Hanačkám se na Šariši nedařilo, přivezly si odtud první porážku

ŠŠK Prešov – DHK ZORA Olomouc  26:22  (17:10)

Průběh utkání: 3:0, 7:4, 8:6, 11:6, 13:10, 17:10 – 18:13, 20:16, 23:17, 25:19, 26:22

Rozhodčí: Cibere, Richvalský       234 diváků   7 m hody: 2/2 – 5/4    vyloučení: 2 – 5

ŠŠK Prešov: Feščáková, Mulíková, Poláková – Dvorščáková, Belušková 1, Popopovcová 8/2, Ratvajská  2, Vraňuchová, Šutranová 3, Ščerbáková 2, Puzderová, Vencuriková 3, Klučková 5,Vagaská 2.

Trenér: Maroš  Vikartovský

DHK ZORA Olomouc: Polášková – Hurychová 1, Kapsová 1,  Sovová, Kašpárková 2, Salčáková 6/4, Krajčovičová 1, Severová, Salašová 1, Gajdošíková 8, Řezníčková, Patrnčiaková 2.

Trenér: Jan HEGAR

Popáté od postupu Prešova mezi interligovou elitu se Hanačky vracely z východu Slovenska domů s porážkou. V dosavadních vzájemných utkáních tam naše družstvo tři krát vyhrálo a jen jednou tam ztratilo bod za remízu 21:21 v minulém ročníku. V pěti dosud hraných utkáních v Olomouci  byly Hanačky zatím stoprocentně úspěšné.  K sobotnímu zápasu však Olomoučanky nejely v bůhvíjakém rozpoložení, chybělo několik hráček především před týdnem čerstvě zraněná Jarmila Trumpešová, ale samozřejmě dlouhodobě zraněné obě brankařky Rašková a Haládíková a Nikola Jansová, takže na hřiště nakonec vyběhlo jen jedenáct hráček a jediná ganka Polášková. Domácí družstvo nastoupilo v plné síle a navázalo na zlepšující se výkonnost svých  hráček v posledních zápasech, kdy dosáhl několika zajímavých výsledků, když v podstatě zaváhal pouze v utkání s Pískem jehož sílu jsme poznali na vlastní kůži před týdnem doma.  Prešov jen těsně prohrál ve Veselí, porazil doma  Plzeň, Bánovce, Zlín  a v posledních dvou zápasech podlehl doma o branku Porubě a velmi dobrý dojem zanechal také v Šaľe.

V sobotním utkání dominovaly domácí děvčata od prvních minut, brzy vedly 3:0, v polovině prvního poločasu 10:6, poločas skončil sedmibrankovým vedením domácích 17:10. Druhý poločas už byl z pohledu našeho týmu vyrovnanější, domácí si ale vývoj střetnutí hlídaly a nepřipustily žádné větší komplikace. Hostujícímu týmu se podařilo snížit nejvíc na čtyřbrankový rozdíl 19:15 a ten si potom domácí pohlídaly až do konce utkání.  V domácím týmu se blýskly zejména obě reprezentační křídla Popovcová a Klučková, dařilo se také na spojkách Šutranové a Vencuriové. Z našeho družstva se nejvíc prosadila  Tatiana Gajdošíková, dařilo se také Martině Salčákové.