Co nového v soutěžích starších dorostenek?

          Na špici soutěže podle výsledků se toho až tak moc nového neděje. Všechna družstva, která se momentálně „vyhřívají“ mezi prvními celky vyhrávají. Vedoucí celek Baník Most bez problémů doma s Veselím,  do zápasu nastoupily snad s výjimku Stříškové všechny ostatní hráčky interligového kádru věkově dorostenky (brankařky Opátová a Novotná, Švihnosovová, Tesařová), do hry se po více než roce vrátila po dlouhém zranění Šípová, do hry tak mohly zasáhnout i další mladé hráčky ročníku 2001 a 02. Také druhý celek tabulky Ivančice, které odjely do Plzně jen s devíti děvčaty (nemoci a zranění), ale také bez posily Studené, soupeř však byl milosrdný, z interligy hrála jen Kepková i tak to Ivančickým stačilo na bezpečnou výhru. Jihočešky vyhrály na jaře  své druhé utkání tentokrát se lehce vypořádaly se soupeřkami v Otrokovicích, střelecky se dařilo trojici Březinová, Rytířová, Plucarová, které se dohromady trefily 23 krát. Další dva body od moravských soupeřů si připsalo družstvo Slavie, které porazilo Porubu. Hodně radosti svým příznivcům přivezly na Hanou dorostenky Zory, které oplatily svému soupeři podzimní porážku z Olomouce. Ve vyrovnaném utkání se bojovalo po celý zápas, ještě deset minut před koncem se hrálo vyrovnaně naše holky vedly dvougólovým rozdílem, i když v průběhu utkání měly více ze hry a vedly dokonce už devítibrankovým rozdílem.

           O víkendu budou mít naše holky volný los, k dalšímu utkání pojedou až za další týden do Prahy, kde vyzvou na souboj dalšího z favoritů, pražskou Slavii. 14. kolo 1. ligy starších dorostenek má na pořadu v sobotu 9. března jen jediné utkání, na Slovácko přijedou Jihočešky od Vajgaru, které vyzvou domácí družstvo. Zbývající utkání se budou hrát v neděli 10. března, tři utkání se budou hrát na Moravě, na jihu nastoupí skoro v pravé poledne Ivančice proti Zlínu, lídr tabulky Baník Most zajíždí v brzkém odpoledni do Ostravy, kde nastoupí proti Sokolu Poruba, druhý Jihočeský tým Sokol Písek přivítá v Obloukovce Slavii Praha a ve stejnou dobu do Otrokovic zamíří družstva DHC Plzeň.

          Přestože olomoucké starší dorostenky mají volný los jak jste se mohli dočíst na začátku odstavce, příznivci nezůstanou bez házené, v sobotu budou hrát naše mladší dorostenky doma, utkání proti jednomu z favoritů soutěže SHK Kunovice, v jehož středu uvidíme několik špičkových hráček této soutěže – Charlotu Cholevovou, hostující v Kunovicích z Ostravy Zábřehu, která má na svém kontě ve třech soutěžích v nichž hraje už 368 vstřelených branek, dál pak další velký talent Lucii Flekovou, která je druhou nejlepší střelkyni soutěže. Ale aké v družstvu Olomouce hraje několik špičkových hráček, dráček domácí Natálie Kuxová patří do TOP střelkyň soutěže, je sedmá za ní o dvě místa je Michaela Smějová, která v družstvu Olomouce hraje na hostování, je hráčkou Bohunic, každopádně bde na co se dívat.

Rozpis 14. kola 1. ligy starších dorostenek:

sobota 09. 03. v 11:30 hod.: SHK Veselí n. Mor. – Házená Jindř. Hradec

neděle 10. 03. v 13:30 hod:: HK Ivančice – HC Zlín

neděle 10. 03. v 16:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHC Sokol Poruba

neděle 10. 03. v 17:00 hod.: TJ Sokol Písek – DHC Slavia Praha

neděle 10. 03. v 17:00 hod.:  TJ Jiskra Otrokovice – DHC Plzeň

Volný los má DHK ZORA Olomouc

 

 Autor textu: Václav Dobeš

Autor foto: Pavel Vavroušek