Vyrovnaný duel v Edenu – body ale braly Slavistky

DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc 31:30 (14:16)

Průběh utkání: 0:2, 3:5, 6:9, 9:9, 10:11, 14:12, 14:16  – 14:17, 18:17, 18:19, 19:20, 22:20, 23:22,  25:25, 27:26, 29:26, 30:27, 30:29, 31:30

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda      158   diváků:       7 m hody: 4/7 – 2/1       vyloučení: 1 – 3

Sestavy a branky:

DHC Slavia Praha:  Řezářová, Michalská – Franková 4, Továrková, Míšová 6, Novotná 2, Večeřová, Jačková 7, Pokorná 4/2, Líbalová, V. Fryčáková 1, Svobodová, Galušková 6/2, Chlupová1.

Trenér: František URBAN:

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Rašková, Polášková – Závišková 2, Trumpešová 3, Kapsová, Jansová 5, Kašpárková 3, Sovová, Salčáková 4, Krajčovičová 1, Gajdošíková 1, Řezníčková, Krůpová, Patrnčiaková7/1, T. Fryčáková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK.

Pán Bůh zaplať za výhru ulevil si domácí trenér pražské Slavie František Urban  po výhře svého týmu v neděli podvečer v hale v Edenu, škoda výsledku konečná remíza by výsledku zápasu, ve kterém byla Zora rozhodně po většinu času lepším celkem, stačilo však jen několikaminutové zaváhání v závěru utkání, kdy se podařilo domácím odskočit na tří brankový rozdíl a bylo po velké naději. A jak viděl průběh utkání domácí trenér  Fr. Urban ?

František Urban, trenér Slavie Praha: „Vstup do zápasy nebyl z naší strany dobrý. Olomouc šla do vedení a držela si ho skoro celý první poločas. My jsme změnili obranný systém, díky čemu jsme stáhli třígólovou ztrátu. Před přestávkou jsme potřebovali prostřídat, protože jsme hráli s omezeným kádrem, a bohužel jsme na to doplatili. Brankářky v závěru první půle neměly úplně nejlepší období v zápase. K tomu jsme neproměnili naše šance, do kterých jsme se sice dokázali dostat, ale soupeř nás za naše chyby trestal. Olomoučanky byly efektivnější a proto se na konci poločasu dostali do vedení. To se nám naštěstí podařilo vymazat, ujali jsme se několikrát vedení i o tři góly, ale v samotném závěru utkání při našem vyloučení soupeřky náš náskok stáhly. Pánbůh zaplať za tu výhru, ale samozřejmě je nám líto, že jsme nevyhráli o dvě branky, díky kterým bychom získali lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Přiznám, že dnešní zápas nebyl nejlepší z naší strany, ale přesto bojovný a díky tomu i těsně vítězný. Pavlína Michalská čtyřmi zákroky napravila poněkud rozpačitý výkon a v závěru tým skutečně podržela.“

Ovšem dvě čtyřgólové série v první desetiminutovce druhé půle je katapultovaly k obratu a mohly se radovat z náskoku tří branek. Přestože ho v 52. minutě ztratily, o čtyři minuty ho opět získaly a mířily za vítězstvím.

To se nakonec podařilo uhájit, ale ztráta náskoku na jedinou branku mrzí. Cílem bylo vyhrát o dva a více gólů, protože tím by Slavia získala výhodu v podobě lepší bilance ze vzájemných zápasů, protože říjnový duel v Olomouci vyhrála Zora 26:25. Teď je výhoda na její straně, protože vstřelila více branek na půdě soupeře, pokud by se rozhodovalo v konečné tabulce o pořadí podle vzájemných utkání.

Pokud bychom se na průběh utkání podívali poněkud podrobněji, pak bychom zaznamenali první náznak obratu v utkání před koncem poločasu za stavu 10:11, kdy domácí dokázali otočit na 14:12, vzápětí však Olomoučanky znovu otočily třemi brankami na poločasových 14:16 a po poločase ještě navýšily na 14:17, což bylo s výjimkou začátku utkání nejvyšší vedení hostujícího celku v utkání. Chleba  se však začal lámat ve prospěch domácích v časovém rozpětí minut 39. – 42., kdy za stavu 19:20 tedy v rozpětí tří minut tři sedmimetrové hody byly odpískány v řadě za sebou, proměněné dvakrát Pokornou a poslední Galuškovou ten třetí ještě doplněný vyloučením Záviškové na dvě  minuty. Už jen tato kratičká vsuvka tří sedmiček a vyloučení běhen tří minut  musely nutně zapracovat a zanechat na psychice hráček následky. Slouží pak jistě ke cti družstva, že dokázalo ještě zmobilizovat síly a závěr utkání zdramatizovat, na srovnání rozdíl už to však bohužel nestačilo.

Autor textu:Václav DOBEŠ