Ve druhém kole čeká šlágr Most – Michalovce, naše děvčata míří do Chorzówa

               Před týdnem došlo nejen v Plzni k pohromně, když naše holky prohrály nečekaně vysoko (desetibrankovým rozdílem) s domácími děvčaty, ale bohužel je třeba přiznat, že zaslouženě. Ale na druhé straně je však třeba také vidět, že překvapující výsledek se nezrodil jen v citovaném zápase v Plzni, určitě se nečekala ani porážka Slovenek ze Šaľy v Písku, kde domácí naprosto přesvědčivě porazily favorizované Duslo. Další výbuch asi zažily i Slávistky, které přenechaly doma body Sokolkám z Poruby, což se asi opravdu nečekalo. Poslední z jen málo očekávaných výsledků se dal čekat snad ještě v Dunajské Stredě, i když zde snad nešlo až k takovému výbuchu, ale jen třígólová porážka nováčka na hřišti horkého favorita na nejpřednější příčky se asi také nečekala Střelecký se zaskvěla Martina Weisenbilderová v závěru utkání.

                Také od druhého kola interligové soutěže, se dají očekávat zajímavé výsledky a nečekaná překvapení. Začněme především střetnutím loňského mistra Baníku Most na do domácí půdě proti vicemistru Iuventě Michalovce. Jistě půjde nesporně o očekávaný šlágr kola a dá se zařadit nejen mezi očekávané vrcholy celé interligy, čemuž samozřejmě odpovídá i špičkové obsazení rozhodčích (Horáček, Novotný).  Za další šlágr kola lze označit Sokolské derby dvou překvapujících vítězů zahajovacího kola interligy, ve kterém překvapila jak Poruba v Praze na Slavii, tak také v domácím prostředí Písečanky, proti favorizovaným Slovenkám ze Šaľy. Zajímavý zápas se dá očekávat na půdě západočeských lázní v Kynžvaru, kde interligový nováček zanechal na jižním Slovensku v Dunajské Stredě velmi sympatický dojem a určitě bude chtít přidat k tomu i nováčkovský bodový zisku na úkor Zlína, který si před týdnem poradil doma se slovenským interligovým nováčkem za Stupavy. Dvě utkání s očekávaným bodovým ziskem pro domácí Slovesná družstva lze očekávat v Dunajské Stredě, kam zamíří Hodonín a v Šaľe, kde vítězná Plzeň bude chtít potvrdit ambice svých posil z minulého kola. Zajímavá budou střetnutí obou poražených týmů z prvního kola, pražská Slavia se  bude chtít určitě zbavit nálepky poraženého týmu na půdě nováčka ve Stupavě, se stejnými ambicemi pojedou určitě i naše děvčata do Polska, kde budou chtít uspět v souboji s hostem interligy polským týmem KPR RUCH Chorzów.

               Polský celek RUCH Chorzów, je devíti násobným mistrem Polska, v loňském roce se mu bohužel nedařilo a byl nucen nejvyšší soutěž PGNiG Superligu kobiet opustit. Vedení polského klubu řešilo následnou situaci tak, že požádalo o zařazená jako host Česko-slovenské interligy. Tým RUCHU startoval v polovině srpna na našem tradičním, 63. ročníku turnaje „Pohár míru“ a skončil na třetím místě za naší družstvem,   Šaľou a před Sokolem Písek. S naším družstvem Polky sehrály vyrovaný zápas, který naše družstvo vyhrálo 35:34. Z týmu Ruchu na turnaji zaujaly především Marcelina Polanská, která se stala nejlepší střelkyní našeho turnaje, nebo další, na příklad Polina Masalova, zkušená Karolina Jasinowska, nebo brankařka Kaja Gryczewska, které přivedlna turnaj temperantní slovenský trenér Vít Teleky.  ředevším Marcelina Polanská, která se stala nejlepší střelkyní našeho turnaje, nebo další, na příklad Polina Masalova, zkušená Karolina Jasinowska, nebo brankařka Kaja Gryczewska, které přivedl temperantní slovenský trenér Vít Teleky. V prvním utkání interligy prohrál Ruch v Mostě 41:22, střelecky se nejvíce dařilo:  Polině Masalové 9/2, Karolíně Jasinowské 4 a Marcelině Polanské 3/3.

 

Rozpis sobotních zápasů MOL LIGY

Sobota 11. 9. 2021 v 13:00 hod.: KPR RUCH Chorzów – DHK ZORA Olomouc   (Baďura – Ondogrecula)

Sobota 11. 9. 2021 v 16:00 hod.: HC DAC Dunaj. Streda – HK Hodonín               (Bočáková – Janošíková )

Sobota 11. 9. 2021 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – Handball PSG Zlín              (Tůma – Moravec)

Sobota 11. 9. 2021 v 17:30 hod.: DHK Baník Most – MŠK Iuventa Michalovce     (Horáček – Novotný)

Sobota 11. 9. 2021 v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Plzeň                  (Haščíková, Kellner)

Sobota 11. 9. 2021 v 18:00 hod.: AHT HC Tatran Stupava – DHC Slavia Praha   (Gabriš – Veselka)

Sobota 11. 9. 2021 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Sokol Písek                      (Valášek – Vychodil)

 

Autor textu: Václav Dobeš