5. kolo žákovské ligy v Havlíčkově Brodě

Další kolo žákovské ligy, kterého se zúčastnilo také naše družstvo složené ze starších žaček A i B, se tentokrát konalo v Havlíčkově Brodě. Holky dojely v plném počtu v brzkých ranních hodinách. Čekal je soupeř z Písku, Poruby, Hájů a samozřejmě domácí družstvo. 

Sokol Písek B – DHK Zora Olomouc 16:15 (6:7)

Sestava a branky: Mocňáková, Niklová – Györe 2, Hynková 1/1, Himrová, Hoffmannová, Stroupková 2, Kräuterová 2, Dostálová 2, Ryšánková, Marešová, Kubálková 3, Polesová, Neumannová, Hlaváčková 3.

V prvním utkání děvčata nastoupily proti Sokolu Písek B, výkon našich holek nebyl vůbec podle představ trenérek, jakoby si holky myslely, že se zápas vyhraje sám, vůbec neplnily pokyny a do hry nepřenášely věci, které trénujeme na tréninku. Obrana nebyla vůbec kompaktní a v útoku se holky bály chodit do střelby, v bráně tým však mnohokrát podržela Aďa Mocňáková, ale ani to nestačilo na lepší výsledek. V zápase bylo také spoustu technických chyb, které soupeř hned trestal brankami. První zápas po cestě je vždy těžký, ale bohužel se nemůžeme celý jeden poločas rozběhávat. 

DHK Zora Olomouc – Sokol Poruba 18:12 (9:8)

Sestava a branky: Mocňáková, Niklová – Györe 1, Hynková 6/4, Himrová 3, Hoffmannová, Stroupková, Kräuterová 3, Dostálová, Ryšánková, Marešová 1, Kubálková 2, Polesová, Neumannová, Hlaváčková 2/1.

K druhému zápasu jakoby nastoupil úplně jiný tým. Holky začaly v obraně jezdit, pomáhat si a přerušovat, což velice znechutilo hru soupeři. Nebály se a bojovaly o každý míč, navzájem se na hřišti podpořily a v útoku vycházely z jednoduché lajny a dařilo se jim odehrávat míč v kontaktu z čehož pramenily pěkné dohrávky do křídel nebo jednoduchý proskok spojek. Na sedmičkách byla stoprocentní Nikča Hynková, která právě sedmimetrové hody proměňovala velice zkušeně. V zápase tentokrát byly vidět hodně děvčata z mladších řad. Do branky se tentokrát postavila Anička Niklová, která stejně jako druhá naše brankařka tým podržela. 

HC Háje – DHK Zora Olomouc 18:13  (10:9)

Sestava a branky: Mocňáková, Niklová – Györe 2, Hynková, Himrová 2, Hoffmannová, Stroupková, Kräuterová 4, Dostálová 1, Ryšánková 1, Marešová 1, Kubálková 1, Polesová, Neumannová, Hlaváčková 1.

Přišel třetí zápas a opět se vrátil tým z prvního utkání, Tento zápas jsme totálně ztroskotaly na zakončování. V útoku si holky vytvořily spoustu střeleckých šancí, ale málo která, skončila v brance soupeře. Chyběly nám jednoduché góly a nějaká ta branka z dálky. Obrana nebyla tak špatná, ale bohužel kámen úrazu byl již zmiňovaný útok. 

DHK Zora Olomouc – Jiskra Havlíčkův Brod 21:13 (13:7)

Sestava a branky: Mocňáková, Niklová – Györe 2, Hynková 3/1, Himrová, Hoffmannová 1, Stroupková 2, Kräuterová 4, Dostálová 3, Ryšánková, Marešová 1, Kubálková 3, Polesová, Neumannová, Hlaváčková 2/1.

V posledním zápase už celý realizační tým ničemu nerozuměl. Holky zase dokázaly předvést moc pěkný týmový výkon. Obrana opět fungovala jak má, přerušování a zdvojování byla na skvělé úrovni. V útoku holky znovu vycházely z jednoduché lajny proložené obyčejným křížem, a i když se některé nedařilo dát branku hned na první pokus, napravila vše hned při další střele. Do zápasu se tentokrát zapojily všechny děvčata a s chutí si zahrály, několikrát v závěru zápasu se nebála a vzala to na sebe také Majda Neumannová, která v předchozích zápasech nedostala, tak moc herního času jako ostatní křídla, i když se jí nepodařilo dát branku, její výkon si zaslouží pochvalu. V tomto zápase možná u soupeře hrála roli únava a menší počet hráček, naproti tomu v našem družstvu jsme mohly právě střídat jednu hráčku za druhou a kvalita hry se nezměnila, což vnímáme jako velké pozitivum

Celkový výkon v pátém kole žákovské ligy byl dobrý, čím dál tím více holky přenáší natrénované věci do hry a berou si rady trenérů k srdci. Velký posun jde vidět také u golmanek, které se v poslední době trošku trápily se střelbou křídel. Trošku problém měly holky v zakončení, kdy na střelu zbytečně spěchají, ve hře bylo také pár pěkných pokusů hry s pivotem, což bychom chtěly využívat čím dál tím více, ale musíme tohle pečlivě trénovat na tréninku. Holky nám ukázaly, že hrát umí a chtějí což je pro nás velice důležité, opět musíme zdůraznit, že nás těší velký počet zapojení hráček do střelecké listiny. Další kolo holky čeká v Chebu, kde narazí na soupeře z horní části tabulky. Po pátém kole naše družstvo obsadilo 13. místo z 25 týmů.

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček