločasu svou dvanáctou branku zásluhou Dluhošové a všech dalších devět branek Poruby v pořadí 13. až 21. zaznamenala jen jediná střelkyně a to Eliška Desortová.  Ani takový excelentní  střelecký koncert a ojedinělá produktivita  však na naše družstvo, předvádějící skvělý kolektivní výkon, nestačila. Druhý poločas patřil jednoznačně našim hráčkám „druhého sledu“, které se v předchozích utkáních až tolik neprosazovaly, v nedělním utkání však zvedly náš prapor a držely ho pěkně vysoko. Ať to bylo na pivotu řádící Johanka Gazdíková, nebo  křídla Míša Juřičková s Terezou Veselou, hodně t.zv černé práce odvedla Katka Pšenicová, prostě holky předvedly kolektivní parádu a vysloužily si obdiv a uznání od svých trenérů a dalších příznivců v hledišti. Stačí vzpomenout na příklad dělovku v podání Markéíy Dobrovské, kterou brankařka hostí zaznamenala až v sít. Ojedinělý výkon však i přes předešlá slova uznání zaslouží především dvě hráčky, Poly Polášková v brance, která zlikvidovala přesně dvacítku střel soupeřek a nezměrná bojovnost Julie Rožkové po celé utkání. Po vleklém zranění se nebojácně vrhala do soubojů Bětka Krůpová, několikrát ji bolestivé zranění poslalo na lavičku do péče maséra, za chvíli však už byla vždycky Bětka zpátky na hřišti. Líbila se i nejmladší z našich hráček Klaudie Roupcová, zejména dvě její akce, kdy perfektně uvolnila do střelecké šance z pravého křídla Elišku Konvičnou byly parádní

Z družstva hostí o jejichž vysokých kvalitách nemůže být pochyb se po počátečním řádění Kiršnerové, samozřejmě prosadila největší hvězda týmu Eliška Desortová, která je opravdu výjimečným střeleckým esem, přesto všechno to však na naše holky bylo tentokrát málo. Holky děkujeme !!!

Autor textu: Václav Dobeš

Foto: Radim KRŮPA