Hanačky se dotahují do špičky – starší dorostenky

TJ Jiskra Otrokovice – DHK ZORA Olomouc  21:28  (9:13)

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 4:8, 7:9, 8:12, 9:13 – 10:16, 12:17, 13:21, 14:26, 19:28, 21:28.

Rozhodčí: Baader, Novotný   diváků. 62  7 m hody:  6/4 – 8/4  vyloučení: 5 – 6

Sestavy a branky:

Jiskra Otrokovice: Fuksová, Pavlíková – Petrula, Blahušová,  Hřibová 5/1, Němečková 4, Hejzlarová, Vyoralová, Holubová 2, Hnaníčková 2, Jenáčková, Šamanová, Žůrková  8/3.

Trenér: Petr HABROVANSKÝ

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 4/1, Dušková, Veselá 2, Protivánková 2, Molíková 2, Grofková, Kristková 2, Možíšová 5, Juřičková 1, Kubálková 2, Krůpová 8.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

S velkým nasazením a elánem vstoupily do utkání v Otrokovicích Olomoučanky, které si od prvních minut vytvořily slibný náskok a za přispění brankařky a celé obrany  dominovaly v obranných činnostech, což celému družstvu přidalo na jistotě a sebevědomí. Kladem  hry byla kombinační činnost do které se kvalitně zapojovaly především všechny útočně laděné hráčky družstva. Hra družstva byla částečně narušená po nešťastně posouzeném zákroku na aktivně hrající Bětku Krůpovou, která musela na cca deset minut opustit hrací plochu a plynulost hry hostujícího týmu tím byla dost narušena. Vstup do druhého poločasu pokračoval za převahy Hanaček, které hře dominovaly a udržovaly hru pod stálou kontrolou. Zásadní zlom ve prospěch našeho týmu nastal po osmi minutách hry druhého poločasu, kdy se od stavu 13:18 domácí hráčky střelecky úplně odmlčely, během deseti minut zaznamenaly jedinou branku proti osmi přesným zásahům hostí, kteří navýšily své vedení na 14:26. Tento obrat ve vývoji střetnutí způsobil především úbytek sil domácích při návratu do obrany, a umožnily tak vznik brejkových situací našim rychlonohým hráčkám. Posledních deset minut hry bylo šancí pro hostující lavičku a domácím se podařilo stav utkání korigovat.

Výborný výkon v celém utkání podala zejména Bětka Krůpová, nárust formy byl znatelný především u Claudie Roupcové. Střelecky se dařilo především Aničce Možíšové. Spolehlivý výkon předvedly Molíková, Protivánková, Veselá a Polášková, světlé okamžiky ve hře předvedla po delší nemoci Kristková. V družstvu hostí dominovala jednoznačně Klára Žůrková, prosadila se i další děvčata se zkušenostmi z družstva žen – Němečková a Hřibová.

Autor textu: Václav Dobeš