Velice dobré utkání v podání mladších dorostenky

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 30:22 (15:10)

Sestava a branky – Spurná Š., Šinclová E. – Coufalová A., Selingrová K. 1, Litvínová E. 1, Janků N., Maráčková M., Kuxová N. 3, Hejlová Š. 7, Smějová Michaela 11/1, Smějová Monika 2, Machačová M. 3/1, Kubálková K. 2, Spurná M.

V dalším utkání jarní části jsme se na domácím hřišti utkali s posledním týmem ze silné čtyřky, a to s děvčaty z dalekého Mostu. V podzimní části nás Most doslova přejel rozdílem 12 branek. Do utkání jsme šli s respektem k soupeři, ale s odhodláním poprat se o dobrý výsledek. Nutno přiznat, že po minulém propadáku na Slávii jsme my trenéři měli před utkáním mírné obavy.
 
V úvodu utkání měla děvčata z Mostu mírně navrch, když se prosazovala převážně z levé strany díky střelkyni Pokorné. To ovšem platilo pouze do 10. minuty a stavu 4:5. Pak naše holky přepnuly na úplně jiný level. V obraně perfektně přistupovaly, přerušovaly soupeřky a dostávaly je pod tlak. V útoku se nám dařilo zakončovat z postupného útoku, kdy především Míša Smějová byla při chuti. Velice dobře nám vycházela i spolupráce s pivotem. Do poločasu jsme si vytvořili  pětibrankový náskok, což v házené vůbec nic neznamená, natož když se nám vstupy do druhých poločasů příliš nedaří.
 
Úvod druhého poločasu se u obou týmů nesl ve znamení neproměňování šancí. Přesto se soupeřkám podařilo snížit na 15:12. Od sedmé minuty jsme se opět vrátily ke hře z prvního poločasu, kdy nás zdobila precizní obrana a začali jsme proměňovat šance i v útoku.Úsek mezi sedmou a čtrnáctou minutou jsme vyhráli 6:0 a odskočili na devítibrankový rozdíl. Pak však přišla krize i na nás a děvčatům z Mostu se podařilo snížit na pětibrankový rozdíl. V útoku se nám přestalo dařit a několika zákroky se blýskla hostující brankářka. V tento úsek nás však podržela i naše brankářka Šárka Spurná, která se do branky vrátila po těžkém zranění a podala velice dobrý výkon. Závěr utkání jsme však zvládli na výbornou a zvítězili jsme osmibrankovým rozdílem.
 
Mimořádný výkon podala celá základní sestava s brankářkou. Ovšem i ostatní děvčata se nenechala zahanbit, a i když se neprosadila brankově, bojovala v obraně ze všech sil. V jarní části se jednalo o nejpovedenější utkání. Tým Mostu doposud prohrál pouze jednou se suverénní Slávií. Chceme v těchto výkonech pokračovat a vyvarovat se větších výkyvů. Naše holky i my trenéři jsme byli tímto výkonem odměněni za dřinu na trénincích. Takové výsledky dodávají chuť i smysl nám všem.
 
Opět děkujeme za podporu v hledišti.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský