Zora má za sebou první herní přípravu!

Po dvou týdnech přípravy, ve které se děvčata věnovala především zvyšování fyzičky a s míčem se na hřišti moc nepotkávala, naordinovali trenéři Hegar a Malínek ke zpestření první přípravné utkání, ke kterému si družstvo zajelo k interligovému soupeři pod hrad Matúše Čáka. Za úmorného vedra, kdy by asi všechny aktérky raději přivítaly osvěžující bazén, se nakonec utkání také odehrálo. Hanačky do Trenčína cestovaly bez několika hráček, nově se tvořící základní kostry týmu, především bez své brankářské jedničky Lucie Raškové, dále také bez Severové, Hvostaľové, dorostenek Řezníčkové, Žáčkové a bez dlouhodobě zraněné Trumpešové.

Utkání neslo všechny znaky začátku sezony, obě družstva se nevyhnuly řadě technických chyb, akce nebyly podle očekávání tak sourodé. S danými podmínkami se lépe vypořádaly domácí hráčky, jejich akce byly rychlejší, podaly na dobu ve které se utkání hrálo, nadprůměrný výkon a znovu se potvrdilo, že trenčínský celek bude pro všechny soupeřky v interlize hodně nepříjemným soupeřem. Na hostujících děvčatech se více projevovala nevyhranost, která je ale v prvních zápasech naprosto normální. Utkání určitě splnilo svůj účel, zejména bylo kvitováno zpestření činností.

Zápas skončil výraznou výhrou domácího, který si vytvořil hned na začátku zápasu náskok, který do poločasu narostl na sedmibrankový rozdíl. Po změně stran už se hrála vyrovnanější partie. Oba trenéři dali příležitost všem svým hráčkám vcelku rovnoměrně,
Olomoucké družstvo nastoupilo v sestavě:

Beranová, Polášková – Hurychová 2, Růžičková 3/1, Kapsová, Jansová , Sovová, Kašpárková, Salčáková 1, V. Fryčáková 2, Krajčovičová 2, Kubáčková 2/1, Salašová, Gajdošíková 2, Chlandová 1, T. Fryčáková 3.
Trenér: Jan HEGAR, Asistent: Libor MALÍNEK

Václav Dobeš