Dorostenky se připravují na novou sezonu

V neděli 6. srpna zahájilo 32 děvčat dorosteneckého věku našeho klubu svou letní přípravu. Děvčata se sešla v oblíbené a osvědčené destinaci ve sportovním areálu v Ústí nad Orlicí, kde mají k dispozici všechna potřebná zařízení, zejména pro zvyšování fyzické připravenosti, jak v posilovnách, tak i za využití okolních vhodných terénů. Část přípravy se samozřejmě koná i v hale a tělocvičnách, k využití je také bazén s vířivkami a další rehabilitační moderní vymoženosti. Ke slovu přijdou i šikovné ruce obou asistentů Robina Palána a Vaška Riedla, kteří budou vyhánět únavu z dívčích těl a využijí k nim tak svých získaných maserských dovedností. Jedná se o děvčata, ze kterých budou po měsíční přípravě vytvořena obě družstva dorostenek, která budou v olomouckém dresu startovat v soutěžích 1. ligy staršího a mladšího dorostu. Pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Lubomíra Krejčíře a dalších tří mladých trenérů (Mgr. Kamil Zemánek, který je vedoucím TCM při olomouckém klubu, Václav Riedel a Robin Palán) budou celý týden ve třech fázích ladit fyzičku, která bude základem pro nácvik dalších činností, na které bude navazovat v dalších týdnech v domácím prostředí v Olomouci.

Obě družstva dorostenek projdou před novou sezonou velkou hráčskou obměnou. V nyní 32 členném kádru chybí brankařka Míša Polášková, odchovankyně Lesany Zubří, která byla zařazena do interligového týmu žen a absolvuje tedy přípravu v družstvu Jana Hegara, bude tak připravena nastupovat i v utkáních dorostenek. Absentuje také Adéla Protivánková, která absolvovala dlouhou přípravu zakončenou svou nominací do družstva českých dorostenek (W 17), které budou od čtvrtka startovat na ME své věkové kategorii ve slovenských Michalovcích.

Dnes je ještě předčasné hovořit o tom, která děvčata budou hrávat v družstvu starších dorostenek a která budou zařazena do družstva mladších. Jisté však je to, že se v družstvu neobjeví žádné z hostujících děvčat, jako byly na příklad v minulé sezoně Vavroušková a Olšová z Ivančic (obě jsou shodou okolností také v nominaci na ME sedmnáctek). Očekáváme však, že mimo Protivánkové a Poláškové, budou tvořit jádro starších dorostenek děvčata z týmu starších dorostenek z minulého roku (Hašlarová, Gazdíková, Rožková, Ulrychová) a především několik děvčat z Lesany Zubří – Krůpová, Juřičková, Konvičná, ale také olomoucké z mladších dorostenek – např. Dobrovská, Očenášková, Molíková, Švábová a některé další. U sestavení družstva pro mladší dorostenky, tedy děvčata z ročníků narození 2001 a 2002 příp. u některých talentů z roč. 2003 bude zařazení provedeno po soustředěních dorostenek, příp. starších žaček.

Družstvo starších dorostenek se představí v prvních přípravných utkáních v domácí hale už v druhé polovině srpna, kdy nejprve ve čtvrtek 17. srpna od 19:30 hod. nastoupí proti ženám Sokola Poruba B a ve středu 23. srpna od 19:30 hod. proti dalšímu soupeři z 2. ligy žen – SK UP Olomouc. Týden po tradičním turnaji žen o Pohár míru, se bude hrát v Olomouci turnaj starších dorostenek za účasti slovenského MHK Bytča, Slavie Praha, HK Ivančice a domácí Zory Olomouc, navíc po oba dny bude k vidění trojutkání špičkových mladších dorostenek – mistrovský HK Ivančice a bronzová Slavia Praha z minulé sezony a domácí družstvo jsou zárukou kvality.

Václav Dobeš