V hale DHK ZORA se hrála v neděli Žákovská liga

          Pětičlenná skupina druhého kola Žákovské ligy, která se hrála v olomoucké hale DHK ZORA, přivála na Hanou pětici soupeřů – děvčat v kategorii starších žaček. V letošním očníku ŽL startuje celkem 23 družstev, která se střetávají v šesti kolech každý s každým, kdy se pořádající kluby a místa turnajů střídají,  každé družstvo je v sezoně pořadatelem minimálně jednoho turnaje. Nedělní olomoucký turnaj byl  už druhým kolem.  Na turnaj druhého kola se  do Olomouce sjelo celkem pět družstev, dvě z nich z Moravskoslezského kraje, jedno ze Slovácka, jedno z jižních Čech a domácí družstvo Zory Olomouc. Podle očekávání a výsledků prvního kola byla favority družstva Slavoje Žirovnice, která patří k nejlepším v soutěži, když v dosavadních osmi střetnutích ani jednou nepoznalo hořkost porážky, podobně jako DHC Plzeň a HC Zlín. Domácí družstvo vedené trenéry Petrem Habermannem a Milošem Halounem mělo z prvního kola zatím jedinou porážku a bylo v aktuální tabulce na 5. místě. Družstvo SHK Velká nad Veličkovu mělo zatím z prvního kola dvě porážky, které je řadilo na 12. místo tabulky. Sokol Poruba dosáhl v prvním kole 3 body, což ho řadilo na 15. místo a Sokol Ostrava-Zábřeh zatím ani jednou nebodoval a zaujímal proto poslední –  23. příčku.

         Podobně jako v prvním kole se celé pětici družstev dařilo i na turnaji v Olomouci. Zcela bez konkurenční bylo družstvo Slavoje Žirovnice, kterému se podařilo vyhrát všechna svá utkání a v neoficiální tabulce olomouckého turnaje obsadilo první místo s osmi body. Družstvo mělo ve svém středu jednu zcela ojedinělou hráčku Kristýnu Coufalovou, která už ve svém věku ( roč. 2003) je hotovou hráčkou, která má fyzické parametry, výborně brání, diriguje hru a dovede i střelecky zakončit. Podle přítomných odborníků jde o výjimečný házenkářský talent. Další hráčky, které svou hrou v družstvu Žirovnic zaujaly, byly Čechová a  Heřmánková. Domácí družstvo Zory Olomouc, které vyhrálo tři utkání a ztroskotalo až v posledním utkání na Žirovnicích mělo v družstvu spolehlivou brankařku Habermannovou, dále pak se líbila tvůrkyně hry Monika Machačová, střelecky se prosadila Natálie Kuxová a také levoruká Eliška Krejzlíková. Mezi talenty lze zařadit také Annu Kubálkovou (2004).

          V družstvu třetího celku v pořadí SHK Velká n. Veličkou  zaujala projevem, ale také pohotovou střelbou Barbora Nováková. Z družstva Poruby, která představila asi nemladší hráčský kádr, kde byla řada hráček roč. 2004 a několik dokonce 2005, se prosadila zejména jedna z těch nejmladších – Eliška Jankowská (2005). Jedničkou v družstvu Sokola Ostrava-Zábřeh byla kreativní hráčka Barbora Hvozdovičová, která dokonce figuruje na druhém místě mezi střelkyněmi všech družstev Žákovské ligy.

Výsledky všech utkání hraných v Olomouci:

Sokol Ostrava-Zábřeh – DHK ZORA Olomouc 14:24
SKH Velká n.Veličkou – Sokol Poruba 19:12
DHK Slavoj Žirovnice – Sokol Ostrava-Zábřeh 30:17
DHK ZORA Olomouc – SKH Velká n. Veličkou 20:12
Sokol Poruba – DHK Slavoj Žirovnice 16:25
Sokol Ostrava-Zábřeh – SKH Velká n. Veličkou 15:25
DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba  24:13
SKH Velká n. Veličkou – DHK Slavoj Žirovnice 21:23
Sokol Poruba – Sokol Ostrava-Zábřeh 32:21
DHK Slavoj Žirovnice – DHK ZORA Olomouc 20:15

Pořadí turnaje v Olomouci:

1. DHK Slavoj Žirovnice 4 4 0 0 88:54 8
2. DHK ZORA Olomouc 4 3 0 1 83:59 6
3. SHK Velká n. Veličkou 4 2 0 2 77:70 4
4. DHC Sokol Poruba 4 1 0 3 73:89 2
5. Sokol Ostrava-Zábřeh 4 0 0 4 67:111 0

Nejlepší střelkyně:

COUFALOVÁ  Kristýna (Žirovnice)  32/8

NOVÁKOVÁ  Barbora   (Velká n. Vel.) 28/8

KUXOVÁ  Natálie  (Olomouc)  24/2

HVOZDOVIČOVÁ  Barbora (Ostrava-Zábřeh)  23/4

JANKOWSKÁ Eliška (Poruba)  21/4

HEŘMÁNKOVÁ  Anna  (Źirovnice)  20

MACHAČOVÁ  Monika (Olomouc)   19/3

KREJZLÍKOVÁ  Eliška  (Olomouc) 13/3

TOMÁŠKOVÁ  Kamila (Velká n.Vel.) 10

HUDEČKOVÁ Barbora  (Poruba)  10/1

MIŠKOVÁ  Veronika (Velká n.Vel.) 10/1

 

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Klára Habermannová, Natálie Kolčavová – Vendula Vláčilová 2, Anna Kubálková 5, Eliška Litvínová 3, Kamila Špačková 1, Monika Machačová 19/3, Natálie Kuxová 21/2, Tereza Kräuterová 4, Klára Hlaváčková 1, Eliška Krejzlíková 13/3, Eliška Ryšánková 2, Natálie Stroupková, Klára Selingrová 7, Leona Dostálová.

Trenéři: Petr Habermann, Miloš Haloun.