Hanačky první domácí zápas proti Porubě zvládly

DHK ZORA OLOMOUC – DHC Sokol PORUBA 31:28 (15:12)

Průběh utkání: 0:1, 1:2, 4:6, 6:4 8:5, 12:8, 14:10, 14:12, 15:1216:14, 18:15, 22:16, 23:18, 25:19, 27:20, 28:23, 30:24, 31:27.

Rozhodčí: Brzósková, Sovová, Diváci: 180, 7 m hody:  3/1 – 6/6, Vyloučení:  4 – 5

DHK ZORA Olomouc: Habermannová, Polášková, Š. Spurná: Jansová 3, Protivánková, Přikrylová 3, Krajčovičová 2/1, Krejzlíková 2, Smějová 3, Fryčáková 4, Možíšová 2, Machačová 5, Kuxová 5, K. Kubálková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

DHC SOKOL PORUBA: Tížková, Hřebejková, Wizurová – Dybalová, Ka. Rajová 2, Farářová 12/6, Ulmanová 1, Mrózková 4, Vachtarčíková, Prašivková 1,  Bestová, Salašová 3, Šmídáková 1, Hiraldo1, Kri Rájová 2.

Trenér: Jaroslav HUDEČEK

Prvních deset minut bylo utkání naprosto vyrovnané, nejprve vedla domácí děvčata 4:2 Sokolky však stav srovnaly na 4:4, další průběh měl obdobný vývoj až do 19. minuty, kdy nejlepší ostravská střelkyně Farářová dvěma brankami srovnala vývoj na 8:8. To bylo také v zápase naposledy, kdy hostující družstva vyrovnalo, pak už domácí celek odskočil čtyřmi brankami na čtyřbrankový rozdíl 12:8, do poločasu už Poruba jen snížila na tříbrankový rozdíl. Domácí hráčky si už stále udržovaly minimálně poločasový rozdíl, zhruba v polovině druhého poločasu se veden domácích navýšilo na rozdíl šesti branek, nejvyšší sedmi brankový rozdíl si domácí udržovaly až do začínající dvacáté minuty, domácí si vybojovaný náskok pohlídaly na 31:24, poslední čtyři minuty však v svém úsilí poněkud polevily a povolily Sokolkám snížit až na konečný tříbrankový rozdíl 31:28.

Utkání započala lépe Poruba, ale Zora si v páté minutě vzala vedení na svou stranu a od té doby už ho soupeřkám nepustila. Hanačky postupně náskok zvyšovaly, ve 28. minutě už čítal pět branek, ale Ostravanky ho ještě do hvizdu stáhly na hratelné tři.

Druhá třicetiminutovka už ale od začátku patřila Olomouci. Ta znovu navýšila náskok, který byl chvílemi dokonce až sedmigólový. Soupeř ho sice stahoval, přiblížit se ale nedokázal. V 56. minutě už to za stavu 31:24 vypadalo na jasnou záležitost. Poruba ale dokázala vstřelit tři branky v řadě a závěr ještě zdramatizovala. Velmi se dařilo porubské Anežce Farářové, která v průběhu střetnutí zaznamenala 12 branek. Utkání dopadlo výsledkem 31:28, a Zora tak zaznamenala své první letošní body.

Hodnocení trenérů:

Libor Malínek, trenér Olomouce: „S výhrou jsme spokojeni. Byly to zasloužené, hlavně povinné body. Potřebovali jsme po těch porážkách zabrat. Naštěstí se dařilo v útočné fázi, kdy jsme se do šancí dostávali celkem lehce, ale myslím, že výsledný stav mohl být daleko větším rozdílem. Neproměnili jsme některé vyložené šance, což nás provázelo už i v minulém utkání. Na tom budeme muset hodně zapracovat, ale zaslouženě jsme body nechali doma.“

Jaroslav Hudeček, trenér Poruby: „Gratuluji domácím k vítězství, myslím si, že bylo zasloužené. Jsem překvapen, protože domácí oproti loňsku oslabili svou sestavu, přesto hrají rychlou a dynamickou házenou, se změnou míst, vynikající hrou jeden na jednoho. Mnohdy jsme měli problémy v obranné fázi. Obrana byla podle mě rozhodující faktor, mrzely i některé spálené šance a zbytečné hloupé technické chyby. Z utkání odcházím s vynikajícím pocitem, protože to byla velice dynamická házená, která se musela divákům líbit.“

Autor textu: Václav DOBEŠ