Bára Šachová vygumovala Hanačky

TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc  22:21  (10:11)

Průběh utkání: 1:0,1:3, 2:3, 2:7, 3:8, 7:9,  8:10, 10:11 – 12:12, 12:15, 17:17, 20:17, 20:19, 20:19, 22:21.

Rozhodčí: Kozler,  Zych     238  diváků   7 m hody:   3/1  –  9/5   vyloučení:  6  –  5

TJ Sokol Písek: Šachová, Kržová. Preslová – Kubišová 3/1, Michková, Kvášová 3/1, Hauserová 4, Velková, Merglová, Svobodová 1, Šmrhová 3, Bicanová, Benešová 7, Součková 1.

Trenérka: Kateřina KECLÍKOVÁ.

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Rašková,  Polášková – Trumpešová, Kapsová 3, Jansová 3,  Sovová, Protivánková, Kašpárková 3, Salčáková 5/1, Krajčovičová, Gajdošíková, Řezníčková, Patrnčiaková 7/3, Fryčáková.

Trenér: Libor MALÍNEK

Až neskutečný počet úspěšných zásahů (celkem jsme jich  napočítali  ve   prospěch domácí brankařky Báry Šachové 26  si zapsala na úkor svých bývalých spoluhráček, jejichž branku před několika lety úspěšně bránila. Barbora se v sobotu ve svém rodném městě ukázala znovu v plné parádě, jak se často s  oblibou  říkává „jako za mlada“. Ano přesně tak nějak nám bohužel připadala Barbora  i včera v Písku, když chytala jako vždy plně koncentrovaná. Sledoval jsem  zápas doma při sledování záznamu z videa a jen jsem smutně sledoval jak Bára v brance čarovala. Vždy po úspěšném zákroku radostně a  s rukou zaťatou v pěst dávala najevo své emoce, tak jako mnohokrát před tím ještě v našem olomouckém dresu. Bohužel jsem si jen bezmocně šeptal – Báro výborně, ale příště zase až někdy jindy, když nebudeš chytat proti našem družstvu.

Očekávali jsme před utkáním v Písku, že nás nebude čekat v utkání žádná procházka růžovým sadem ale těžký souboj na ostří nože a to všechno se v plné míře naplňovalo hned od prvních minut. První desetiminutovka patřila jednoznačně našem týmu, když vedl 2:7. Další pokračování však už bylo vyrovnanější, domácí srovnaly do přijatelného rozdílu ale na úplné převzetí otěží ze strany domácích však to ještě nebylo, Hanačky před koncem poločasu ještě znovu přidaly a své poločasové vedení ještě ubránily. Domácí se poprvé dostaly do zápasu těsně po začátku druhého  poločasu, to ještě Hanačky bezprostřední hrozbu odvrátily, dostaly se do vedení 12:15, záhy však domácí převzaly definitivně samozřejmě už za účinné podpory Báry Šachová v brance vývoj a skóre se začalo pomalu klonit a narůstat ve prospěch domácího celku. Hanačky dlouhé minuty zůstaly bez vstřelené branky a těsně před polovinou druhého poločasu vedly domácí 17:15. Hanačky ještě naposledy zahrozily vyrovnáním stavu na 17:17, což však byl konec převahy hostujícího celku. Domácí po třech rychlých brankách upravily své vedení na 20:17 a pro hostující tým začalo být zle nedobře. Závěr utkání pak převzalo domácí mládí, když se o závěrečné branky domácích postaraly především ty nejmladší nejprve dvěma brankami  dorostenka Šmrhová (2000), hostující v Písku z DHC Plzeň, poté se střelecky třikrát zapsala další dorostenka Hauserová a vše pak dotvrdila dvěma brankami pivotka Benešová. Naše děvčata ještě zkusila na závěr osobkou otupit ostří domácích, bohužel to však stačilo pouze na snížení konečného stavu. Naše družstvu sehrálo v sobotu v Písku smolný zápas, dvakrát v utkání výrazněji vedlo, aby pak v plné parádě úřadovala až do konce a dá se říci až v oslnivé formě chytající domácí brankařka. Nic naplat musíme bojovat dále a ještě nějaké body přidat. Všechno máme ještě pořád ve svých rukách. Tak holky nic není ztraceno, bojujeme dál. !!!!!!!

Autor textu: Václav DOBEŠ