Hanačky po bojovném výkonu vezou domů oba body

Handball PSG Zlín – DHK ZORA Olomouc  26:33 (11:18)

Průběh utkání:  0:3, 4:6, 5:8, 7:10, 9:11, 9:15, 11:18 – 12:19, 15:20, 17:22, 20:26, 21:27, 23:29, 25:32, 26:33.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška  186 diváků   7m hody: 5/4 – 5/3  vyloučení:  3 – 3

Handball PSG Zlín:  Opátová, Stojarová, Vařechová – Daňková 3, Hubová 3, M. Sekulová 2, Mizerová 1, Kolářová 8/5, L. ,Sekulová 5, Polomíková, Sedláčková 1, Křičková 1, Minárčiková 2.

Trenérka: Hana KOLÁŘOVÁ

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládiková, Polášková – Závišková 7/2, Trumpešová 5, Jansová 2, Sovová, Protivánková, Kašpárková 3, Salčáková 5, Krajčovičová, Řezníčková 2, Patrnčiaková 9/1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zaslechli jsme a tiskovce:

Hana Kolářová, trenérka HC PSG Zlín: „Gratuluji soupeři k zisku dvou bodů. My jsme bohužel nezachytili začátek, kdy nám soupeř utekl. Pak jsme stále dotahovali. Ve druhé půli jsme se snažili změnit obranný systém a myslím, že nám to docela sedlo. Bohužel jsme dostali nějaké rychlé gól a soupeř byl opět ve vedení. Nefungovala nám efektivita spojek, neměli jsme patřičnou střeleckou mušku ze střední vzdálenosti.“

Libor Malínek, trenér Olomouce: „Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Vyhráli jsme bez větších komplikací. Rozhodla první půle, kdy jsme soupeři utekli, a náskok jsme si ve druhé půli udržovali. Nastala trochu krize, když soupeř změnil obranný systém. Na to jsme nebyli připraveni a chvilku trvalo, než se hráčky rozkoukaly. Pak jsme se zase začali prosazovat. Dnes jsem hlavně spokojen s obranou, ta rozhodla.“

Velmi dobrý odpovědný výkon s výbornou obrannou fází podaly v nedělním podvečeru ve zlínské hale olomoucké házenkářky, podpořený spolehlivým výkonem brankařky Lucie Raškové, která se mohla pyšnit celkem  19 úspěšnými zákroky. To vše spolu s kvalitním výkonem střelkyň, zejména Ivy Záviškové, Trumpešové, ale také hráček na křídlech, které vyprodukovaly velký počet rychlých útoků zakončených efektivní střelbou, zde je potřeba pochválit především Salčákovou a ve druhém poločase Patrnčiakovou, které se střelba v prvním poločase příliš nedařila, všechno si ale vynahradila od závěru poločasu a pak ji na to stačilo dalších deset, dvacet minut. Devět úspěšných pokusů je jistě kvalitní číslo, ale na hráčku jejich parametrů, je zase dost vysoké  číslo šest neproměněných včetně jedné sedmičky.

Průběh utkání byl od prvních minut plně v režii Hanaček, které od prvních minut plně převzaly otěže utkání do svých rukou a nepřipustily domácí hráčky k žádné vážnější akci, která by je ani v nejmenším ohrozila. Olomoučanky od prvních minut diktovaly tempo hry, brankový rozdíl se neustále navyšoval a v polovině utkání už byl rozdíl sedmibrankový a takový vlastně vydržel až do konce utkání s menšími obměnami. Hanačky hrály po celou dobu velmi odpovědně. Každý náznak aktivity domácího družstva hned v zárodku eliminovaly, zkrátka držely v ruce všechny trumpfy a dovedly  v pohodě utkání do vítězného konce. Děvčata předvedla v podstatě návod na to, jak by se mělo hrát o play-off. Věřme, že to děvčatům vydrží i v dalších utkáních.

Fotografie: Jaroslav Pavlík