Hanačky čeká dohrávka s lídrem soutěže Porubou

V minulém kole přinesly výsledky zápasů mnohem více světla do celkové situace kolem nově připravované soutěže. Stačily k tomu v podstatě dva výsledky, kdy Zlín vyhrál doma nad Otrokovicemi a Hanačky přivezly dva důležité body z Veselí. Tím se čtveřice favorizovaných družstev v čele odpoutala od dvojice sedmnáctibodových a vytvořila si tak do posledních kol už zajímavý náskok. Také v dalším kole uvidíme několik zajímavých střetnutí. Předpokládáme, že oba sedmnáctibodoví přivezou plný bodový zisk od soupeřů z druhé poloviny tabulky a dotáhnou se částečně na čelo. V utkání dvou soupeřů ze závěru tabulky se dá očekávat zisk bodů Ostravy-Zábřeh nad Hlučínem. Zajímavou podívanou slibují obě utkání favoritů. Obě se hrají až v neděli, v 11:00 hod nastoupí v dohrávce 14. kola, které bylo po dohodě po onemocnění hráček Olomouce odloženo až na nedělní termín a ve 13:30 hod. nastoupí v Ivančicích HC Zlín. Obě utkání slibují zajímavý průběh utkání v Ivančicích bude plné dorosteneckých reprezentantek, ale v obou také nastoupí několik hráček s interligovými zkušenostmi. V týmu Ivančic na příklad hrávají interligu v dresu Hodonína Bára Krejčíková a Vavroušková, zlínská trenérka Lenka Černá určitě nezapomene do družstva zařadit interligistky Herbočkovou, Ševčíkovou, Hubovou, Polomíkovou a další zlínské hvězdy  Družstvo soupeřek našeho týmu přijede jistě se všemi svými oporami z interligového týmu v čele s kanonýrkou Desortovou (60 branek), Mihačovou, Noworytovou, Svobodovou a dalšími předními hráčkami družstva.

Naše družstvo se pokusí určitě svého soupeře zaskočit, v podzimním utkání hraném v Ostravě se hrál pohledný dramatický zápas, který prakticky rozhodla střelecky mimořádně disponvaná Eliška Desortová (odchovankyně Hlučína), která se v době utkání teprve začala zabydlovat v ineligovém týmu, ale v utkní proti našim dorostenkám, které domácí Poruba vyhrála 30:28, nastřílela sama 13 branek a tím prakticky rozhodla o vítězství domácího týmu.

Naše mladší dorostenky mají opět po utkání v Praze se Slavii o následujícím víkendu volný los, takže je na hřišti uvidíme zase až  za další týden 29. dubna, kdy pojedou do Plzně.

 

Rozpis 18. kola 1.ligy starších dorostenek – východ

Čtvrtek 19.dubna 2018 v 17:00 hod.: HC Hlučín – Sdokol Ostrava-Zábřeh

Sobota 21.dubna 2018 v 11:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – SHK Veselí n.Mor.

Sobota 21.dubna 2018 v 15:00 hod.: Jiskra Otrokovice – Tatran Bohunice

Neděle 22.dubna 2018 v 11:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba (dohrávka)

Neděle 22.dubna 2018 v 13:30 hod.: HK Ivančice – HC Zlín

Autor textu: Václav Dobeš

Foto archiv DHK ZORA