Druhá výhra starších dorek Zory v domácím prostředí

DHK ZORA Olomouc – TJ Jiskra Otrokovice  29:17  (18:10)

Průběh  utkání: 2:0, 4:1, 8:2. 9:4. 15:5, 18:10 – 20:11, 24:13,25:16, 28:15, 29:17

Rozhodčí: Hlavinka, Ochmann        90 diváků          7 m hody: 5/4  – 4/3        vyloučení: 8 – 6

Sestavy a branky:
DHK ZORA  Olomouc:  Polášková 1,  Švábová – Veselá 4, Protivánková 2,Molíková 1, Grofková, Kristková 2, Možíšová 8/4, Foretová 3, Palátová, Dobrovská 3, Krůpová 5.

Trenér:  Mgr Lubor KREJČÍŘ

Jiskra Otrokovice: Paulíková, Šamanová – Matelová, Blahušová 3, Šedivá, Němečková 2, Hajzlarová, Holubová 1, Jenáčková 1, Hnaníčková 1, Fuksová, Žůrková 9/3

Trenér: Martin HRIB

          Svou  druhou dvoubodovou výhru nepočítáme-li v to remízu, proti Slavií  která měla  době jejího vzniku bezpochyby cenu zlata, si připsaly v sobotním odpoledni starší dorostenky domácí Zory Olomouc, přivítaly ve své hale tým Jiskry Otrokovice. Ty si před týdnem připsaly svůj první bod do tabulky, když se jim podařilo remizovat doma s děvčaty Sokola Písek. K zápasu  proti Otrokovicím jsme přistupovali s určitým respektem, věděli jsme, že družstvo starších dorostenek se mimo své soutěže, objevuje také v družstvu prvoligového družstva  otrokovických žen a ze to tedy budou kvalitní a ostřílené házenkářky, z kterých  se celá sedmičky pravidelně objevuje v prvoligové soutěži žen. Zejména Slováčková a Žůrková jsou hráčky, které se v první lize žen pravidelně objevují a pravidelně se v ni také prosazují.  Do Olomouce nakonec v sobotu nedorazily všechny avizované hráčky. Otrokovice totiž postihl jejich letitý problém který tví v tom, že pokud zápasy na příklad dorostenek a žen kolidují s ostatními zápasy, musí se rozhodnout které hráčky a kam pojedou hrát. Tentokrát postihla kolize dorostenky v Olomouci  a ženy v Bohunicích. Do Olomouce tedy nepřijely Slováčková  a Vyoralová, které byly s ženami v Brně a bylo to znát. Samozřejmě kompletní nebyly ani domácí děvčata, která ještě léčila zranění, komplexně však byl domácí tým mnohem kompaktnější.

          Domácí družstvo se od prvních minut pustilo do dobývání branky hostujícího družstva a zejména v prvních minutách byly výrazně lepší, za deset minut už vedly 8:2 a také v dalších minutách měly výrazně navrch. Střelecky se chytila hlavně Bětka Krůpová, k ní se přidala Tereza Veselá a svůj vysoký standard potvrdila Anička Možíšová, stejně tak jako Polly Polášková v brance. Sedm  minut před koncem poločasu  už vedlo domácího družstvo poprvé desetibrankovým rozdílem, když hosté se do černého trefily jen pětkrát. V podobném duchu pokračoval také druhý poločas a domácí družstvo si svůj náskok bezpečně pohlídaly i když se na hřišti vystřídala celá sestava, nakonec se do střelecké listiny zapsalo devět domácích  střelkyň včetně brankařky Poláškové. Z dalších našich hrček se výrazněji prosadily několika pěkným střelami z dálky Dobrovská, dařilo se také z mladších dorostenek Magdaleně Foretové.

           V družstvu hostí byla výraznou postavou zejména Klára Žůrková, další střelkyně jen paběrkovaly, což trochu překvapilo zejména u Blahušové a Šedivé, které jsou výraznými střelkyněmi v družstvu mladších dorostenek. Dařilo se také oběma brankařkám Otrokovic.

Autor textu: Václav Dobeš