Hanačky dotahovaly sedmibrankovou ztrátu

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 28:28 (13:17)

Průběh utkání: 0:1, 1:5, 2:9, 5:10, 7:12, 9:14, 12:15, 13:17 – 13:20, 14:22, 17:23, 19:26 , 24:26, 27:27, 27:28, 28:28.

Rozhodčí: Králíček, Letev    190 diváků    7 m hody: 6/5 – 2/2     vyloučení:  1 – 2

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková – Hurychová 1, Závišková, Kapsová, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 5, Salčáková 1, Krajčovičová 10/5, Severová,  Salašová, Gajdošíková 6, Patnčiaková 4..

Trenér: Jan  HEGAR

Sokol Písek: Kržová,  Preslová – Kubišová 8, Michková, Kvášová 5/1, Hauserová, Velková, Merglová 2, Novotná 1, Talafousová 2,  Šetelíková 7, Součková, Eresken 1/1, Pešková 2.

Trenérka: Kateřina KECLÍKOVÁ   

               Pouze s jedinou brankařkou – teenagerkou Míšou Poláškovou ale také bez  jedné z nejvýkonnějších rozehrávaček z domácího celku Jarmilou Trumpešovou, které všechny zatím víc než na pomoc spoluhráčkám přímo na hrací ploše, myslí na své co nejrychlejší uzdravení a zatím se musejí jen spokojit se zahříváním laviček v hledišti a mačkáním pěstí při fandění svým kolegyním na hřišti. Ano v sobotu zahájily nadstavbu i olomoucké házenkářky, které po měsíci znovu přivítaly na Hané jednoho z nejméně oblíbenějších soupeřek v interlize, i když v předchozím zápase jsme doma utrpěli teprve svou druhou porážku v dlouhodobé historii vzájemných zápasů. Pravdou však je, že palebná síla Jihočešek v letošní sezoně rapidně stoupla zejména po návratu do domovského klubu po letech působení v pražské Slavii reprezentantky Aleny Šetelíková, ale také z tureckého angažmá se vracející Marty Eresken. A úplný výkonnostní zlom pak u družstva nastal zejména poté, kdy družstvo posílila Hanka Kvášová, z prvoligového Havl. Brodu, vracející se po mateřské, která  potvrdila jakou hráčkou pro Slavii byla.

                Hned v úvodu nutno přiznat, že domácí družstvo nezastihl začátek nadstavby v úplné pohodě, děvčata jako by se na hřišti hledala, skoro dvacítka technických chyb je na utkání očekávaného kalibru hodně nadstandardní počet. Z této situace těžilo hostující družstva, které proměnilo z nepřesností jen v první čtvrthodině pět rychlých útoků, které přinutilo domácího trenéra už ve dvanácté minutě za stavu 2:9  k vybrání druhého Team time-outu. Počáteční lavina pohromy pro domácí branku se po tomto zásahu poněkud přibrzdila, několikrát se přesně trefily domácí spojky Gajdošíková a Kašpárková a vývoj skóre se postupně srovnával, i když náskok soupeře z prvních minut byl přesto stále hrozivý, do poločasu se snížil za čtyřbrankový rozdíl. Ani vstup do druhého poločasu nevěštil nic dobrého. Prvních osm minut vyhrálo hostující družstvo 5:1 a navýšilo své vedení na 14:22, tedy opět na osmibrankový náskok, který svítil na ukazateli skóre v první části utkání. Ještě v 17. minutě druhého poločasu vedlo hostující družstvo 19:26  a nic nenaznačovalo nijak radikální obrat. Úřadovat však začala Denisa Krajčovičová, která se chopila exekuce sedmiček domácího týmu a spolu s brilantně zahranými střelami z levého křídla nedala brankařce Písku Preslové žádnou šanci na úspěch. Denisa ve druhé polovině druhého poločasu nastřílela šest branek, z toho tři ze  7m hodů, včetně chladnokrevně proměněné rozhodující branky, jak jinak než opět z levého křídla. Nakonec přes nepříznivý vývoj utkání zavládla s konečným výsledkem na Hané i když trochu s rezervou – spokojenost.

lVelmi solidní výkon podala Míša Polášková, 17 úspěšných zákroků je v takto vypjaté atmosféře a navíc, když brankařka čelí celkem deseti rychlým útokům a několik jich navíc zlikviduje, úctyhodný výkon. Vynikající výkon podala Denisa Krajčovičová, která znovu potvrdila jaký potenciál v ní dříme. Velmi dobře se prosadily spojky Magda Kašpárková a Tatiana Gajdošíková, svůj standard odvedla Annamária Patrnčiaková. V družstvu hostí se střelecky nejvíc prosadila Kristýna Kubišová a podle očekávání obě opory Šetelíková a Kvášová.

Autor textu: Václav Dobeš