Čtvrté kolo MOL ligy přineslo první porážku Iuventě

Lídr posledních ročníků nejvyšší soutěže žen – slovenská Iuventa Michalovce odehrála celý minulý ročník bez porážky, v nově zahájeném ročníku MOL ligy ji porážka potkala už ve čtvrtém kole na Slovácku, kde domácí Panenky po nadšeném výkonu zaskočily favorita a poslaly ho domů bez bodového zisku, což se mu přihodilo ve společné česko-slovenské soutěži naposledy 31. ledna 2016, kdy prohrály v Praze Edenu v utkání se Slavií Praha 24:19. Dvacet měsíců se mohl slovenský mistr hřát na výsluní, až padla kosa na kámen ve Veselí, kdy domácí vybaveny agresivní oranou, nepustily slovenského soupeře ani na chvíli do vedení a v průběhu utkání vedly už dokonce sedmibrankovým náskokem. V domácím týmu čarovala v brance Simona Lekešová a střelecky se blýsklo česko-slovenské duo Šustková – Olšovská, podpořeno mladičkou Lukšíkovou a rychlonohou Kateřinou Novotnou. Samozřejmě to bylo dílo celého kolektivu a zrodilo se tak největší interligové překvapení posledních dvou let.

Ani český mistr Baník Most však čtvrtým kolem neproplul bez zaváhání, ztráta bodu za remízu 19:19 v Ostravě proti Porubě je zapsána také na straně pasív. Ostatní favorité už nezaváhali, i když Hanačky vydolovaly dvoubodový zisk jen za cenu maximálního vypětí a úsilí, když si vypracovaly krátce po poločasové přestávce až šestibrankový náskok, v závěru utkání se však musely strachovat o výsledek, který se domácím podařilo téměř vymazat, i když deset minut před koncem vedly ještě čtyřgólovým rozdílem. Za zamyšlení stojí, že ve většině utkání naše děvčata s výjimkou prvního utkání v domácím prostředí s Porubou, si vytvoří ve druhém poločase 4–6 brankový náskok, ale shodou okolností? V posledních deseti minutách, jsou potrestány dvouminutovými vyloučeními.

Ve zbývajících utkáních 4. Kola si slovenský tým Duslo Šaľa po celé utkání udržoval pohodlný náskok, který se mu podařilo vytvořit hned v úvodu zápasu, ještě několik minut před koncem vedla Šaľa desetibrankovým náskokem, který v závěru Moravanky (HC Zlín) jen kosmeticky upravily na konečný sedmibrankový rozdíl. Favorité, kteří nastoupili proti oběma nováčkům, v tom slovenském Prešov bez jakýchkoliv problémů vyprovodil domů Bánovce s konečným třináctibrankovým rozdílem, dvojice tvořená českým družstvy hrála v Hodoníně a Slavia Praha tam vyhrála osmibrankovým rozdílem a zůstává jediným družstvem bez ztráty bodu po třech odehraných zápasech.
V tabulce jsou zatím čtyři družstva bez porážky, kromě Slavie jde o týmy, které ztratily jeden (Most a Prešov), případně dva (Olomouc a Poruba) body za remízy. Naopak bez bodového zisku jsou zatím oba nováčkové Hodonín a Bánovce a další slovenský tým Trenčín. V soutěži nyní následuje reprezentační přestávka, kdy obě reprezentace absolvují po dvou utkáních kvalifikace o postup na ME 2018. Česká reprezentace se již od neděle připravuje v Luhačovicích odkud se ve středu přesune do Zlína, kde nastoupí proti Islandu, druhé utkání sehraje v neděli ve Slovinském Celje. Slovenky mají za soupeře ve čtvrtek v černohorském Baru domácí celek a v neděli budou hrát v Nitře proti Polsku.
O utkáních 5. kola MOL ligy budeme informovat příští týden, naše děvčata nastoupí doma v sobotu proti Sokolu Písek.