Hanačky mají po třech kolech na svém kontě dvě výhry

              Po dvou utkáních v cizím prostředí se Olomoucký tým představil konečně v domácí hale prostředí a hned slavil v domácím prostředí velký úspěch. Utkání zastihlo naše družstvo ve velké stylu, i když od prvních minut se hrála vyrovnaná partie. Do stavu 5:4 pro domácí tým se ani jednomu družstvu nepodařilo odskočit býť jen do nepatrného vedení, což se domácím podařilo až po odehrání prvních 13 minut hry, kdy se Hanačky odpoutaly od úporně bránících Šaľanek a vytvořily si první menší náskok. Až po uplynutí první poloviny poločasu začalo vedení domácího celku postupně narůstat, evidentně se na začátku utkání nedařilo příliš velké opoře Slovenek brankařce Sabrině Novotné, na kterou měly domácí děvčata velice nepříjemné vzpomínky z nedávného turnaje v Olomouci kde se Sabrina stala nejlepší brankařkou turnaje. Na začátku utkání byla prakticky jedinou hráčkou Slovenek nenápadná Karolína Matušincová, která se za prvních deset minut trefila do černého hned čtyřikrát. V tu dobu však už začala v domácí brance úřadovat Míša Polášková, která se stala největší oporou domácích. Poločas pro domácí skončil jejich výhrou rozdílem osmi branek a nic nenasvědčovalo tomu, že by se na tom mělo něco významného změnit. Ve druhém poločase se hlavní osobou Dusľa stala Katarína Pócsiková, která nastřílela sama devět branek, z toho sedm ze sedmimetrových hodů. Každopádně domácímu týmu se utkání vydařilo a zaslouženě svého velkého soupeře a favorita vysoko přehrály.

               Dalšími utkáními 3. kola byla utkání v Praze na Slavii, která se střetla se Zlínem, který ještě v polovině utkání držel proti favorizované Slavii nadějnou remízu (16:16), ve druhém dějství však už bylo zase všechno jinak, zatím co se Slavia polepšila oproti prvnímu poločasu o 6 branek, Zlin se ještě o dvě branky pohoršil, když druhý poločas prohrál osmibrankovým rozdílem. Utkání na Šariši mezi Prešovem a Pískem mělo podobný průběh, skoro totožný první poločas (13:12) a druhou třicetiminutovku domácí dominovali, když v ní vyhráli tříbrankovým rozdílem, který stačil na celkové vítězství. Utkání v Hodoníně se velmi podobalo zápasu prvního kola ve Zlíně, kde Most vyhrál 25:40, v sobotu v Hodoníně pak porazil domácí Hodonín 19:38. Překvapením pro málo seznámeného a povrchního pozorovatele může být probuzení bývalé naší hráčky Ivany Salašové, která se den před zahájením soutěže přemístila do Hodonína a ve třetím kole už nasázela do branky mistrovského Mostu osm branek.

               Zajímavé utkání lze očekávat v sobotním odpoledni v Písku, domácí Sokolky drží pozice mezi nejlepšími, přivezly body z Hodonína a vyhrály doma nad nováčkem z Plzně, svou první porážku si přivezl v sobotu z Prešova. Zajímavé bude počínání jeho soupeřek s nabitým kádrem maďarských hráček, který mají bod získaný doma proti Šaľe druhé utkání prohráli v Iuventa Areně když podlehl v Michalovcích. Těžko pozici bude mít asi Zlín, který zatím hraje bez získaného bodu, když dvakrát prohrál doma a před týdnem podlehl v Praze na Slavií. Ani Šala si nemůže moc vyskakovat ve třech zápasech má od všeho něco bod z Dun.Stredy, dva body ze souboje doma s Porubou a nulu na kontě po porážce v sobotu od Hanaček. Dalším týmem s nulou na bodovém kontě je Plzeň, která pojede v sobotu do Mostu který má plný bodový zisk a nic na tom nebude chtít změnit ani v sobotu po klání proti nováčkovi z Plzně.  Jediným tradičním nedělním střetnutím bude v Praze Edenu zápas Slavie proti Hodonínu. Slávia podlehla ve druhé kole po dni volna v Mostě a před týdnem po vyrovnaném poločase vyprovodila domů na Moravu Zlín. Hodonín je na tom zatím podobně jako Zlín bez bodu a jen těžko se dá předpokládat, že si nějaký bodík přiveze z Prahy. Naše družstvo má před sebou dlouhou cestu na Zemplín a ať chceme nebo ne, půjde o jeden ze šlágrů kola.  Iuventa má po minulém týdnu po podezření na coronavirus odloženo utkání v Ostravě, (bude se dohrávat už ve čtvrtek, 17. 09. od 18:30 hod. v Ostravě v hale Sareza). 

Program 4. kola MOL ligy:

Čtvrtek 17. 09. v 18:30 hod.: DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce (dohrávka)

Sobota 19. 09. v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – HC DAC Dunajská Streda

Sobota 19. 09. v 18:00 hod.: Handball PSG Zlin – HK Slovan Duslo Šala

Sobota 19. 09. v 19:00 hod.: Iuventa Michalovce – DHK ZORA Olomouc

Neděle 20. 09. v 17:00 hod.: HC Slavia Praha – HK Hodonín

Volný los mají ŠŠK Prešov a DHC Sokol Poruba

 

Autor textu: Václav Dobeš