Hanačky si poradily doma s nováčkem

DHK ZORA Olomouc  – DHC Plzeň  27:21  (12:8)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 7:4, 8:5, 8:7, 10:81, 12:8 – 14:9, 16:10, 18:12, 20:13,  21:14, 23:17, 26:19, 27:21.

Rozhodčí: Králíček, Letev   220 diváků   7 m hody: 7/3 –  5/4  vyloučení: 1 – 2

DHK ZORA Olomouc:

Rašková, Haládíková – Hurychová 1, Závišková 4, Trumpešová, Kapsová, Sovová 3/1, Kašpárková 2, Salčáková 3, Krajčovičová 2, Severová, Salašová 2, Gajdošíková 1, Řezníčková 2, Patrčiaková  5/2, Chlandová 2.

Trenér: Jan HEGAR

DHC Plzeň: Mácalová, Šíbrová – Kepková, Líbalová 1 Oravcová 5, Bušauerová, Krausová 1, Formanová, Mudrová 3/1, Francová 3/2, Pejšková 1, L. Galušková 5, Svobodová, Drozdová 1, Ferencová 1, Holečková.

Trenér: Jana GALUŠKOVÁ

Hanačky se zařadily těsně za čelo tabulky

Olomoucké házenkářky si připsaly po sobotní výhře nad nováčkem soutěže  HC Plzeň dva důležité body, se kterými,  se momentálně zařadily na lichotivé druhé místo aktuální tabulky, hned za vedoucí Michalovce. Po dvou leté pauze jsme opět  v naší hale přivítali zástupkyně plzeňské ženské házené, byli jsme zvědavi, jak se mladým Západočeškám bude na Hané dařit. Věděli jsme o nich, že se nebivý, nýbrž poplatný vysokému počtu neproměněných brankových příležitost, ale také herních nepřesností. Druhý poločas byl z obou stran poněkud živější, obě družstva začala více preferovat útočné činnosti, více se chodilo do rizika, z čehož ale na tuhé straně narůstaly nepřesnosti. Extremně vysoký byl počet úspěšných zásahů brankařek obou družstev, napočítali jsme na příklad 22 úspěšných zákroků obou našich  brankařek, ale také téměř shodný počet  zásahu obou plzeňských brankařek jak Mácalové, tak i mladé Elišky Šíbrové (1995) , která nastoupila do druhého poločasu. I z tohoto pohledu bylo utkání svým průběhem, ale také statistickými ukazateli poněkud  atypické. Každopádně zanechaly mladé Západočešky, s věkovým průběhem těsně nad hranicí věku teenagerek velmi dobrý dojem.-

I když rozdíl ve skóre není dvojciferný jsme dnes s průběhem utkání velmi spokojení. Do hry zasáhla téměř celá nominovaná soupiska hráček a všechny dostaly dostatek herního prostoru. A to je pro  další herní  rozvoj týmu velmi důležité. Všechny hráčky se snažily poctivě odvést na hřišti maximum. Bylo to vidět na tempu utkání i počtu připravených střeleckých příležitostí. Všem hráčkám děkujeme. Nedostatky si sdělíme při hodnocení a půjdeme dále soutěží krůček po krůčku

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Musím družstvu Plzně pogratulovat, protože se prezentuje v soutěži velice sympatickými výkony na nováčka v lize. My jsme se na ně poctivě připravovali, protože Plzeň uhrála i výborné zápasy s některými týmy i nečekaně. Nakonec si myslím, že to z naší strany mělo několik plusů a to, že si zahrály všechny hráčky celého kádru a dokázali jsme držet tempo v utkání. Jako mínusy bych vytknul neproměněné vyložené šance z naší strany. Jsem rád, že jsme to zvládli a budeme se připravovat na Slávii.“

Tomáš Jiskra, trenér DHC Plzeň: „Jeli jsme do Olomouce samozřejmě s tím, že nejsme favorit. Olomouc samozřejmě pomýšlí na něco jiného než my. My se chceme hlavně zachránit, to je nás hlavní cíl. Na druhou stranu, zápas se vyvíjel ze začátku docela slušně, bohužel pak nám utekl začátek druhého poločasu. Myslím si, že konec druhého poločasu jsme hráli dobře, svižně a až nebudeme dělat ty hrubé chyby, tak ten zápas bude mnohem vyrovnanější.“