Další porážka Hanaček v nadstavbě

TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc  33:24 (17:15)

Průběh utkání: 0:1, 4:3, 5:5, 8:5, 11:7, 11:9, 12:11, 15:13, 17:15 – 21:16, 23:19, 26:20, 30:21, 33:23, 33:24.  

 Rozhodčí: Haramul, Nezbeda   207 diváků     7 m hody: 4/2 – 6/4   vyloučení: 3 – 4

Sestavy a branky:

Sokol Písek: Šachová, Kržová, Preslová – Kozáková 1, Kubišová 4, Michková, Kvášová 5, Hauserová 1, Merglová 2, Novotná 4, Talafousová, Šetelíková 6, Součková 2, Eresken 2, Benešová, Pešková 6/3.

Trenérka: Kateřina KECLÍKOVÁ

DHK  ZORA Olomouc: Polášková – Závišková 2, Kapsová 1, Jansová 1, Sovová, Salčáková 3/1, Krajčovičová, Severvá 1, Salašová, Gajdošíková 6, Řezníčková, Patrnčiaková 10/3.   

 Trenér: Vladan TÁBORSKÝ

Zaznělo na tiskovce po zápase v Písku:

Vladan Táborský, trenér Olomouce: „V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství a k dvěma bodům. Z naší strany to byl velmi bázlivý zápas, v týdnu se nám zranila klíčová hráčka, ale chtěli jsme se o ten výsledek porvat. Bohužel jsme si narozdíl od domácích nedokázali vytvořit dostatečný tlak a nedokázali jsme proměňovat vyložené šance. I když nám na rozdíl od domácích už o nic nešlo, chtěli jsme se herně soupeři vyrovnat, což se nám nepodařilo, dělali jsme zbytečné chyby, ztráceli míče na jedenácti metrech a tím jsme dostali domácí do laufu.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Jsem spokojená s výsledkem i s některými pasážemi zápasu. Myslím, že po většinu zápasu jsme viděli hezkou házenou, i když občas tam byly pasáže, kdy jsme si výkon pokazili riskantními přihrávkami, ztrátami míčů a podobně. Všichni víme, že ta záchrana je jenom o nás, když všechno vyhrajeme, tak se nemusíme ohlížet na výsledky ostatních týmů. S tím jsme šli do tohoto zápasu a jdeme i do dalších zápasů.“

               Závěr nadstavby házenkářek nezastihl Hanačky v pohodě, zranění a další zdravotní problém se na ně valí jako lavina, Po dlouhodobé absenci v družstvu obou brankařek Raškové a Haládíkové, družstvo absolvuje už řadu týdnů nejvyšší soutěž žen s jedinou brankařkou, které zatím velmi úspěšně zastupuje mladičká teenagerka Míša Polášková, která je také jedničkou mezi staršími dorostenkami. Hrát kvalitně dlouhodobou soutěž s jedinou brankařkou bez možnosti oddychu, vystřídání a navíc ještě nastupovat v dalším družstvu to zasluhuje od trenérů hodně velkou dávku  odvahy, ale také rizika, od samotné hráčky pak obrovské vypětí, na druhou stranu ale zase obrovskou „školu života“. Proč tak obšírně o problémech hovoříme ? Brankařské potíže nejsou  a nebyly jedinými v družstvu Hanaček, jednak krátkodobé absence na příklad Jansové, opakovaně Trumpešové a další, se ke konci sezony množí.  K Trumpešové přibyla před několik dny Kašpárková, a zatím poslední před utkáním v Písku kam už nemohla pro zranění odjet ani Hurychová. A zdecimované družstvo odjelo do Písku jen s jedenácti hráčkami a jedinou brankařkou. Jaký to rozdíl na příklad s kompletní sestavou domácího Písku se třemi brankařkami, kde se objevila i  hvězda posledních roků Bára Raníková (Šachová).

               Zanechejme však pláče, sezonu musíme odehrát s hráčkami, které nám zatím zbyly, vždyťˇ do konce sezony zbývá dohrát poslední dvě utkání. Pokud jde o zápas v Písku, hra byla vyrovnaná jen první desetiminutovky, poté převzaly otěže domácí hráčky a postupně navyšovaly své vedení, i když před poločasem se ještě podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl. Zásadní výsledkový obrat přišel po změně stran, domácím se dařilo přidávat branky skokově, nejčastěji po třech a skóre proto rychle narůstalo, v 15. minutě byl ještě rozdíl přijatelný 23:19, na začátku poslední desetiminutovky už byl brakový rozdíl podstatně výraznější 30:21, který se stal také konečným rozdílem celého zápasu.

               Z našeho družstva zaslouží pochvalu zejména Anička Patrnčiaková, autorka deseti branek, šest jich přidala Gajdošíková. Standardně vysokou úspěšnost zásahů zaznamenala Polášková. V družstvu domácích se dařilo tradičně Šetelíkové a Kvášové, k nim se přidala Kubišová a Pavlína Novotná. Celé utkání odchytala v brance domácích Bára Šachová.

Autor textu: Václav Dobeš