Hanačky postoupily mezi čtveřici nejlepších v Čes. poháru

DHK ZORA Olomouc  HK Hodonín  34:21 (15: 7)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:2, 6:4, 15:4, 15:7 – 15: 8, 18:11, 20:12, 22:14, 25:12, 26:17, 30:18, 31:19, 34:21 .

Rozhodčí: Friedel, Kučerka     200 diváků    7 m hody:   3/2 – 2/1     vyloučení:  1 – 0.

Sestavy branky:

DHK ZORA Olomouc:  Haládiková, Polášková –  Závišková 6, Trumpešová, Kapsová 1, Jansová, Sovová, Protivánková 1, Kašpárková 4, Salčáková 2, Krajčovičová 2, Gajdošíková 6, Řezníčková, Krůpová 2, Patrnčiaková 8/2, T. Fryčáková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

HK HODONÍN: Blažková, Zichová – D. Poláchová, D. Tomašechová 1, Jadamíková 4, Gärtnerová 5, L. Tomašechová, Pospíšilová 2, Kalinová 2/1, Králová 1, Cholevová 1, Krejčíková 1, Nováková 2, Višňovská, Vavroušková 2.

Trenér: Tomáš BÁRTA

Hanačky se v sobotu staly třetím celkem, který se probojoval do nejlepší čtveřice házenkářek usilujících o postup do semifinále Českého poháru. Soupeřkami jim bylo družstvo Hodonína, které přijelo do Olomouce v nejsilnějším složení a před utkáním hýřilo sebevědomím. Vedení Slováckého týmu si dokonce vyžádalo na Českém svazu odložení původního termínu utkání, čtvrtfinále, protože jejich nejúdernější spojka Charlota Cholevová odjela na mimořádné dvojutkání s družstvem juniorek ČR do Rumunska kam si naše juniorky pozvalo družstvo favorizovaných Rumunek. Do Rumunska nakonec odjelo mimo Cholevové i další hráčka Hodonina Vavroušková a dvě naše – brankařka Míša Polášková a hráčka Protivánková. V kompletním složení, ale bez brankařské jedničky Hanaček Lucky Raškové  nastoupily do pohárového utkání  Hanačky. Na obou stranách se utkání vyznačovalo velkým počtem střeleckých nepřesností, kterých jsme napočítaly v obou týmech po osmi.

První desetiminutovka se vyznačovala vyrovnaností obou týmů, po deseti minutách byl stav utkání 6:4. Herní rytmus v následujících minutách dříve chytily domácí hráčky, kterým se podařilo šňůrou devíti branek odskočit na stav 15:4, zatímco hostující družstvo se poté na dlouhou čtvrthodinu střelecky úplně odmlčelo. Až v závěru poločasu se hostující družstvo opět „probudilo“ a třemi brankami v řadě ukončilo střelecký půst. Druhý poločas se přece jen hrála vyrovnanější partie, do poloviny druhého poločasu se hrálo naprosto vyrovnaně (10:10) v závěru se přece jen více prosazovaly domácí střelkyně a utkání tedy skončilo jednoznačnou výhrou domácích rozdílem 13 branek.

Obě domácí brankařky Haládíková a Polášková podaly spolehlivý výkon, Haládíková v prvním poločase zaznamenala 12 úspěšných zákroků, Míša Polášková ve druhé třicetiminutovce jich nasbírala 15. Střelecky se dařilo nejlépe Patrnčiakové, která nastřílela osm branek, z toho dvě ze sedmiček, celkem se dařilo zakončování rychlých útoků, kterých jsme úspěšně zakončili celkem 12, (Patrnčiaková 3, Fryčáková 2, Gajdošíková 2, Krajčovičová 2,  Salčáková 1, Protivánková 1 a Závišková 1. Střelecky se dařilo tentokrát méně ze střední vzdáleností, pouze 9 krát. Z družstva hostí byla neúspěšnější střelkyní Gärtnerová, která vstřelila 5 branek, z  toho čtyřikrát byla úspěšná při střelbě ze středni vzdálenosti.