Hanačky přivezly z Písku desetibrankovou výhru

TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc 18:28  (11:14)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:5, 4:6, 7:7, 8:11, 9:12, 11:14 – 12:19, 14:23, 15:27, 18:28.

Rozhodčí: Kozler, Moravec    diváků 32       7 m hody: 6/1 – 7/4,    vyloučení:   4 – 5 – červená karta Markéta Dobrovská  (OLO) za třetí vyloučení

Sokol Písek: Vozábová, Kržová – Kuntová 3/1, Šáchová 2, Brousilová, A. Velková  7, Kostková, Chudá 1, B. Velková 1, Strnadová, Housková, K. Velková 2, Vinárková 2.

Trenér: Ing. Michal  HORÁK

DHK ZORA Olomouc: Švábová, Polášková – Roupcová 2/2, Dušková, Veselá 4, ProtiváNková 5, Molíková 3, Grofková, Kristková 1, Možíšová 4/2, Palátová 2, Dobrovská 2, Krůpová 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké družstvo starších dorostenek začalo letošní sezonu, dá se říci trochu jakoby neslaně, nemastně, první zápasy se hrály  jako by se děvčata  teprve hledala, proto dopady  výsledkově  nic moc tedy nepříjemnými porážkami. Je ovšem také pravda, že do prvních zápasů vstupovalo družstvo trochu rozpačitě, před nimi ležel úkol zvládnout první zápasy  proti soupeřům všeobecně považovaných  za favority nové soutěže, a proto také první ochutnávky byly provázený porážkami. První náznak toho, že by mohly soupeřky začít brát naše družstvo víc vážně se objevil ve třetím utkání, kdy na Hanou přijela pražská Slavia platící za jednoho z největších favoritů a naše družstvo s ní uhrálo cennou remízu. Postupem času začalo narůstat i sebevědomí Hanaček, které i přesto že hrály řadu zápasů oslabeny o dlouhodobě zraněné klíčové hráčky Roupcovou a  Rožkovou dosahovaly mnohdy až překvapivě pozoruhodných výsledků. Na příklad v utkání v Mostě, který nastoupil s řadou hráček hrajících  pravidelně v družstvu interligových žen, dosáhlo velmi přijatelnou porážku rozdílem čtyř branek, podobně pak za dva týdny později v Plzni, podobně proti několika interligovým soupeřkám navíc oslabeny o Aničku Možišovou, která se vypracovala na jednu z nejlepších hráček soutěže  s v termínu našeho utkání v Plzni plnila klubové povinnosti s druholigovým celkem Žeravic. Závěrečná podzimní utkání už zastihla družstvo v pohodě, o čemž svědčí tří vítězství v řadě, z toho poslední dvě i na hřištích  soupeřů.

Do utkání v Písku nastoupilo naše družstvo sebevědomě od prvních minut si postupně vypracovalo mírný dvou až tříbrankový náskok, soupeř zahrozil v průběhu prvního poločasu jen jednou, kdy se mu podařilo vyrovnat v polovině poločasu na 7:7, za dalších pět minut hry však už naše družstvo znovu vedlo o tři branky a do poločasu své tříbrankové vedení udržovalo. Ve druhém poločase už mělo naše družstvo utkání plně pod kontrolou, od prvních minut navyšovalo své vedení, a s výjimkou dvou minut v polovině poločasu nasázela do branky domácích děvčat devět branek proti dvěma zásahům domácích hráček. Pět minut před koncem utkání narostlo vedení našeho družstva na dvanácti brankový rozdíl, domácí v závěru už jen kosmeticky  výsledek upravily.

Klíčovou postavou našeho týmu byla brankařka  Míša Polášková, které jsme napočítali 20 úspěšných zákroků počítaje v to i čtyři zneškodněné sedmičky, posledních šest minut odchytala  Bára Švábová, která se k úspěšným zákrokům přidala další zneškodněnou sedmičkou.  Na hřišti se už po dlouhé pauze objevila Claudie Roupcovou  odkrojila si  v utkání víc než 30 minut a na závěr se zapsala dvěma sedmičkami i do listiny střelkyň. Spolehlivý výkon předvedla dvojice Protivánková v pivotu přesnou střelbou, předvedla také několik úspěšných obranných zákroků, stejně tak úspěšná střelecky byla na spojce Bětka Krůpová.  Vysokou úspěšností se tentokrát zaskvěla křídla, zejména Tereza Veselá, dařilo se také Molíkové a Palátové, která zaskakovala na křídle. Spolehlivý výkon předvedla také Možíšová, bojovností a pozornou hrou v obraně přispěla k celkově výbornému výkonu Dobrovská.

V družstvu domácích se nejvíc dařilo Adéle Velkové, která potvrdila svou vysokou výkonnost  v interligových utkáních.