V sobotu začíná nejvyšší domácí soutěž žen i s polskou účastí

               Nový ročník nejvyšší soutěže házenkářek zahájí interligovou soutěž po dvacetileté přestávce podobně jako v prvním ročníku, kdy hned v zahajovacím ročníku nové soutěže přivítali mezi českými a slovenskými týmy jako hosta, v té době špičkový evropský tým rakouský Hypo Niederösterreich. Letos opět přivítáme mezi českou a slovenskou elitou zahraničního účastníka, tentokrát hráčky polské nejvyšší soutěže, družstvo KPR RUCH Chorzów, kterému se ve vlastní domácí soutěži příliš nedařilo, když skončilo mezi polskou osmičkou na posledním místě a proto zkusí štěstí mezi svými jižními soupeři. Sice nepůjde o tým kalibru Hypa, nicméně by se mohl stát určitě zpestřením soutěže a jistě svou hrou zaujme mnoho příznivců polské házenkářské školy. Takže vítejte mezi námi polští přátelé a věřme, že vzájemná spolupráce bude ku prospěchu obou stran. Kvalitu polského týmu jsme mohli posoudit už i při našem tradičním turnaji v polovině minulého měsíce v Olomouci, kdy Ruch skončil sice až třetí za našimi děvčaty a Šaľou, ale některé hráčky nás určitě už zaujaly při utkáních na Hané, především Marcelina Polanská, která se stala nejlepší střelkyní našeho turnaje, nebo další, na příklad Polina Masalova, zkušená Karolina Jasinowska, nebo brankařka Kaja Gryczewska, které přivedl temperantní slovenský trenér Vít Teleky.

                Loňská sezona patřila mezi ty povedenější až na to ……, chybělo vyvrcholení v podobě play-off a tím i zisk medaile, kterou by si děvčata jistě zasloužila, když v dlouhodobé soutěži jsme splnili to co jsme si představovali, prvním společným a splněným cílem byla finálová účast v českém poháru a zisk stříbra. Další metou byl postup do play-off a to se stoprocentně podařilo, když jsme s výjimkou Černých andělů nechali za sebou všechna česká družstva, nestačili jsme jen na dva slovenské týmy, což bylo v dané situaci asi maximum. Děvčata je však třeba pochválit i za přístup a absolvování celého play-off. Co chybělo? – jen kousíček toho štěstíčka, i zde jsme byli ne horší, ale méně šťastnějšími. V semifinále proti Slavii jsme v Praze Edenu podlehli o dvě branky, stejným rozdílem jsme doma vyhráli, bohužel však jen o branku horším počtem vstřelených branek a místo postupu do play-off nám zbyly jen slzy pro pláč a zbytky zmaru. Podobný osud jsme pak museli zkousnout i proti asi o trochu více namotivovaným holkám z Poruby, zase nám chyběla jen ta jediná branka a opět jen slzy zmaru. Co naplat tedy zase až příště, tentokrát ale budeme muset zabojovat ještě o tu kapičku víc!!!

               Jen málo se toho proti minulé sezoně změnilo v hráčském kádru našeho týmu. Skončila trojice našich hráček, Jarmila Trumpešová, u nás hrála od svých dorosteneckých roků, kdy přišla z Brna, v interlize v průběhu úspěšného studia na Lék. Fakultě UP sehrála 6 sezon 111 zápasů a nastřílela 92 branek, Slovenka Tatiana Gajdošíková působila v našem týmu 5 roků v nichž nastoupila ke 122 utkáním a nastřílela 360 branek, a odchovankyně Diana Řezníčková hrála v družstvu žen 3 roky nastoupila v 57 utkáních a nastřílela 26 branek, po sezoně odešla do druhého olomouckého týmu 1. ligy UP Prior. Na kontě příchodů jsme zaznamenali jen příchody z družstva dorostenek – v průběhu sezony se v družstvu objevily Natálie Kuxová, Klára Kubálková, které budou pokračovat i nadále, nově pak jako třetí branřka Anita Poláčková, ta je odchovankyní házené Lesany Zubří, dle pak Štěpánka Hejlová, a Monika Machačová, všechny jsou ještě činné i v našem družstvu dorostenek a všechny jsou také členkami juniorského družstva ČR.  Naše družstvo čeká v sobotu cesta na západ republiky do Plzně. V družstvu samozřejmě budu chybět plejáda hráček, hostujících zejména z týmu Kynžvart, ale vekou posilo bude Veronika Galušková, která se po několika letech vrací domů do Plzně ze Slavie, kde byla nevýraznější kanonýrkou týmu Slavie a stejná role jí bude patřit samozřejmě i v družstvu Plzně. Tka na t si budou muset dát Hanačky největší pozor !!!

 

Rozpis sobotních zápasů 1. kola:

Sobota: 04. 09. 2021 v 15:00 hod.: Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa                   (Veselý – Zelenka)

Sobota: 04. 09. 2021 v 17:00 hod.: DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc   (Pražák – Šulc)

Sobota: 04. 09. 2021 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba             (Hanák – Pavlíček)

Sobota: 04. 09. 2021 v 17:30 hod.: DHK Baník Most – KPR RUCH Chorzów            (Deml – Dvořáček)

Sobota: 04. 09. 2021 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – HK Hodonín                      (Daňo – Sabol)

Sobota: 04. 09. 2021 v 18:00 hod.: HC DAC Dun. Streda – Házená Kynžvart           (Haščíková – Kellner)

Sobota: 04. 09. 2021 v 18:00 hod.: Handball SG Zlín – ATH HC Tatran Stupava      (Fukala – Mohyla)

Autor textu: Václav Dobeš