Druhý přípravný zápas skončil těsnou výhrou Zory

Také ke druhému svému přípravnému utkání odcestovaly házenkářky Zory ke svým soupeřům, když nastoupily na Slovácko proti svému tradičnímu soupeři SHK Veselí. Také ve druhém utkání dali trenéři rovnocennou šanci všem svým hráčkám družstva, ve kterém chyběly tentokrát Rašková, Sovová, Hvostaľová, Řezníčková a dlouhodobě zraněná Trumpešová. Další absence vyplynula ze zájmu soupeřek a částečné dohody naší hráčky Karolíny Žáčkové, která zkusí štěstí v interligovém Veselí, kam odejde na roční limitovný přestup.

Utkání samotné samozřejmě neslo stále znaky začátku sezony, trenéři tentokrát zaměřili pozornost do hry obrany a přesto, že k dokonalosti chybělo stále hodně, začaly se už také projevovat i pozitivní prvky v obranných činnostech. Utkání bylo vyrovnané a skončilo nakonec těsným jednobrankovým vítězestvím našich děvčat.

Naše družstvo dnes odjíždí na turnaj do Šaĺy, kde v sobotu a neděli změří síly s dalšími dvěma interligovými soupeři domácí Šaľou a Prešovem a rakouským klubem Hypo Niederösterreich, patřící do absolutní evropské špičky.

SHK Veselí – DHK ZORA Olomouc 26:27 (13:11)

Sestava branky ZORY Olomouc:
Beranová, Polášková – Hurychová 2, Růžičková 3, Kapsová 1, Jansová 3, Salčáková 2, Sverová 3, Kubáčková 1, Salašová 2, Gajdošíková 1, T. Fryčáková 4, V. Fryčáková 1, Krajčovičová 1, Chlandová 2, Kašpárková 1.

Trenér: Jan HEGAR, Asistent: Libor MALÍNEK

Václav Dobeš