Vybojovaná výhra starších žaček A

DHK Zora Olomouc A – HC Zlín 26:25 (15:12)

V sobotu 23. 9. 2017 nás čekal první soutěžní zápas proti velmi silnému celku HC Zlín. K zápasu jsme přistupovali s jistými „obavami“, jelikož nám pražský turnaj ani vzájemné soupeření s „B“ týmem moc „nadějí“ nedával.
I přes to všechno, holky nastoupily k zápasu koncentrovaně a snažily se plnit naše pokyny – důrazná a nekompromisní obrana, v útoku trpělivost s minimem technických chyb. Začátek zápasu byl vyrovnaný, nicméně postupem času jsme začali kupit chyby v útoku, z čeho pramenily rychlé protiútoky soupeře. Ty nám dělaly obrovské problémy a obrana nestačila reagovat na skvěle propracovaný systém protiútoku – konkrétně jsme nedostatečně bránily dohrávky na pivota.
Po time-outu jsme pivota začali bránit tak jak se má, a hlavně jsme přestali dávat soupeři tolik příležitostí k rychlým útokům a skore začalo narůstat v náš prospěch. V druhé polovině 1. poločasu jsme ovšem soupeři nabídli další příležitosti ke korekci výsledku. Ten byl způsobem nekoncentrovaným zakončením brankových příležitostí, kdy většina střel šla do výše ramen brankařky, která si s těmito střelami velice lehce poradila.

V druhém poločase se hra odvíjela ve stejném duchu jako v prvním a holky si doslova vybojovaly první vítězství letošní sezony.
Tento zápas moc házenkářské krásy z naší strany nepřinesl, ale na druhou stranu holky ukázaly velkou morální sílu. Za to jim chci poděkovat.

Aby se nám holky nevznášely pýchou v nebesích :-), několik slov na čem musíme zásadně zapracovat – zapojení všech hráček v útočné hře, v obraně více pohybu na nohách.

Petr Habermann