Trojice hráček reprezentovala klub na kempu HN v Nymburku

Trojice našich hráček odjela na tradiční kemp HÁZENKÁŘSKÝCH NADĚJÍ do Nymburku. Důležité hned na začátek je říct, že hráčky na tento kemp jezdí reprezentovat hlavně kraj ve kterém pracují společně s krajskými trenéry či trenéry výběrů v odlišných skupinách než v klubu, u nás v Olomouckém kraji se jedná konkrétně o tým složený ze tří klubů a to: DHK Zora Olomouc, SK Žeravice, Cement Hranice. 

Každý kraj má možnost vyslat trojici hráček do přímého výběru, další si potom vybírají hlavní trenéři kempu podle zaslaných hráčských karet. Bohužel letos do Nymburku odjela za Olomoucký kraj pouze napřímo nominovaná trojice a nikdo navíc. V poměru za ostatní kraje například Zlínský kraj sedm hráček, kraj Praha sedm hráček, Moravskoslezský kraj čtyři hráčk, Jižní Čechy devět hráček, Plzeňský potom například šest hráček nebo Jihomoravský kraj sedm hráček. Věříme tak, že naše holky, které po dvou kolech ŽL odpočívají na 8. místě z 25 družstev ještě ukáží, že určitě patří mezi to nejlepší v této kategorii. Celkově tak určitě bude naší snahou s hráčkami více pracovat v rámci reprezentačních požadavků. 

Na kemp HN odjela jmenovitě Jolana Šmídová, Adéla Rumianová a Klára Hodaňová, která u nás v klubu působí od měsíce srpna a v měsíci lednu definitivně přestoupila z Kuřimi, kde musíme ocenit skvělou práci trenérů, stejně jako tomu bylo dříve u Adéli Rumianové, která pochází z Hranic. Za krajský výběr se k těmto hráčkám přidala ještě Lucie Mácová z Žeravic. S děvčaty odjela také jedna z našich trenérek a bývalých hráček Klára Sovová, která působí na pozici krajské trenérky. 

Věříme, že holky posbíraly spoustu zkušeností a celý kemp si užily, děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.