Hanačky v kategorii starších dorostenek se i podruhé vyrovnaly s Porubou plnou interligových hráček

DHC Sokol Poruba  – DHK ZORA Olomoc  22:37  (9:17)

Průběh utkání: 0:2, 1:4, 2:5, 6:5, 6:11, 8:12, 9:14, 9:17 – 10:19, 11:21, 13:27, 15:28, 16:32, 18:33, 21.35, 22:37.

Rozhodčí: Kirchner, Vacula        69  diváků      7 m hody:  3/3 – 7/6    vyloučení:     –   /    –

DHC Sokol Poruba: Devátá, Juřinová – Šmídková 1/1, Kavalová 1, Bestová 9/1, Misková 3/1, Kučerová 1,  Kokytová, Prašivková 5, Kostelňáková, Knittlová, Tichá, Sábliková, Dybalová 2, Rajová.

Trenér: Aleš TROJKA

DHK ZORA Olomouc: Spurná, Poláčková – Dušková 1, Maráčková, Kristková 1, Kuxová 4/2, Kubálková 6, Možišová 5, Krejzlíková 1, Foretová 2, Grofková 2/1, Hejlová 5, Krůpová 10/2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Starší dorostenky Hanaček sehrály v nedělním odpoledni další zajímavé a důležité utkání. Interligový  trenér Sokola Poruba je známý tím, že družstvo starších dorostenek se připravuje pokud možno společně s družstvem interligových žen a pokud to jde absolvují také většinu zápasů s družstvem žen. Minimálně šest hráček dorostenek hrává pravidelně interligová utkán s družstvem žen, ty jsou také na seznamu reprezetnace dorostenek ČR, a Šmídáková dokonce na seznamu juniorek ČR. Proto naše družstvo nastupovalo k utkání proti Porubě s určitým respektem.

První minuty utkání se vydařily našem týmu, děvčata si vytvořila mírný náskok v osmé minutě vedly 2:5, domácí družstvo však brzy stačilo vyrovnat a dokonce se dostaly na chvíli do vedení 6:5. Naše družstvo však zpozornilo obrannou činnost a po zisku míčů vyráželo do rychlých útoků a brzy získalo opět převahu a skóre v jeho prospěch začalo opět narůstat. Na začátku poslední desetiminutovky vedlo naše družstvo 6:11, poslední desetiminutovku pak navýšilo své vedené o tři branky, o poločasu pak vedlo 9:17. Podobný průběh měl potom také druhý poločas. Prvních osm minut byl stav vcelku vyrovnaný, poté se Hanačkám podařil šestibrankový trhák, zbytek hracího času byl průběh vcelku vyrovnaný vývoj utkání se střídal rovnoměrně na obou stranách, utkání nakonec skončilo vítězstvím Hanaček rozdílem 15. branek

Hanačky zahrály výborně v obraně, výborně se uplatnila v obraně 1 – 1 Anička Možišová, ve  hře v postupném útoku se nejvíc dařilo Bětce Krůpové. Výborný rychlý útok předvedla Klára Kubálková. Z hráček Poruby hrozila nejvíc Markéta Prašivková

Autor textu: Václav DOBEŠ