Hanačky bez problémů přehrály Šarišanky

DHK ZORA Olomouc – ŠŠK Prešov 32:26 (18:10)

Průběh utkání: 3:0, 7:4, 10:7, 12:8, 14:9, 17:10, 18:10 – 20:12, 22:14, 23:16, 24:17, 26:20, 27:22, 28:24, 29:25, 31:26, 32:26

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová         260   diváků           7m hody: 2/1 – 3/2         vyloučení: 5 – 5

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládíková, Polášková – Závišková 5, Trumpešová 3, Kapsová, Jansová 3, Sovová, Kašpárková 7, Salčáková 4, Krajčovičová 2, Řezníčková, Krůpová, Patrnčiaková 7/1, T. Fryčáková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

ŠŠK Prešov: Feščáková, Poláková – Dvorščáková, Belušková, Čirčová, Vargová, Popovcová 6/2, Ratvanská 2, Šutranová 2, Ščerbáková, Holubová 1, Vencúriková 3, Klučková 9, Vagaská 3.

Trenér: Maroš VIKARTOVSKÝ.

ZASLECHLI JSME NA TISKOVCE:

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Měli jsme před soupeřem respekt. Postavení v tabulce neodpovídá výkonu, s jakým Prešov vystupuje. Šli jsme tedy do zápasu s obavami a ty se taky potvrdily. Měli jsme dobrý vstup do utkání a rozhodla první půle, kdy se nám dařilo jak v rychlém útoku, tak v obraně a náskok se zvyšoval na osm branek. Haládiková nám určitě první půlku pomohla. Proto byl poločasový výsledek takový, jaký byl. Soupeř to ale nevzdal a my jsme začali trošku v druhé půli panikařit. Přestalo se proměňovat a začaly ubývat síly. Místo abychom to v klidu dohráli, tak jsme se strachovali do samého závěru o výsledek.“

Maroš Vikartovský, trenér ŠŠK Prešov: „Když jsme hráli koncentrovaně a disciplinovaně, tak jsme družstvu Olomouce, které je opravdu dobré, vzdorovali. Pak ale přišla nekoncentrovanost a nedisciplinovanost, tak jsme doplatili na chyby. Soupeř je využil. Gratuluji jim k zaslouženým dvěma bodům.“

 

               Obě družstva nastoupila po vánoční přestávce v plné síle a přesto, že domácí hráčky vstoupily do utkání bez zábran a z prvních útoků si hned vypracovaly docela slibný náskok 3:0, hostující tým však brzy potvrdil, že jeho tabulkové postavení v žádném případě neodpovídá kvalitě a hry a první desetiminutovka tomu také odpovídala. Při chuti byly z počátku především spojky Vagaská s Vencúrikovou a k nim se brzy přidala podle očekávání Popovcová z křídla, naopak ostřílená rychlonohá Lívia  Klučková patřící dlouhodobě mezi TOP střelkyně celé soutěže, jako by se zpočátku zastřelovala a svou nejvyšší kvalitu si schovávala  až na druhý poločas, ve kterém svými osmi brankami byla nejlepší hráčkou na hřišti a byla pro domácí v některých fázích zápasu jen hodně těžkou chytatelná. Zejména její čtyřminutový koncert v podobě čtyř branek v řadě na začátku poslední desetiminutovky utkání byl excelentní. Domácímu družstvu se vydařila zejména druhá polovina prvního poločasu, který vyhrálo 11:4 a navýšila své vedení ze stavu  7:6 na 18:10 a tak také skončil první poločas.

               Druhý poločas se dá rozdělit v podstatě na dvě části. V první polovině se hrála vyrovnaná partie a obě družstva se vcelku rovnoměrně podílela na vstřelených brankách do stavu 26:17 poměrem (8:7). Poté se přestalo dařit domácím děvčatům, zejména při zakončování střeleckých šancí a časový úsek mezi 18. – 28. minutou, tedy když začala „úřadovat“ Klučková, prohrály poměrem 3:8 a domácí se začaly strachovat o výsledek, když Prešov snížil na čtyřbrankový rozdíl, což však naštěstí domácí střelkyně Kašpárková a Závišková nepřipustily a pojistily v závěru své vedení.

             Spolehlivý výkon předvedla zejména v prvním poločase v brance Haládíková, v závěru měla trochu problémy, v podstatě jako celé naše družstvo s Klučkovou. Střelecky se příliš nedařilo spojkám, když Závišková měla střeleckou účinnost 14/5, Kašpárková 15/7, Trumpešová 5/3. Úspěšnost střelby křídel: Salčáková 6/4, Patrnčiaková 10/7, Fryčáková 3/1, Krajčovičová 2/2, stoprocentní úspěšnost střelby zaznamenala  na pivotu Jansová 3/3. V družstvu hostí se střelecky prosadily zejména Klučková (9), Popovcová (6/2), Vencúriková (3) a Vagaská (3).

Autor textu: Václav  Dobeš