V sobotu zahájí své souboje také dorostenky.

         Ano tak už jsme se také dočkali ! Prázdniny skončily před párem dnů, házenkářky jsou však tak jako řada dalších kolektivních sportů v plném zápřahu už několik týdnů. To jak se který tým vypořádal  s přípravou na novou  sezonu, jak se  podařilo trenérům skloubit a zapracovat  další mladé adeptky do družstev vyšší kvality, které je za několik dní čeká v plné parádě. Velká, až skoro dramatická změna čekala oba trenéry olomouckých starších dorostenek, matadora Luboše Krejčíře a jeho mladého asistenta Vášu Riedla v letošním létě, že to asi  ani oni sami ještě nezažili. Vždyť se museli vypořádat s odchodem hned celé devítky děvčat  ročníku 2000, kterým skočila dorostenecká léta a věřme, že alespoň některé z nich uvidíme pokračovat v družstvech dospělých i když asi většina bohužel ne už na té nejvyšší úrovni. Na štěstí však v minulých letech nezaháleli ani  kolegové trenéři u mladších dorostenek, takže bude zase z čeho vybírat a z čeho tvořit.

          O tom, že to snad s odchodem děvčat  ročníku 2000 nebude až tak bolet a „čaroděj“ Luboš se svým kolegou zase vytvoří provozu schopný tým, který bude svým soupeřům zase „ zle zatápět“, jsme se nakonec mohli alespoň v náznacích  přesvědčit na turnaji před dvěma týdny, kdy si Hanačky, ale také pár Valašek poradily s velice sinými soupeři v podobě pražské Slavie, Zlína, ale také slovenské Bytče, která však bohužel z objektivních příčin nemohla dorazit v plné zbroji. Samozřejmě příprava je příprava a až teprve skutečné „líté boje “  ukážou  zač je to loket. Něco ale už i příprava naznačila. Nově se tvořící nová generace  děvčat  je odhodlaná bojovat ze všech svých sil a s plným nasazení, aby navázala  na své předchůdkyně a to je pro nastávající boje velkým příslibem. Škoda, že se tohoto kolotoče nemůže zatím zúčastnit také talentovaná Claudie Roupcová, která si v přípravě při plnění reprezentačních povinností při akci v Litvě vážně poranila kolenní vazy. Ještě, že se tam dařilo i dalším holkám z olomoucké líhně, na příklad  Natálii Kuxové, Kláře Kubálkové, ale na už citovaném turnaji v Olomouci se ve  velmi dobém světle ukazovaly další děvčata,  na příklad brankařka Anita Poláčková ze Zubří, Štěpánka Hejlová, Anička Možíšová, nebo posila z Otrokovic Klára Žůrková. Hodně si také  slibujeme od další odchovankyně zuberské házené Bětky Krůpové, která bude alternovat interligu v dresu Zory se zápasy dorostenek.

          Vše je tedy připraveno, všechno může začít. Zatím nelze dělat žádné závěry o síle jednotlivých týmů, to ukážou až příští zápasy, na které se už všichni určitě těší. Je možné s určitostí očekávat znovu souboj Baníku Most, se špičkou mezi kterými určitě nebudou chybět Zlín, Slavia, ale také asi také Jindř. Hradec, naopak ústup z pozic zaznamenají v Ivančicích , kde stříbrný tým opustil skoro celý tým ročníku 2000. Očekávat se dá také frontální útok dvojice plzeňských týmů a další se určitě v průběhu soutěže objeví. Samozřejmě při vší skromnosti bychom nechtěli s našimi děvčaty v popředí chybět ani my !!! V popředí nelze pominout ani oba ostravské týmy, kde určitě nasadí jak Poruba tak i Tomáš  Bárta  to nejlepší co v dané lokalitě najdou.

Rozpis 1. kola starších dorostenek:

Sobota 14.09. ve 13:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – DHC Plzeň

Sobota 14.09. ve 13:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – HC Plzeň

Neděle 15.09. ve 13:00 hod.: DHC Slavia Praha – TJ Sokol Písek

Neděle 15.09. ve 13:00 hod.: HC Zlín – Házená Jindř. Hradec

Neděle 15.09. ve 14:00 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – DHC Sokol Poruba

Neděle 15.09. v   16:00 hod.: DHK Baník Most – Sokol II. Kobylisy

 

Autor textu: Václav Dobeš