Dva rozdílné poločasy v obou českých play-offech.

Víkend byl plný vrcholové ženské házené, hrála se zahajovací utkání finále play-off jak v boji o titul, tak i o bronzové medaile a to v Česku i na Slovensku své vyústění zažila i družstva bojující o udržení mezi elitou. Nejsledovanějším byl bezpochyby souboj o zlato mezi dvěma českými suverény. Tak jak to má ve správném play-off být, utkání plné zvratů, emocí, (ty největší pravděpodobně v šatně Slavie v poločasové přestávce), řada technických chyb, le tak kvalitní ženské házené v podání obou týmů. Podle vyjádření obou trenérů šlo v podstatě o dva rozdílné poločasy, které byly vlastně dvěma samostatnými zápasy. Černí andělé zvládli bez uzardění skvělý první poločas, napustili Slavii vůbec k ničemu, patrně velká nervozita  domácích děvčat zapracovala, podle Slavie čtrnáct zaevidovaných technických chyb za poločas je opravdu vysoké číslo. Poločasové vedení Mostu 12:6, však Slavia za 15 minut druhého poločasu smazala, v koncovce však byly Mostečanky o maličko, snad ne lepší, ale šťastnější. Obhájce titulu Baník tedy za obhajobou vykročil tou správnou nohou, ale pozor, také Slavistky dovedou otáčet vývoj, potvrdily to ostatně i v sobotu v Edenu. Baník Most tedy vede po prvním zápase 1:0. Podobný scénář mělo i první utkání o český bronz v Olomouci, i tam zahajovací poločas patřil hostujícím Veselským Panenkám, které ještě tři minuty před poločasem vedly o sedm branek (6:13). Hanačky však na rozdíl od Slavistek zahájily stíhačku ještě důrazněji , a za  účinné podpory své brankařky Raškové stáhly manko už dokonce za deset minut druhého poločasu, v polovině druhé půlky se poprvé ujaly vedení a v dramatické koncovce byly stále o krůček před soupeřkami a získaly tak vedení 1:0 do víkendové odvety na jihu Moravy.

 Na Slovensku se hraje na tři vítězná utkání Iuventa Michalovce, která souboj zahajovala doma na Zemplíně si bez problémů poradila v obou utkáních se Šaľou a vede 2:0 na zápasy a Šaľa tedy bude odvracet už v sobotu první mečbol. Duel o bronz se naopak hraje tak jako v Česku jen na dvě vítězná střetnutí, v zápasech se hrálo první utkání u hůře postaveného celku, tedy v Bánovcích a favorizovaný Prešov tam vyhrál 25:30 a veze si na Šariš vedení na zápasy 0:1.

 V play-out, kde se rozhodovalo o setrvání posledního družstva v soutěži i pro příští ročník, bylo jasno už před posledními koly. Černý Petr pro sestupující družstvo nakonec zůstal v Hodoníně, který po celou dobu play-out nevyhrál, na vítězství si počkal až do předposledního kola, když si odvezl dva body z jihu Čech z Písku. Zajímavý postoj zaujal klub z Hodonína, který ještě měl teoretickou šanci na udržení, pokud by vyhrál v písku o více než pět branek mohl se radovat z udržení. Neznáme samozřejmě pravý důvod, ale odjet k interligovému utkání pouze s devíti hráčkami, proti kompletnímu týmu domácích se zdá být zajímavé až nepochopitelné ale především nedůstojné k soupeři a příznivcům. Nakonec hostující hráčky Hodonína v oslabené sestavě dokázaly přivézt oba body po výhře 30:31 a kdoví jestli se nemohly pokusit i „o malý zázrak“. Spanilou jízdu v play-outu předvádějí děvčata Zlína, která už podruhé pokořila družstvo Poruby, které ve Zlíně působilo trochu odevzdaným dojmem.

 Rozpis utkání závěrů play-off  

Česká republika

Play-off  o zlato – sobota  19.05.2018 v 18:00 hod.: Baník Most – Slavia Praha  

                             Neděle 20.05.2018 v 18:00 hod.: Baník Most – Slavia Praha – příp.

Play-off o bronz – pátek 18.05.2018 v 18:00 hod.: SHK Veselí – ZORA Olomouc

                           sobota 19.05.2018 v 18:00 hod.: SHK Veselí – ZORA Olomouc-příp.

Play – out – pátek 18.05.2018 v 18:00 hod.: HK Hodonín – HC Zlín

                  sobota 19.05.2018 v 18:00 hod.: Sokol Poruba – Sokol Písek

 Slovensko:

Play-off zlato – sobota 19.05.2018 v 18:00 hod.: Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce

                             neděle 20.05.2018 v 18:00 hod.: Duslo Šaĺa – Iuventa Michalovce – příp.

                             středa 23.05.2018  v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Duslo Šaľa – příp.

Play-off o bronz – sobota 19.05.2018  v 18:00 hod.: ŠŠK Prešov – Sokol Bánovce                

                                     neděle 20.05.2018  v 10:30 hod.: ŠŠK Prešov – Sokol Bánovce

Autor textu: Václav Dobeš